btwin count 8, yok böyle aptal bir tasarım

turanilhan

Üye
Tepki
65
İsim
Turan
Bisiklet
Kron
Dün de konuyla ilgili bir soru sormuştum. Neyse ayarladım, test ettim doğru da ölçüyor ancak mıknatıs sensörün önünden her geçtiğinde çıt/pıt gibi bir ses çıkıyor. özellikle arazide değil de düz yolda ilerlerken, ve hızlıyken, önden sürekli çıt pıt, pıt pıt sesler gelmesi sinir etti beni. Sensörü ses yalıtan bir maddeyle sarmayı düşünüyorum. Bence almayın count 8, benim yorumlamam bu kadar :D

Scudo

Antecurs

Forum Demirbaşı
Tepki
480
İsim
H.
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Salcano
@turanilhan :kötü: Daha bu gün akşam decathlona gidip aldıydık. Napcaz şimdi?:komik:

turanilhan

Üye
Tepki
65
İsim
Turan
Bisiklet
Kron
kurmadın, çalıştırmadıysan iade et sessiz çalışan bir şey al başkan :D belki de bir çözümü vardır bu meselenin de yetkili bir abi çıkar açıklar.

Anıl K

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Anıl Küçükgöksel
Bisiklet
Specialized
gelen ses mıknatısların etkileşiminden kaynaklı. düz yolda giderken duyulacak düzeyde değil ayrıca. ürününüzün değişimini isteyin, bende bi mtb birde yol bisikletinde count 8 var ve ses duymanız imkansız

Eren D.

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Eren Demirbaş
Bisiklet
b'Twin
Count 4 var bende, düz yolda duymayı geçtim bisikleti durdurup dinlersem eğer anca duyuyorum. Eğer yoldayken bile ses geliyorsa eğer değişimini istemelisiniz tabii ki

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Muhtemelen düzeneği iyi sıkmadıysanız, ya da doğru açıda sabitlemediyseniz, mıknatıs düzeneği sıyırıyor olabilir. Mıknatısların etkileşiminden o kadar ses geleceğini sanmıyorum. Durduğu yerde tekerleği çevirerek kontrol ettiniz mi temas olup olmadığını?

Mıknatısla alıcının birbirine yakın olması, fakat kesinlikle dönerken temas etmemesi gerekiyor. Ve hareket halindeyken gevşeyip tekrar birbirilerine çarpmamaları için çok sıkı sabitlenmeleri gerekiyor.

turanilhan

Üye
Tepki
65
İsim
Turan
Bisiklet
Kron
@Kahveci hocam sürtme ihtimalini göz önünde bulundurup ayarlama yaptım ama daha sonra tekrardan sürtme var mı diye kontrol etmedim. Yarın bir bakayım sürtme var mı

Ghost

Yoksa insan başıboş bırakılacağını mı sandı?
Tepki
478
İsim
Enes
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@turanilhan başlık çok Yıkıcı olmuş yanlış anlama da.:)Yüzlerce kişinin kullandığı cihaza böyle demen ilginç:D ben de kullanıyorum memnunum seninkinde üretim hatası olabilir. Umarım sorun Çözülür de rahat edersin

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
8'i bilmem ama hem 4 hem 14+ kullanıyorum ve memnunum :) Özellikle 14'ü bilgisayara bağlayıp tur verilerini ekrandan izlemek çok iyi oluyor.

turanilhan

Üye
Tepki
65
İsim
Turan
Bisiklet
Kron
Burdan, başta Decathlon'un Çin'deki üreticisi ve Fransa'daki tasarımcısı olmak üzere, forumdaki arkadaşlardan, bisiklet severlerden, B'twin Count 4/8/14 kullanıcılarından ve Yüce Türk milletinden özür diliyorum zira ses sensörden değil janttan (veye jant setinin herhangi bir yerinden) geliyormuş.

Sesin sayacı aldığım gün başlaması ve hareket temelli olması, özellikle her turda bir defa çıt sesinin çıkması sensörü suçlamama neden oldu ama sayacı söküp bisikleti kullandığımda ses gelmeye devam etti. Şimdi sesin kaynağını arıyorum. Decathlon'daki adama da trip attık, ayıp oldu. Ondan da özür diliyorum

• Beğen
Tepkiler: BilalBeki

eren cerciz

Aktif Üye
Tepki
266
Bisiklet
KTM
Yok böyle olmaz @turanilhan. Decathlon'a gidip satıcıdan yüz yüze özür dilemen gerekiyor. Sonra da forumda Count kullanıcıları için (artık kaç kişiyse) tepsi tepsi baklava alman lazım :D:D Ha bu çok olur diyorsan, sesin kaynağını bulunca yaz da içimiz rahatlasın. Bu da yeter (en azından kendi adıma :))

• Beğen
Tepkiler: turanilhan