Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Btwin Rockrider 5.1

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında tufan diker tarafından paylaşıldı.

1. tufan diker

tufan diker Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    http://i.hizliresim.com/x9yqyZ.jpg
    http://i.hizliresim.com/K6Oq39.jpg
    Arkadaşlar uzun araştırmalar sonucu orta seviyeli bir bisiklet almak için bu markayı tercih ettim. Genelde hafta sonları ve hafta içi akşam birkaç saat binmek için aldım.İki sürüş deneyimim oldu.Şimdilik memnunum.Belirli viteslerde hafif ses yapıyor ve sonrasında kesiliyor.Ama biraz alışması için süre tanıdım .Sorun büyürse ayarlarına baktıracağım.
    Bu markayı tercih edenler var ise yorumları önemli olacaktır.İlerde daha ince yol lastiğine geçmeyi düşünüyorum.

Bilal K., Murtega ve Levent EROĞLU bunu beğendi.
  2. krmtoprak

krmtoprak BİSİKLET HASTASI

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Btwİn son dÖnemlerde uygun fİyat polİtİkasiyla beĞenİlen bİr marka. Fransiz orİjİnlİ bİr Şİrket. Çİn yapimi kadrolar kullanitorlar ve ÖmÜr boyu kadro garantİsİ verİyorlar. Bence fİyat/performans olarak gayet İyİler. Memnun kalacaĞinizi tahmİn edİyorum. Tekrar hayirli olmasi dİleĞİyle..

3. tufan diker

tufan diker Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Umarım memnun kalırım.Teşekkürler.

4. Levent EROĞLU

Levent EROĞLU Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Hayırlı olsun Tufan bey, bende yaklaşık 20 gün 5.1 aldım. İlk sürüşlerimde bazı problemler yaşadım, meğer benim bilgisizliğimden kaynaklanıyormuş :) Kısa zamandır kullandığım için iyi ya da kötü diyemeyecek olsamda, yeni başlayan biri olarak iyi bir tercih yaptığıma inanıyorum. İnşallah sizde memnun kalırsınız.

İyi gezmeler :)

5. tufan diker

tufan diker Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Levent bey size de hayırlı olsun:) .Şuan ben de memnunum.Sadece sonraki zamanlarda 1.90 lastikleri 1.50 ile değiştirebilirim.Yolda kullandığım için kalın olmasına gerek yok gibi geldi bana.

6. Levent EROĞLU

Levent EROĞLU Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Teşekkür ederim, lastikler konusunda da ne desem yanlış olur. Sizin bir bilginiz var anladığım kadarıyla, ayrıca forumda teknik konularla alakalı epey bilgi bulabilirsiniz, biraz incelerseniz bilgilerinizide pekiştirmiş olursunuz işiniz kolaylaşır :)

7. Murtega

Murtega Fájdalmas

Adı:
    Murat B.
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Eger ikinci resimde görülen vites araliginda kullaniyorsaniz ses yapmasi dogal. Zinciri her zaman düz olacak vites araliklarinda kullanmaya calisin. Hayirli olsun bisikletiniz.

8. tufan diker

tufan diker Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Murat bey mümkün olduğunca çapraz kullanmamaya dikkat ediyorum .1'e 6-7 gibi.Gerçi her zaman ses yapmıyor .Ama ilerde devam ederse ayarlarına baktıracağım.Teşekkürler.
    Levent bey ,lastik konusunda çok tecrübem yok .Yolda kullandığım için 1.75 yada 1.50 incelikte uygun lastik alternatiflerine bakıyorum açıkçası.

9. Bilal K.

Bilal K. Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    ben de geçen yaz rr5.2 ile başladım uzun bi aradan sonra bisiklete.kardeşim daha deneyimli olduğundan ona sorduğumda 5.1 al dedi, o niyetle çıktım amam decathlonda bana ne dedilerse çıkarkaen elimde 5.2 vardı.o arada ne oldu hatırlamıyorum :rolleyes:
    o gelen ses son zamanlarda benim de kafama takılıyo.tecrübeli birinden fikir almaya çalışıyorum bu ara.
    alemin çömezi olarak iyi bir tercih diyebilirim yine de...
    keyifli sürüşler dilerim...

10. tufan diker

tufan diker Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    5.2 Benim de çok hoşuma gitmişti.Ama bunu da alırken araştırdım çok ve şimdilik içime sindi.Sorunsuz ve sıkıntısız sürüşler...

Bilal K. bunu beğendi.
  11. Fatih Yılmaz

Fatih Yılmaz Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Selamlar Tufan bey. Bisikleti ilk aldığınızda viteslerin ayarlarının kaçması normal. Ben de ikinci bisikletimi yakın zamanda almış biri olarak söyleyim, bir iki kere ayar yaptırdıktan sonra uzun süreler ayarı kaçmıyor. Hayırlı olsun bisikletiniz.

12. tufan diker

tufan diker Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Yılmaz Bey teşekkürler.Şu an sıkıntı yok gibi.Biraz kullanınca zincir ,vitesler alıştı sanırım.Çapraz kullanmamaya özen gösteriyorum.