Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

B'twin count 14+ km saati

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında muzaffer KOCABAŞ tarafından paylaşıldı.

1. muzaffer KOCABAŞ

muzaffer KOCABAŞ Forum Demirbaşı

Seviye:
    Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 30 Nisan 2015
  2. Ahmet Fidancı

Ahmet Fidancı Extrem Yol Grubu - Extrem Dağ Grubu - İZMİR

Adı:
    Ahmet Fidancı
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Btwin markası fiyatının hakkını veren bir ürün grubu. Bir çok ürününü kullanıyorum. Gayet başarılı.

muzaffer KOCABAŞ bunu beğendi.
  3. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 16 Aralık 2013
  4. muzaffer KOCABAŞ

Seviye:
    b'twin count 14+ km saati ; bu cihazı kullanan varmıdır arkadaslar?

Bu cİhaz hakkında bilgisi olan yokmu Arkadaşlar..!

5. barisd

barisd Yeni Üye

Seviye:
    Bu hafta gidebilirsem kendime alacağım, youtube'dan tanıtım videolarına rastladım, bence dana uygun bir ürün, hem kolayca çıkarıp iki bisikletimde de kullanabilirim.

6. muzaffer KOCABAŞ

Seviye:
    Ne km saat'imiş arkadaşlar her siteyi gezdim adam akıllı ne video nede yorum bulabildim :)

7. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    aynı ürünü kullanıyorum, ürün mükemmel diyebilirim. Ama tek sorunu da şu; güneş ışığı vurduğu zaman hiçbirşeyi okuyamıyorsunuz :) Sigmada böyle bir sorun yoktu..

8. muzaffer KOCABAŞ

Seviye:
    S.a Kıvılcım aldım km saatini bu modelde ışık var? usb yazılım destekli ant+ teknolojisi mevcut biraz kurcalayım araştırmam lazım.? akıllı telefonlara eşleştirme yapılıyor; Özellikleri güzel :)

Berksan, maalesef count8'de vardı bu önemsiz sorun :D İlk km saatim Bc 5.12 Diğer bisikletimde takılı yazı karakterleri daha büyük. ayrıca akıllı telefonlarla uygulamalar
    kullanabiliyormusun?

9. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    hea o özellikleri bilmiyordum ben count 8den farkı kadans ve kalp rıtmi ölçmesi sanıyordum

10. bcn17

bcn17 Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    siz kullanıyormusunuz yoksa gözlemlerinizmi?
    ışık nasıl rengi? iluminatormu?
    kablosuz sanırım?
    kadans ölçümü nasıl?

11. muzaffer KOCABAŞ

Seviye:
    Mrb ışık zayıf , kafanı gidona eğmeden göremeZsin :) kadans ölçümü başarılı.

LT26i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. Kaan.Özçelik

Kaan.Özçelik Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Konu hortlatmış oluyorum ama yeni başlık açmak istemedim.

Ben de Count14 kullanıyorum. Genelde memnunum.
    Yolda bazen bağlantı kopuyor, bakıyorum mıknatıs yerinde. Neden olabilir acaba?

amoush00 bunu beğendi.
  13. evrenozbilen

evrenozbilen Velocity216

Adı:
    Evren
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Tek aklıma gelen pil zayıflıyor olabilir.

14. Kaan.Özçelik

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Yeni aldım :(

Tapatalk kullanılarak gönderilmiştir

15. ugurbilgin

ugurbilgin Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar,
    Bende 1 hafta oldu alalı. Kullanıyorum ve 1 konu dışında memnunum. Görüntü zayıflığı pili ile ilgilidr bence çünki ben günün en aydınlık saatinde kullanmama rağmen gayet netti rakamlar.
    Bağlantı kopma sorunum da yok.
    Sıkıntım şu data yı pc ye atamıyorum. Acaba bunu yapabilen var mı aranızda?
    Teşekkürler.

16. Zekeriya Çab

Zekeriya Çab Forum Bağımlısı

Seviye:
    Evet yanında kendine özel kıskaçlı kablosu var arkasında 4 tane bakır noktadan bağlanıp dataları atıyorsun dosya formatı başka uygulamalara da uyuyor ama decatlonda ürünün sayfasında alt özellikler kısmında bir link var oraya tıklayınca bir program geliyor. Gayet güzel program. Cep telde strava gibi programlarla eşleşip harita ile birlikte data tutabiliyorsunuz.

amoush00 bunu beğendi.
  17. Kaan.Özçelik

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    6 ay önceki kendime not: Aradan geçen zamanla farkettim ki bağlantı sadece yere yakın baz istasyonu yanından geçerken kopuyor. 15-20 saniye sonra kendine geliyor ve geçen mesafeyi toplama ekleyip devam ediyor.

amoush00 bunu beğendi.
  18. amoush00

amoush00 Çiğdemli2tekerleri kurduk balgat çiğdem odtü

Adı:
    Emrah Çetintaş
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Bende de aynı sorun var. Ürünün yorumlarında da aynı sorundan bahsetmişler.. Ara sıra sensörlerle bağlantılarımı kopuyor.? Benim bir tezimde teker döndüğü için merkez kaç kuvvvetinden dolayı magnetin durumundaki değişimler mi oluyor.. ?? Sizin fikriniz nedir?

@Kaan.Özçelik Emin misiniz bu gözleminizden? ben de bir dikkat edeyim..! O zaman bir girişim oluyor çevredeki benzer frekanslarla..!? Coded gerçi ama frekanslar üst üste biniyorsa sorun var... !! :ckskc::kötü:

19. Kaan.Özçelik

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @amoush00 Sizden bir önceki mesajımda yazdığım gibi: "Aradan geçen zamanla farkettim ki bağlantı sadece yere yakın baz istasyonu yanından geçerken kopuyor. 15-20 saniye sonra kendine geliyor ve geçen mesafeyi toplama ekleyip devam ediyor." Yani o sırada ekranda hız vs bilgisi görünmemesi dışında sorun yok.

20. hakan çebi

hakan çebi Yeni Üye

Adı:
    marshmallow cycling
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    B'TWIN COUNT14+
    Arkadaşlar epeydir bu ürünü kullanıyorum. Bazı notlarım var. Umarım herkese yardımcı olur.
    1-Ekran: büyüklüğü, okunurluğu ve kumanda düğmeleri iy. Işık çok zayıf. Gündüz güneşli ortamlarda görünmüyor. Formasyonun dikdörtgen olması çok avantajlı değil. 5 üzerinden 3 alır
    2-Sensörleri: Hız ve Kadans Sensörü birbirine bağlı combo üretilmiş. Bu nedenle arka janta bağlamanız gerekiyor. Üzerinde pil durumunu test edebilieceğiniz bir düğme var. Kalp sensörü kutuda yok fakat satın alınarak ürün ile eşleştirlilebiliyor. Maalesef kopmalar bende de sık sık oluyor. Nedenini tam tespit edemedim. Bazen mıknatıstan kaynaklı oluyor ama çoğunlukla hiç neden yokken oluyor. Diğer markalı ürünlerinde hız&kadans sensörlerinide incelediğim için rahatlıkla yorumlayabiliyorum. 5 üzerinden 3
    3-ANT+ bağlantı özelliği:
    ANT+ özelliğinin telefonumda da (samsung s6) olması nedeni ile hız&kadans sensörünün kendi ekranına gönderdiği tüm verileri belirli aplikasyonlar (ben "Ipbike" kullanıyorum) aracılığı ile telefondada eşlenik şekilde alabiliyorusunuz. Bu sayede telefonunuzdaki dahili GPS özeliklerinide ekleyerek GARMİN gibi cihazların sunduğu birçok özellik önünüze geliyor. Verilerinizi telefondan çeşitli "strava, ridewithgps v.b. sayfalara gönderip detaylı analizler alıp sosyal medyada paylaşabiliyorsunuz. www.thisisant.com sitesinden ANT+ bağlantı özelliklerinin chazlar arası uyumluluklarını inceleyebilirsiniz. Bu özellik sayesinde uzun süreli sürüşlerde, GPS verisi ile çalıştırdığınız strava,runtastic gibi aplikasyonlara göre batarya ömrünüzü çokca uzatmış oluyorsunuz. Lakin ben ANT+ uyumlu olduğu idda edilen aplikaslardan sadece bir tanesinde başarı sağlayabildim. Diğerlerinin hiçbirisi ile hız&kadans sensörü eşleşmedi.Denediğim aplikasyonlar ise Endomomdo,Sports Tracker, SPH cycling, Momentum Tracker. Sadece Ipbike ile çalışıyor. ANT+ özellikli diğer ürünleride karşılaştırarak puan veriyorum 5 üzerinden 2 alır.
    4-PC ye veri atma: windows 8 de sorun var.Daha eski windows sürümlerinde çalışıyor. Fakat epey eski bir arayüzü var.Dışarıya belirli formatlarda export yapabiliyorsunuz dakat sosyal medayada paylaşabilme özelliği yok. Bu nedenle çok tercih etmiyorum. Telefona zaten kaydettiğim data çok daha kullanışlı oluyor.5 üzerinden 1.
    Şayet ANT+ özelliğini kullanmayacak iseniz count8 tavsiye edebilirim. Daha ekonomik olur. Yok illa ben bu özellikden faydalanmam lazım derseniz tavsiye etmem. Bu arada benimkinin ekrarnını son turda düşürerek kaybettim. Telefonumdaki apl. üzerinden kullanıyorum. isteyen olur ise uygun bir fiyata hız kadans sensörünü satabilirim.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

İbrahim A., amoush00 ve taner07 bunu beğendi.