B'TWIN Fit 5 yol bisikleti ile kamplı uzun tura çıkılır mı?

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Dostlar selamlar,

B'TWIN Fit 5 model yol bisikletim var. Buna bagaj yükleyip (çadır, mat vb. dahil) şehirlerarası bir tura çıkmak istiyorum. Yol bisikletine bu kadar bagaj yüklenir mi? Nasıl olur? Forumdaki tur fotoğraflarına baktığımda hemen hemen herkeste tur/şehir bisikleti olduğunu görüyorum. Yol bisikleti bu amaçla kullanılmaz mı acaba? Benim endişem, bozuk asfaltta/toprak yollarda sıkıntı yaratabileceği yönünde. Siz ne dersiniz?

Bisikletim: (link)

Scudo

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.091
Bisiklet
Fuji
Çıkılır. Eğer şehirler arası yolları ve orta halli asfalt yolları kullanırsan pek problem çıkacağını düşünmüyorum. Yanılmıyorsam o modelde bagaj delikleri de vardı.

http://triban3owners.freeforums.net/thread/1927/
Daha beteri ile bile çıkılmış :)

http://biziosona.com/2013/08/01/escocia-2013/

• Beğen
Tepkiler: Birhan K.

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
@osmankitay

Evet bagaj delikleri var. Taktım bagajı.. Tabii biraz garip duruyor ama olsun gayet sağlam oldu :) Tura çıkmadan evvel bisikleti genel bakıma vereceğim. Zaten çok kullanmadım, toplam 395 km yol yaptım şimdiye kadar. Jantlara özellikle baktıracağım. İşte sorun şu ki kimi zaman asfalt olmayan (toprak ya da mıcırlı) yollara da gireceğim muhtemelen. Henüz rotamı belirlemedim ama anayollardan gitme niyetinde değilim, o yüzden böyle bir tahminde bulunuyorum.

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.091
Bisiklet
Fuji
@Birhan K.

Az önce verdiğim linklere özellikle alttakine bakmanı tavsiye ederim. B twin Triban 3 ile arkadaş tur yapmış. Aralarındaki fark neredeyse gidon farkı.

• Beğen

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Heh, işte bu adamın sürdüğü parkurlar beni ikna etti: (link)

Teşekkürler Osman Bey :)

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.091
Bisiklet
Fuji
Sana rota ve tarih 23 Mayıs Çanakkale- Bodrum. Katılmak istersen o rota da olacağım. Katılamazsanda ilgini çekerse rotanın detaylarını verebilirim.

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
@osmankitay

Dostum ben Haziran başında İstanbul-Bakırköy'den yola çıkarak Tekirdağ üzerinden Gelibolu'ya gideceğim. İlk etapta orada yazlıkta 5-6 gün konaklayarak tatil yapacağım. Sonrasında Ege kıyılarını takip ederek (Bodrum'a da uğrayarak tabii ki) Antalya'ya varmayı ve oradan da otobüsle İstanbul'a geri dönmeyi planlıyorum. Baya uzun bir tur olacak ve muhtemelen 1 aya yakın sürecek (geze geze, yavaş yavaş gitmeyi planlıyorum).

Tarihler uysa katılmaya çalışırdım ama maalesef. Yine de teşekkürler :) Çanakkale-Bodrum arası rota önerileri varsa kabulümdür tabii. Ben ufak tefek birkaç araştırma haricinde "yol yolda belirlenir" kafasıyla çıkacağım yola. Sadece mutlaka uğramam gereken birkaç noktayı belirleyeceğim, gerisine yolda karar veririm. Hayırlısı artık :)

• Beğen
Tepkiler: Osman Kıtay
Tepki
11
Triban 3 ile adam baya bayaaa yol yapmış , buda Triban 3 ün dayanıklılık yönünden güzel bir bisiklet olduğunu gösteriyor.

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
Lastiklerini olabildiğince kalınlaştırmaya çalış. Cyclocrossların kalınlığına yaklaşabilirsen güzel olur. 700X35C kullanıyorlar ama genelde şimdiki yol bisikletleri 28 civarında kalıyor. 28 üstüne çıkıyor ise güzel olur.

Şimdiden iyi yolculuklar. Gezini bol resimli olarak forumda konusunu aç. ^^

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
@Turan Babacan

Maalesef kalınlaştırmama imkân yok. Yeteri kadar genişlik yok çünkü. Bol bol foto çekmeye çalışacağım :) Bisiklet nereye kadar dayanırsa oraya kadar giderim artık.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Turan Babacan

Aytaç P.

Üye
Tepki
8
süper bir gezi birhan bey, iyi yolculuklar.

ben de bugün btwin fit 5 aldım. portbagaj takmak istiyorum. siz btwin kendi bagajından mı aldınız yoksa başka bir model mi?

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
@Aytaç P.

Selamlar Aytaç Bey,

Öncelikle bisikletiniz hayırlı olsun.

Ben Decathlon'da satılan şu portbagajı satın aldım: (link)

Heybe olarak da şunu: (link)

Taktım, sorunsuz kullanabiliyorum. Fakat takarken sele altına sabitlenen (ürünün fotoğrafında da görünen) iki uçtan sadece birini sabitleyebiliyorsunuz (çünkü diğeri frenle temas edip fren kollarını sıkıştırıyor). Fakat bu herhangi bir denge sorunu yaratmıyor. Gayet sağlam bir şekilde kullanılabiliyor. Ha illa sorun çıkarsa ya da bir dengesizlik hissederseniz de plastik kelepçeyle diğer taraf da sabitlenebilir - ama gerek yok gördüğüm kadarıyla.

Bu arada, tabii yol bisikletinde portbagaj biraz tuhaf görünüyor. O yüzden şimdilik söktüm bagajı :) Tura çıkarken tekrar takacağım.

Aytaç P.

Üye
Tepki
8
@Birhan K.

Süper! ben de aynı portbagaji düşünüyordum. Bir de okula giderken defterler için 2*9lt lik heybe aldık mı tamamdır.

Artık tuhaf görünmesini de görmezden gelirim :D

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
@Aytaç P.

Heybe için acelen yoksa aliexpress.com gibi sitelere gözatmanı öneririm. Benim aldığım heybe 140-150 TL civarı falandı. Aliexpress'ten ya da dx.com gibi sitelerden alsaydım o paraya 4-5 tane heybe alabiliyordum. Ben ettim sen etme yani :)) Ha ama aldığım heybe baya güzel, kaliteli, uzun ömürlü olacak gibi görünüyor, o ayrı :)

Bu arada forumda Fit 5 bisikleti olan sadece ikimiziz sanırım. Başka kimseye rastlamadım. Gereken durumlarda yardımlaşabiliriz.

• Beğen
Tepkiler: Aytaç P.

Aytaç P.

Üye
Tepki
8
Evet zaten Km saatini falan ebay'dan alıcam. Decathlon'da satılan en alt model km saatinin fiyatına, Decathlon'daki en üst modelin özelliklerini sunan cihaz satılıyor eBay'de. Kask, eldiven, gözlük gibi birebir deneyerek alırsam içimin daha rahat edeceği ürünler için mağazalara başvurucam ama onların haricinde internet tek adresim.

Aslında markalar kısmında bir Btwin bölümü de açılsa mı ne? Tecrübelerimizi daha derli toplu paylaşırız. :D Sanki btwin modelleri uygun fiyat arayan bisikletçileri baya çekecek gibi duruyor. Zaten Decathlon'a sırf bisiklet kullanmak için gelenleri toplasak başlı başına bir forum olur :)

• Beğen

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
15,16 kg lık Mtb ile (yüksüz ağırlığı) istanbul Mudanya, Kütahya, Ankara turu yapan var bir hafta içinde 620 km burda maharet bisiket te değil kendine olan güveninde ve dayanıklı olmakta.

Not; izin bittiği için Ankara dan istanbula otobüs ile döndü bu kişi.

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
@mustafa genç

Mustafa Bey selamlar,

Benim endişem daha ziyade tekerlerin ince oluşundandı. Toprak yolda en ufak bir diken bile patlaklara sebep olabiliyor. Ben de neticede kısmen toprak, kısmen mıcırlı yolları falan da kullanmak durumunda kalacağım. Bu gibi durumlar olmasa bu bisikletle hayli hayli yol yapılır elbette. Adı üzerinde zaten: Yol bisikleti :) Yanıma yeterli sayıda iç lastik, her ihtimale karşı iki tane yedek dış lastik ve küçük patlaklar için yama seti alacağım. Herhalde lastik çok fazla sorun yaratmaz ama yine de ne olur ne olmaz diyorum. Hayırlısı olsun.