B'twin Rockrider 5.1vs Salcano Ng 650 V fren

Tepki
18
İsim
E.Y.
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar başlıklarımla bunaltıyorum sizi ama kusuruma bakmayın lütfen. Sizden bu konuda yardımcı olmanızı rica edecem.

Bu 3 bisikletten hangisi sizce?

Öncelikle Ng 650 alırsam 29 inch alacam

Carraronun çelik gövdesi benim için sıkıntı değil ve görüntü olarak en beğendiğim bu bisiklet ama mekanil disk konusunda kararsızım.

(link)

(link)

(link)

Linkleri düzelttim :)

Scudo
Tepki
31
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Salcano
Bence ng650 den şaşma çevirmeli vites varmış rockriderda hiç kullanışlı değil.Niye alüminyum varken çelik kullanasın ki.Mekanik disk konusunda ben tavsiye etmiyorum.Çok arıza yapıyor bide masraflı.Dediğim gibi bu üçü arasından salcano en cazibi

• Beğen
Tepkiler: silenceforme
Tepki
18
İsim
E.Y.
Bisiklet
Carraro
@oguzhancgdm

Cevap için teşekkürler.
Çelik daha sağlam olur diye düşünüyorum 3 kilo fazla olsun sağlam olsun diye bir düşüncem var. Birde yalan değil görüntü olarak o bisiklet renk olsun herşeyiyle cok hoş duruyor :)
Ng 650 hakkındada kötü yorum sayısı az değil ondan çekiniyorum.
Çevirmeli vites tam olarak nasıl oluyr ve neden kullanışlı değil?(İşte bu kadar cahilim bu foruma girmesem ilk gördüğümde Carraro Remix D'yi alacaktm ama foruma girince bambaşka bir dünyaya girmiş gibi oldum :) )

hasancanerdogan

Aktif Üye
Tepki
27
İsim
Rize
Bisiklet
b'Twin
tam 5.1 de karar kılmısken cevırmelı vıtes kolları yuzunden vazgectım herseyıyle cok guzel bence ama o vıtes kolları olmıs :(

Tepki
18
İsim
E.Y.
Bisiklet
Carraro
@kamyoncu

Çevirmeli vitesin dez avantajı nedir acaba? Birde bu üç modelden hangisi sizce?

hasancanerdogan

Aktif Üye
Tepki
27
İsim
Rize
Bisiklet
b'Twin
@silenceforme bende fazla bilgili değilim ama şöyle açıklıyım bundan oncekı bısıkletım cevırmelıydı 1.si zor vıtes gecısı saglar ve ayarı azıcık kacsın yanlıs attırır ( bellkı benım vıtes sıstemı oyle dandıktı ama yokustayken bırde durması için elımle cevırıp oyle tutmam gerekıyodu gıdıp decathlona test ettım 5.1 i ve aynı sertlıgı gordum ve bundan gozum korktu basmalı olanlar hem daha kolay hem daha ıyı vıtes gecısı saglar hemde elınızı yara yapmaz benim bilgim demıyim gorusum bu dogmudur bılemem.. bu 3 bisiklete gelırsekte bende yenı almayı dusunuyodum once ng 650 v ye baktım butcem ona uygundu kesinlikle mekanık dısk frenden uzak dur forumda buna daır bır cok konu var zaten oku anlarsın ng 650 ve 5.1 i karsılastırırsak 5.1 avantajlı biraz benim tavsıyem 5.1 olur çünkü ömür boyu garantisi vee cook ılgılı bır teknık destegı var ama ılk ısın o vıtes kollarını degıstırmek olmalı bence baska bır sıkıntısı yok :D

Tepki
18
İsim
E.Y.
Bisiklet
Carraro
@kamyoncu

Ben internetten isteyecem Decathlonun olmadığı bir şehirdeyim teknik destekle işim çok olmaz sanırsam.
Ng 650 nin dezavantajlarını söyleyebilirmisiniz lütfen. Ben görüntüsüde biraz iyi olsun diyorum ve aralarında görüntüsüne en az ısındığım bisiklet B'twin ne yazıkki :( Ama büyük bir dezavantaj varsa görüntü 2. plana düşebilir :)

Ayrıcada cevap için teşekkürler :)

hasancanerdogan

Aktif Üye
Tepki
27
İsim
Rize
Bisiklet
b'Twin
@silenceforme öncelikle rica ederim decathlon olmadıgı bır sehırdeysenız ng 650 alın salcano servısı vardır umarım ng 650 nın pek bır dezavantajını göremedim fakatt forumda hakkında cokta ıyı yorumlar yok ama onuda test ettim hatta hd olan modelını nısanda alıcam kesinlikle o fiyata alabiliceğin en üst düzey bisiklettır bence tam bir giriş seviyesi bisikleti üzerindekı tourney set gayet başarılı olmus 2015 model alırsan üzerindeki lastikler gercekten harika alumınyum kadro 6061 alasım aynı 5.1 dekı gıbı seze cazıp geldıyse dusunmeden bu 3 u arasında ng650 sızın ıcın yeterlı olucktır dıye dusunuyorum renklerı mevcut bu arada butcenız ne kadar :D

Tepki
31
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Salcano
@silenceforme
Bence yanlış düşünüyorsun.Alüminyumun sağlam olmadığını kim söyledi.2.5 yıldır hoyratça kullanıyorum tık yok.Kime sorarsan sor alüminyum kadro der.Ng650 nin bir önceki versiyonunu bende hiç beğenmiyordum fakat bisikletin tamamını güncellediler(vites kolları, jant,lastikler,kadro).Şimdiki görüntüsü çok hoşuma gidiyor.Bilmiyorum görme fırsatı buldun mu.Çevirmeli vites konusunda da bu fiyata çıktığın zaman göremezsin.Arkadaş anlatmış zaten.

Tepki
18
İsim
E.Y.
Bisiklet
Carraro
@oguzhancgdm

Öncelikle teşekkürler.
Bir yerde bir mühendis arkadaş daha sağlamdır demişti ben ondan dolayı öyle düşünüyorum.
Kusuruma bakmazsanız bisikletiniz nedir? Ve de herşeyi yenilemişler dediniz acaba kalitedede artma olmuşmu? Çünkü arka kısmında kırılma olayları çok görülmüş sanırsam.

Tepki
31
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Salcano
@silenceforme
Salcano Astro kullanıyorum.Görüntü olarak yenilemişler fakat kullanma fırsatım olmadı bu hafta sonu arkadaşım almayı düşünüyordu.Alırsa denerim.Arka kısımdaki kırılma olayları derken biraz açar mısınız?

Tepki
18
İsim
E.Y.
Bisiklet
Carraro
@oguzhancgdm

Resim arıyorum ancak bulamadım daha ön dişli ile arka dişli arasında kalan kısımda yada onun üstündeki gövdeye çapraz giden kısımda kırılma oluyor diyorlardı sanırsam. (Kusura bakmayın ama bilgim az :( )

@silenceforme

Üst arka çatalmış adı :)

Tepki
18
İsim
E.Y.
Bisiklet
Carraro
@ismail dalkıran

Teşekkürler hocam peki bu siteden daha önce alışveriş yaptınızmı? güvenilirliği hakkında bilginiz varmı acaba?

Tepki
18
İsim
E.Y.
Bisiklet
Carraro
@ismail dalkıran

Mekanik disk alırsam alacağım Carraro remix d olur çünkü görüntüsü en çok hoşuma giden o :) ama emeğiniz ve yardımınız için çok teşekkürler :)

Tepki
31
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Salcano
Kronu sadece gördüm sürme fırsatım olmadı.Ng650 konusunda o sıkıntı hakkında bir fikrim yok ama bu çok sık tekrarlanan bir durumsa önlem almışlardır hiç olmazsa garantiye yollarsın.Sıfır mı düşünüyorsunuz ikinci el daha iyi bisikletler bulabilirsiniz.

(link)
(link)

Mesela

• Beğen
Tepkiler: silenceforme