Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

B'TWIN Fit 5 yol bisikleti ile kamplı uzun tura çıkılır mı?

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Birhan K. tarafından paylaşıldı.

1. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Dostlar selamlar,

B'TWIN Fit 5 model yol bisikletim var. Buna bagaj yükleyip (çadır, mat vb. dahil) şehirlerarası bir tura çıkmak istiyorum. Yol bisikletine bu kadar bagaj yüklenir mi? Nasıl olur? Forumdaki tur fotoğraflarına baktığımda hemen hemen herkeste tur/şehir bisikleti olduğunu görüyorum. Yol bisikleti bu amaçla kullanılmaz mı acaba? Benim endişem, bozuk asfaltta/toprak yollarda sıkıntı yaratabileceği yönünde. Siz ne dersiniz?

Bisikletim: http://www.decathlon.com.tr/Fit-5-Yol-Bisikleti,PR-31057.html

2. Abdullah Cimis

Abdullah Cimis Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Gürkan Genç'in yazılarını okursanız sorunuza cevap bulabilirsiniz. Uzun turlar için düz maşa önerilmiyor. Jant telleri kopuyormuş.

Abdullah Cimis ve Birhan K. bunu beğendi.
  3. Osman Kıtay

Osman Kıtay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Çıkılır. Eğer şehirler arası yolları ve orta halli asfalt yolları kullanırsan pek problem çıkacağını düşünmüyorum. Yanılmıyorsam o modelde bagaj delikleri de vardı.

http://triban3owners.freeforums.net/thread/1927/
    Daha beteri ile bile çıkılmış :)

http://biziosona.com/2013/08/01/escocia-2013/

Birhan K. bunu beğendi.
  4. Birhan K.

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Evet bagaj delikleri var. Taktım bagajı.. Tabii biraz garip duruyor ama olsun gayet sağlam oldu :) Tura çıkmadan evvel bisikleti genel bakıma vereceğim. Zaten çok kullanmadım, toplam 395 km yol yaptım şimdiye kadar. Jantlara özellikle baktıracağım. İşte sorun şu ki kimi zaman asfalt olmayan (toprak ya da mıcırlı) yollara da gireceğim muhtemelen. Henüz rotamı belirlemedim ama anayollardan gitme niyetinde değilim, o yüzden böyle bir tahminde bulunuyorum.

5. Osman Kıtay

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Az önce verdiğim linklere özellikle alttakine bakmanı tavsiye ederim. B twin Triban 3 ile arkadaş tur yapmış. Aralarındaki fark neredeyse gidon farkı.

Birhan K. bunu beğendi.
  6. Birhan K.

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
  7. Osman Kıtay

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Sana rota ve tarih 23 Mayıs Çanakkale- Bodrum. Katılmak istersen o rota da olacağım. Katılamazsanda ilgini çekerse rotanın detaylarını verebilirim.

8. Birhan K.

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Dostum ben Haziran başında İstanbul-Bakırköy'den yola çıkarak Tekirdağ üzerinden Gelibolu'ya gideceğim. İlk etapta orada yazlıkta 5-6 gün konaklayarak tatil yapacağım. Sonrasında Ege kıyılarını takip ederek (Bodrum'a da uğrayarak tabii ki) Antalya'ya varmayı ve oradan da otobüsle İstanbul'a geri dönmeyi planlıyorum. Baya uzun bir tur olacak ve muhtemelen 1 aya yakın sürecek (geze geze, yavaş yavaş gitmeyi planlıyorum).

Tarihler uysa katılmaya çalışırdım ama maalesef. Yine de teşekkürler :) Çanakkale-Bodrum arası rota önerileri varsa kabulümdür tabii. Ben ufak tefek birkaç araştırma haricinde "yol yolda belirlenir" kafasıyla çıkacağım yola. Sadece mutlaka uğramam gereken birkaç noktayı belirleyeceğim, gerisine yolda karar veririm. Hayırlısı artık :)

Osman Kıtay bunu beğendi.
  9. Necati Selim GÜNER

Necati Selim GÜNER Yeni Üye

Seviye:
    Triban 3 ile adam baya bayaaa yol yapmış , buda Triban 3 ün dayanıklılık yönünden güzel bir bisiklet olduğunu gösteriyor.

10. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Lastiklerini olabildiğince kalınlaştırmaya çalış. Cyclocrossların kalınlığına yaklaşabilirsen güzel olur. 700X35C kullanıyorlar ama genelde şimdiki yol bisikletleri 28 civarında kalıyor. 28 üstüne çıkıyor ise güzel olur.

Şimdiden iyi yolculuklar. Gezini bol resimli olarak forumda konusunu aç. ^^

11. Birhan K.

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

Maalesef kalınlaştırmama imkân yok. Yeteri kadar genişlik yok çünkü. Bol bol foto çekmeye çalışacağım :) Bisiklet nereye kadar dayanırsa oraya kadar giderim artık.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Turan Babacan bunu beğendi.
  12. Aytaç P.

Aytaç P. Yeni Üye

Seviye:
    süper bir gezi birhan bey, iyi yolculuklar.

ben de bugün btwin fit 5 aldım. portbagaj takmak istiyorum. siz btwin kendi bagajından mı aldınız yoksa başka bir model mi?

13. Birhan K.

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Selamlar Aytaç Bey,

Öncelikle bisikletiniz hayırlı olsun.

Ben Decathlon'da satılan şu portbagajı satın aldım: http://www.decathlon.com.tr/PB-Classic-Bisiklet-Portbagaj,PR-14224.html

Heybe olarak da şunu: http://www.decathlon.com.tr/2x20-L-Bisiklet-Portbagaji,PR-14136.html

Taktım, sorunsuz kullanabiliyorum. Fakat takarken sele altına sabitlenen (ürünün fotoğrafında da görünen) iki uçtan sadece birini sabitleyebiliyorsunuz (çünkü diğeri frenle temas edip fren kollarını sıkıştırıyor). Fakat bu herhangi bir denge sorunu yaratmıyor. Gayet sağlam bir şekilde kullanılabiliyor. Ha illa sorun çıkarsa ya da bir dengesizlik hissederseniz de plastik kelepçeyle diğer taraf da sabitlenebilir - ama gerek yok gördüğüm kadarıyla.

Bu arada, tabii yol bisikletinde portbagaj biraz tuhaf görünüyor. O yüzden şimdilik söktüm bagajı :) Tura çıkarken tekrar takacağım.

14. Aytaç P.

Aytaç P. Yeni Üye

Seviye:
    Süper! ben de aynı portbagaji düşünüyordum. Bir de okula giderken defterler için 2*9lt lik heybe aldık mı tamamdır.

Artık tuhaf görünmesini de görmezden gelirim :D

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

15. Birhan K.

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Heybe için acelen yoksa aliexpress.com gibi sitelere gözatmanı öneririm. Benim aldığım heybe 140-150 TL civarı falandı. Aliexpress'ten ya da dx.com gibi sitelerden alsaydım o paraya 4-5 tane heybe alabiliyordum. Ben ettim sen etme yani :)) Ha ama aldığım heybe baya güzel, kaliteli, uzun ömürlü olacak gibi görünüyor, o ayrı :)

Bu arada forumda Fit 5 bisikleti olan sadece ikimiziz sanırım. Başka kimseye rastlamadım. Gereken durumlarda yardımlaşabiliriz.

Aytaç P. bunu beğendi.
  16. Aytaç P.

Aytaç P. Yeni Üye

Seviye:
    Evet zaten Km saatini falan ebay'dan alıcam. Decathlon'da satılan en alt model km saatinin fiyatına, Decathlon'daki en üst modelin özelliklerini sunan cihaz satılıyor eBay'de. Kask, eldiven, gözlük gibi birebir deneyerek alırsam içimin daha rahat edeceği ürünler için mağazalara başvurucam ama onların haricinde internet tek adresim.

Aslında markalar kısmında bir Btwin bölümü de açılsa mı ne? Tecrübelerimizi daha derli toplu paylaşırız. :D Sanki btwin modelleri uygun fiyat arayan bisikletçileri baya çekecek gibi duruyor. Zaten Decathlon'a sırf bisiklet kullanmak için gelenleri toplasak başlı başına bir forum olur :)

Birhan K. bunu beğendi.
  17. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    15,16 kg lık Mtb ile (yüksüz ağırlığı) istanbul Mudanya, Kütahya, Ankara turu yapan var bir hafta içinde 620 km burda maharet bisiket te değil kendine olan güveninde ve dayanıklı olmakta.

Not; izin bittiği için Ankara dan istanbula otobüs ile döndü bu kişi.

18. Birhan K.

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Mustafa Bey selamlar,

Benim endişem daha ziyade tekerlerin ince oluşundandı. Toprak yolda en ufak bir diken bile patlaklara sebep olabiliyor. Ben de neticede kısmen toprak, kısmen mıcırlı yolları falan da kullanmak durumunda kalacağım. Bu gibi durumlar olmasa bu bisikletle hayli hayli yol yapılır elbette. Adı üzerinde zaten: Yol bisikleti :) Yanıma yeterli sayıda iç lastik, her ihtimale karşı iki tane yedek dış lastik ve küçük patlaklar için yama seti alacağım. Herhalde lastik çok fazla sorun yaratmaz ama yine de ne olur ne olmaz diyorum. Hayırlısı olsun.

19. fırat gökçe

fırat gökçe Yeni Üye

Seviye:
    Slm kardeşim fit 5 almayı düşünüyorum memnunmusun?

20. Birhan K.

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Memnunum, bir şikâyetim yok.