btwin fit 5 görüşleriniz

adnan kahveci

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Salcano
arkadaşlar triban 3 almaya gittim ..bir şekilde bu bisikleti alıp çıktım f/p olarak değerlendirebilirmisiniz

özellikleri
BRAKES Btwin double brake pivot with pads mounted on brake shoes to facilitate replacement when worn down without modifying the position of the brakes
BOTTOM BRACKET / CASSETTE 9S 12 x 25 cassette, Bottom bracket: CF453 Shimano 50/39/30
HANDLEBAR / STEM / STEERING BTWIN Mountain Bike, Flat handlebar 500 to 540 mm tailored to the size of the bike, Raised stem: 10° (90 to 120 mm) for a more elevated position.
WHEELS Btwin double-walled aluminium with reinforcement rings, 32 stainless spokes, front rear quick release
SADDLE / SEAT POST Btwin aluminium seat post, one Allen screw adjustment and a very comfortable Selle Royale saddle that is great for long rides.
PEDALS Flat pedals with toe-clips
CRANKSET / CASSETTE 9S 12 x 25 cassette, Bottom bracket: CF453 Shimano 50/39/30
TYRES Hutchinson Equinox ?" an excellent tyre for fast-paced training rides. Weighing 290 grams, it is equipped with steel beads, bi-material rubber, and a tread that is harder than the sides mounted on a 66TPI body.
FORK/SUSPENSION Carbon blade, aluminium pivot, 1"1/8 aheadset, combines strength, lightweight and precision.
FRAME ALUMINIUM WITH CARBON STAYS.The sloping aluminium frame is very rigid and handles well. Its shorter frame geometry makes the riding position comfortable. The shapes of the tubes improve performance. The carbon stays filter out the vibrations. The shapes of chain and seat stays enhance the lateral rigidity.
DRIVE TRAIN Shifters: Shimano Deore Trigger shifters for easy, fast and precise gear changing. 27
perfectly geared speeds to help cyclists of all levels find the right rhythm without too much effort. Front derailleur: Shimano SORA. Rear derailleur: Shimano SORA
SADDLE ROYAL VIPER, SEATPOST: ALUMINIUM DIAMETER 27.2MM Very comfortable saddle for long outings.

MISCELLANEOUS Weighs 11.4 kg in size 57 including pedals

Scudo

adnan kahveci

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Salcano
@Alper Gencan

Kadro
6061 T6 sloping alüminyum. Kısa yapı, 57 numarada 1900 gr. 1.40m - 2.00m uzunluğundaki kullanıcılar için mevcut 6 numara.

Maşa / Süspansiyon
1"1/8 ahead set karbon maşa ayağı.

Vites sistemi
Kol: Shimano Deore ; Kolay tutulan, pratik vites kolu. Kolay değiştirilen 27 vitesli model. Ön vites değiştirici Shimano Sora Arka vites değiştirici Shimano sora

Fren
Fren pabuçları aşındığında kolay değiştirilebilen sistem.

Gidon/Gidon boğazı
BTWIN MTB 500 - 540 mm bisiklet boyuna adapte edilmiş düz gidon, yükseltilmiş gidon boğazı: 10° (90 - 120 mm) daha yükseltilmiş bir pozisyon için.

Tekerlekler
32 paslanmaz jant teli, ön ve arkada mandal.

Lastikler
Hutchinson Equinox lastikler , hızlı ritimde yapılan antrenmanlar için mükemmel bir seçimdir. 290 gram ağırlığındadır. 66 TPI karkas üzerine çelik damak teli; çift bileşenli kauçuk, kenarlarda daha sert rulman bandı donatılmıştır.

Sele / Sele borusu
Btwin alüminyum sele borusu, BTR vidayla ayarlanır. Royal sele.

Pedal
Kalli düz pedallar.

57 numarada 11,4 kg (pedallı)

frkn9119

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Salcano
Ev arkadaşımda triban 5 var.Zaten gidon hariç aynılar.Ben beğeniyorum.Akışı filan güzel bir bisiklet.Güle güle kullanın.

Aytaç P.

Üye
Tepki
8
f/p değerlendirmesi değil ama kullanıcı yorumu yapabilirim. 2 hafta önce ben de btwin fit 5 aldım. 1 haftadır okula gidip geliyorum. Halıcıoğlu'dan Boğaziçi Üniversitesi'ne. Günde gidiş geliş ~22 km. Şu an için bir sıkıntı yaşamadım. Akışı falan çok iyi. eldiven almadım daha ama elcikleri rahat. selesi de aynı şekilde ilk gün kullandıktan sonra bile ağrı yapmadı. frenleri iyi. hatta geçen gün mecidiyeköy'de bi araba önüme kırdı, hızlıydım ben de ama hemen durabildim.(ön fren)

akışı ve performans açısından belki daha faydalı olur diye endomondo'dan iki resim ekliyorum.

bu okula giderken. biraz daha fazla çıkış olduğu için ortalama hız düşük. okula giderken en yüksek 17km ortalama hız gördüm şu anda. 38 dakika sürdü. en yüksek gördüğüm 55,8 km/h hız ise mecidiyeköy'de e5 altındaki caddede
http://imageshack.com/a/img838/4849/gsvh.jpg

bu da dönerken. iniş daha fazla olduğu için ortalama hız daha yüksek.
http://imageshack.com/a/img834/2402/guxfu.jpg

• Beğen
Tepkiler: Birhan K.