Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Btwin FC 3

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Aytuğ Ş. tarafından paylaşıldı.

1. Aytuğ Ş.

Aytuğ Ş. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Arkadaşlar yorumlarınızı beklıyorum.Sizce yol ve hafif arazi şartları için nasıl bir bisiklet ?
    Alüminyum fiyatına karbon bisiklet
    Düz ve engebeli zeminlerde kısa ve orta mesafeli bisiklet gezintileri için tasarlanmıştır.
    parçalar 2 yıl garantili
    Dinamiklik
    Shimano Tiagra compact 10'lu vites sistemi, 28 telli BTWIN Allround tekerlek.
    Çok işlevlilik
    BTWIN FC karbon şasi
    Ergonomik kavrama
    BTWIN Compact gidon, gidon boğazı: mükemmel yön kontrolü
    Kadro
    Karbonfiber 700'den üretilen BTWIN FC kadro; profesyoneller tarafından geliştirilmiştir. Fransa Bisiklet Turu'nda birçok etap kazanmıştır. 2007 Fransa Şampiyonu seçildi. Bu kadro, bisiklet yarışçılarına olduğu kadar düzenli olarak bisiklete binenlere de hitap etmektedir. 55 numarada 1150 gr'dır (brüt).
    Maşa / Süspansiyon
    BTWIN FC maşa T700 kompozitten üretilmiştir. Karbon eksen/pivot ve alüminyum ayaklara sahiptir. 55 numarada 320 gr ağırlığa sahiptir.
    Vites sistemi
    Shimano Tiagra compact ürünler çok sağlam ve güvenilirdir. Kompakt çift zincir dişlisi. 10 vitesli.
    Fren
    Özel Btwin tasarımı sayesinde fren pabuçlarının lastiklerini değiştirebilirsiniz. Alüminyumdan üretilmiş çift eksenli özel teknolojisi çok daha etkin frenleme sağlar. Sık temizlemeye karşı dayanıklıdır.
    Aynakol / Kaset
    Shimano Tiagra aynakol, 2 parçadan üretilmiştir. Pedal kolları paslamayı önlemek için eloksallanmıştır. Hyperdrive SG-X compact 50 dişli ve 34 dişli zincir dişlileri, söz konusu dişlilerin çabuk değiştirilmesi için tasarlanmıştır. Rahat kullanıma uygun kaset.
    Gidon/Gidon boğazı
    Btwin compact gidon bisikletin boyuna göre tasarlanmıştır. Alüminyum 6061 T6 bileşeni ve kompakt modeli sayesinde kullanıcı elini gidonun alt kısmında hiçbir rahatsızlık duymadan tutabilir. Gidon ağırlığı, 420mm'de 320 gr, 110 mm'de 180 gr'dır.
    Tekerlekler
    28'' BTWIN Allround tekerlekler çok işlevli yapısı sayesinde düze ve engebeli zeminler için uygundur. Jantta daha dengeli yapı sunan 28 delik vardır. 24mm yüksekliği sayesinde çok sağlamdır. Ağırlıklar: 910 gr ön tekerlek ve 1150 gr arka tekerlek.
    Sele / Sele borusu
    BTWIN Sport sele, anatomik yapılıdır ve 288 gr'dır. Kadro daha alçak yapıya sahip olduğu için sele borusu da kısa tasarlanmıştır. Alüminyum bileşeni sayesinde 260 gr'dır.
    Pedal
    Wellgo otomatik pedallar. 300 gr (çift/ kaller dahil değildir).
    Aksesuar / ekipman
    57 numarada 8,9 kg (pedalsız)

2. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Yol için uygundur ama "hafif" bile olsa araziye gelmez. Toprak yolda, parke taşında bile can sıkıcı olabilir.

3. Caner GÜR

Caner GÜR Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Türkiye'de satışta değil galiba

4. Ufuk Bal

Ufuk Bal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    satıştaydı bir ay önce. hatta bizzat denemişliğim var decathlon mağazasında.

bisiklete gelince, zamanında araştırdığım için kadrosunun iyi olduğunu okumuştum. yabancı forumlardaki herkes hayran kalmıştı kadrosuna. tiagra zaten malum. ben sadece jantlar hakkında bişey diyemem.

zemin meselesi biraz da jantlara bağlı. jantlar uygunsa, lastikleri de uygun lastiklerden takarsan her yol bisikletiyle hafif engebeli zeminlere girersin ama bi mtb performansı alamazsın. hatta küfredip bırakırsın 100 metre sonra. sert toprakta pek sorun olmaz. ve tabi 700x23 filan kullanırsan kaymalar sorun yaşatabilir ama.

5. Aytuğ Ş.

Aytuğ Ş. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    decathlon.com.tr de hala satıştadır

6. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Fiyatı 2600 küsür o fiyata scott trek specialized gibi markalarda alüminyum kadro yarı karbon maşa shimano 2300 veya sora sistem bulunuyor içinize sindi ise alın çünkü mükemmel fiyat.

Berke bunu beğendi.
  7. Aytuğ Ş.

Aytuğ Ş. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    decathlon müşteri hizmetleri ile iletişim kurdum sorun çıkmayacağını söylediler. http://deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,4951,OdesisMc veya http://deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,3367,OdesisMc tarzında bir lastik takmayı düşünüyorum.

Tek sıkıntım cyclocross mu yoksa bu tür bir bisiklet mi alayım. Almama daha çok var ama şimdiden araştırmamı iyi yapmak istiyorum. Üniversiteye hazırlanıyorum şu an. Bittiği an ilk işim gidip almak olacak :D

decathlon müşteri hizmetleri ile iletişim kurdum sorun çıkmayacağını söylediler. http://deltabisiklet.com/?_Args=_Pro...,4951,OdesisMc veya http://deltabisiklet.com/?_Args=_Pro...,3367,OdesisMc tarzında bir lastik takmayı düşünüyorum.

Haklısınız ama araziden kastım ankara da eymir cevresinde çoğunlupu asfalt , yer yer taşlı ve toprak yollar

8. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Düşündüğünüz lastiklerden birisi tubular; farklı bir sistemdir, jantlarınıza uymaz. Dekatlonun müşteri hizmetleri bu lastiklerin uyacağını söylüyorsa dediklerine pek inanmayın. Genelde yol bisikletlerine 28mm'den geniş lastik takılamaz, mağazaya gidip alacaksanız deneyerek kontrol etmenizi tavsiye ederim.

9. Aytuğ Ş.

Aytuğ Ş. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Diğeri olabilir mi sizce ?

http://deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,4951,OdesisMc

10. Aytuğ Ş.

Aytuğ Ş. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Müşteri hizmetlerinden teknik bilgi istedim mağazalarla iletişim kurup geri dönüş yapacaklar.

11. Fatih Çetin

Fatih Çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Focus'un birkaç yol bisikleti maşasını ve ön frenlerini incelemiştim. 700x28 lastik takıldığında maşada neredeyse boşluk kalmayacak şekilde duruyor. Daha kalın lastik takılması imkansız.

Cyclocross bisikletlerde bu avantaj vardır. Maşası geniş olduğu için dilerseniz 700x23 yol lastiği dilerseniz 700x35-37 lastik takabiliyorsunuz. Maşa ve fren sistemi buna müsait.

12. Aytuğ Ş.

Aytuğ Ş. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    söylediğiniz gibi max değer 700*23 müş.

Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Ben de max 700*23 takılabildiğini öğrendim mh den. sağolsunlar oldukça ilgililer .