Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

B'twin B'fold mu ? B'twin Hoptown 5 mi ?

Konu, 'Katlanır Bisikletler' kısmında Furkan-B tarafından paylaşıldı.

1. Furkan-B

Furkan-B Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar siteyi bir süredir takip ediyorum üyelik bugüne kısmet oldu. Katlanabilir bisikletlere olan ilgim ve ihtiyacımdan dolayı bir bisiklet almaya karar verdim fakat bütçem kısıtlı.

Aslında Salcano Folda düşünüyordum fakat 16'' jant olmasından dolayı sıcak bakmıyorum. Şu an 20'' jant olan iki model arasında kaldım. Birisi B'twin B'fold (400 TL) diğeri ise B'twin Hoptown 5 (800 TL). İkisi arasında vites ve donanım farkı var bildiğim kadarıyla ama bu farkların 2 kat fiyat olarak yansımasına değermi bunu öğrenmek istiyorum.

Kullanım amacıma gelince, kısa gezintilere çıkmak için kullanacağım 3-5 km civarı. Bu arada boy ve kilom 1.80 cm - 93 kg. Sanırım benimle benzer ölçülerde bu bisikletlerden kullanan arkadaşlar var aramızda :) .

Değerli görüşlerinizi bekliyorum...

http://www.decathlon.com.tr/TR/b-fold-20-201361232/
    http://www.decathlon.com.tr/TR/hoptown-5-cappuccino-195290736/

2. Çağrı Akoğlu

Çağrı Akoğlu Üye

Seviye:
    B'fold bu boy bi bisiklet için çelik kadrosu ve vitessiz olmasıyla çok çok kullanışsız. Kron'un da katlanabilir modelleri var donanım olarak gayet güzel ve Hoptown'dan daha uygun fiyatlarda o da 20 jant. Veya gene Hoptown'a yakın bir fiyatta Dahon Eco C7 var. Bu iki bisiklet de Hoptown'dan daha üst seviye donanım'a sahip.

Furkan-B bunu beğendi.
  3. Furkan-B

Furkan-B Yeni Üye

Öneri ve görüşleriniz için teşekkürler hocam, Dahon Eco C7 benim bütçeyi biraz aşar gibi. Gerçi hoptown 5 ile aralarında fazla bir fark yok. Kron çok iyi bir tercih olabilir. Hem fiyat olarak hemde bahsettiğinize göre donanım olarak daha iyi B'twin'lerden. Peki Kron'un iki modeli arasında bir tercih yapmak gerekirse, Kron FD 500'ümü yoksa FD 1000'imi önerirsiniz ?

4. Çağrı Akoğlu

Çağrı Akoğlu Üye

Seviye:
    Benim fikrim amortisörsüz olan. FD 1000 modeli zaten teker boyu ile yokuşlarda ekstra güç harcatmaya müsaitken o boydaki bir amortisörden ne kadar verim alabileceğiniz veya 20 inç tekerlerle amortisöre ihtiyacınız olup olmayacağı tartışılır. Ki verim yerine sadece güç kaybına da sebep olabilir.

Furkan-B bunu beğendi.
  5. Furkan-B

Furkan-B Yeni Üye

Haklısınız hocam, amortisör güç kaybından ötürü dezavantaja dönüşebilir.. :)