Btwin form 5

Aşkın Şentürk

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Mosso
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSxkvNpQ7ALajnDTC4FHJ3WnH2ttXVC5GZqLyRWGhfhU-rAIDtXBayadır forumdan uzak kaldım bugün decathlon a gittim ve btwin form 5 almaya karar verdim. Boyuma göre kadro yok ama şehir bisikleti tarzında düz gidon olduğu için 54 kadroda işimi görür. Seleyi azıcık aşağı çektiğimde işimi görecektir diye düşünüyorum bugün 54 kadroyu deneme şansım oldu. Uzun yollar da bana pek etki yapar mı sizce 1 kadro büyük olması 51 kalmamış ellerinde ön arka karbon gövde alüminyum arka aktarıcı sora ön dura ace lastikleri zırhlı michelin alıcam tavsiyeleriniz var mıdır ?? Allah kısmet nasip ederse bu cumaya almayı planlıyorum. 1400 tl civarı fiyatı ağırlık da 10.2 kg .

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
2012 Sora ile 2013 Sora sistem arasında fark var diyorlardı. 2013 almakta fayda var diye okudum, üst donanımların yapısına benzetilmiş bu seneki Sora'lar.

Ön taraf Dura Ace mi onu çözemedim. R453 yazmışlar. Çok da önemli değil gerçi. Kadro da tam karbon değil. Alüminyum-karbon alaşım görünüyor ama rijitlik açısından alüminyumdan iyidir diye düşünüyorum sonuç olarak. B'twin kadrolarını bilen arkadaşlar daha iyi yorumlarlar. Yalnız jant seti hakkında detaylı bilgi yok. Bence gayet önemli jantlar.

1400-1500 lira bu bisiklete verilir mi bir şey diyemeyeceğim. Kadro ve jant setine göre, edebilir de, etmeyebilir de.

bajak

Aktif Üye
Tepki
47
Bisiklet
Salcano
Arka karbon dediğiniz yer neresi. Aluminyum gövdeye nasıl tutturmuşlar?

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bisikletin sadece arka maşası karbon.. Geri kalan kısım alüminyum.
Epoksi ile yapıştırılıyor. Gayet sağlam olan bir şey..
Orayı kırmaya çalışsanız, muhtemelen epoksi (eğer düzgün yapılmışsa) sağlam kalıp, alüminyum ya da karbon borular kırılacaktır :) .

• Beğen
Tepkiler: bajak

ercan günes

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Scott
bisikleti defalarca inceledim aşkın tam bir fiyat performan ürünü 1400 ytl ye acera donanımlı aliminyum kadrolu 12 kg civarı bir scott trek sss alabilirsin btwin ise deore sora karışımı bir makine vede yara yarıya karbon tek dikkkat edilecek yanı bu bisiklete 700 28 üstü lastik takamazsın çatallar dar gerisi dört dörtlük sıkıntısız belki ileride tekerlek setinede göz atılabilir sonuç olarak içine siniyorsa almanı tavsiye ederim.

Aşkın Şentürk

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Mosso
@ercan günes

Ercan abi çok teşekkür ederim michelin zırhlı lastik alıcam yanında alırken onları kullanıcam süspansiyon açısından kadro ve maşalar carbon olduğu için düz alüminyum a göre daha rahat denilebilir .Ancak zaten ben yol gidonlu almaktansa, yolla hybrid arasında olan bu ürünü almayı tercih ettim inşallah aldıktan sonra pişman olmam ama olacağımı sanmıyorum bir de 54 kadrosu var benim boy 1.68 ama rahat oldu bana . Türkiye de sadece 2 tane kalmış bu modelden. 2 si de İzmir Decathlon da . İnşallah biri benim olacak :))

Aşkın Şentürk

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Mosso
Decathlon İzmir deki 54 boy satılmış şuan Türkiye de sadece 1 tane 54 boy ( o da İzmir de değil ) 1 tane de 57 boy kaldı decathlon da :) Bu gidişle ben bu bisikleti alamadan tükenir canımı sıkan tek nokta bu ürünün bir daha Türkiye ye gelmeyecek olması . Umarım daha iyisi gelir .