Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Btwin B'fold 3 Dechatlon'dan Resimli İncelemem...

Konu, 'Katlanır Bisikletler' kısmında Lütfü Ekşioğlu tarafından paylaşıldı.

1. Lütfü Ekşioğlu

Lütfü Ekşioğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bu gün Dechatlon'a gittim.Orada yaklaşık 3 saat boyunca kaldım.Almayı düşündüğüm bfold 3 ü inceledim.Diğer katlanırlara (hoptown serisi) binemedim kitli idiler.

Şimdi bisikletle ilgili ilk olarak demek istediğim şunlar :

Kadro : Herkez çelik kadrosuna kalitesiz dese de çok iyi bir kadrosu var.Kalitesiz bir görünüm kesinlikle yok.Özellikle Mat siyah görünümü çok sağlam ve sert bir görüntü sağlıyor.

Katlama Parçaları:Aşağıda resimlerden de göreceğiniz gibi orta katlama bölümünde dahonun güvenlik sistemine benzeyen bir parça var.Buna benzer bir parçada gidon katlama aparatındada mevcut.Güvenlik açısından güvenilir sağlam bir yapıya sahip.

Vites Sistemi:Tek vites olduğundan dolayı basit bakım gerektirmeyen bir yapıya sahip.Pedallar çok ağır değil.Düz yolda ortalama hız ve ufak yokuşlar rahat tırmanılabilir.

Sele ve Sele Borusu:Rahat bir seleye sahip.Çok uzun boylular için de uygun bisiklet.Ben 1,84 boyundayım.Sele borusunu en yüksekte süremedim.

Fren:Basit ama güçlü v frenleri var.Zaten alınca pabuçları direk baradine ile değiştireceğim için çok daha iyi olacaktır.

Aksesuar: Bisiklet aşağıdaki resimlerde görüldüğü gibi portbagaj için deliklere ve kadro deliklerine sahip.Kısacası ben oradayken arkasına sele borusuna bağlanan bir portbagaj + heybe koydum.Gayet güzel oldu :)

Ağırlık konusuna gelince çok ağır olduğunu düşünmüyorum.Taşıdım kaldırdım.Bir tane katlı hoptown5 'i de kaldırdım.Öyle arada çok kolay hissedilen bir fark yok.

Garanti: 5 Yıl kadro 2 Yıl parça ( Tek vitesde ne parça arızası çıkabilir ki :) ) garanti veriyor.Ve Dechatlon'un garantisi bizim yerli markalarla karşılaştırılamaz.Sattıkları mallar en iyi şekilde sahip çıkıyolar.Müşteri memnuniyetini önemseyen bir firma.

Alınca yapacağım ilk değişikler: Eğer bulursam 20x1.5 slick şehir lastikleri alacağım.Gidonun daha sade bir görüntü oluşturmasını istediğim için düz gidon alırım...

Kısacası bu bisiklet hakkında yorum yapan arkadaşlar biraz haksızlık yapmışlar.Tamam koca koca yokuşları bununla çıkmaz zor fakat şehir için kullanımına ve maddi duruma göre çok iyi bir bisiklet.Fiyatı çok uygun.400 TL den fazlasını hak ediyor emsallerine göre.Hem hangi katlanır bisiklet 400 TL'ye yanında Katlanır Bisiklet Çantası veriyor?

Şimdi gelelim fotoğraflara ( Kusuruma bakmayın cep telefonu ile biraz acele bir çekim oldu)

Bisikletin açık hali.

Bu da katlanmış hallerinden fotoğraflar

Sele uzatılıpta taşınabiliyor.Bu esnada katlı olan pedal üzerinde durabilyor.

Katlanma Mekanizmaları...

Çamurluk ve portbagaj için gerekli delikler,

Son olarakta çantalar.Üstünde Hoptown yazan çanta hoptown 7 ile verilen çanta üstteki ise B'fold ile verilen çanta.Farkı hoptpwn biraz uzun bfold ise açıldıdğında biraz daha koliye benzer yapıya sahip.

Evet o kadar uzun uzun yazdım.Okuduğunuz için teşekkür ederim.
    Herhangi bir sorunuz varsa istediğiniz gibi sorun zevk ile yardımcı olurum...

2. engin huz

engin huz Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    aynı modelin beyazı ve viteslisi izmirde 500 tl idi ....400 tl bunu almaktansa 100 tl fedakarlık yapmak daha mantıklı...

ne dersiniz

Lütfü Ekşioğlu bunu beğendi.
  3. Lütfü Ekşioğlu

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İlk olarak yorumunuz için teşekkür ederim.

Vitesli tercih etmememin bazı sebepleri var :

1)100 TL' nin kazanılması için bir öğrencinin çabası bir yetişkinin 1000TL bulmasındaki çabasına eşit.

2)Günlük olarak okulda gidip gelirken kullanacağım.Bazen dolaşmaya çıkarım.Yolum ortalama düz.Bu nedenle bu bisikleti seçeceğim.Öyle hız vs. yok tamamen ulaşım amacı.

Eğer vitesli alırsam onu geliştirmek için ( vites vs.) uğraşır dururum.Hep aklımda kalır.Bunda ise sade görünüş basit sistem hoşuma gidiyor :)

4. engin huz

engin huz Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    tamamen düz yol ise vitessiz uygun olur tabii....tekerlekler 20 inch değil mi

5. Lütfü Ekşioğlu

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Evet 20 inç tekerler.Yol tamamen dümdüz değilde zorlanacağımı zannetmiyorum.

6. Erdinç ALTINÇEKİÇ

Erdinç ALTINÇEKİÇ Kıdemli Üye

Adı:
    Erdinç A.
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    toplu taşıma ağına yakın olanlar için harika çözüm bu tip bisikletler...

toplu taşıma ağları genişledikçe sayıları artacaktır...

işi/okulu ile evi arasında kullanabilecek olanlardan değilim maalesef... ah keşke!

7. gokhan.gursel

gokhan.gursel Kıdemli Üye

Seviye:
    bir katlanır bisiklet kullanıcısı olarak
    vitessiz kullanımın uzun vade de sorun yaratacağı kanaatindeyim (kendi kullanım amacım dahilinde)
    aynı bisikletin vitesli modeli bence oldukça makul bir seçenek (fiyat konusunda elbetdeki imkanlar dahilinde)
    özellikle katlanma mekanizması oldukça iyi hoptown modellerinden farklı dahona terne benzeyen bir sistem
    ama lütfü bey bunları göz önüne almış ağırlığın sorun olmadığını söylemiş
    renk gerçekten güzel (muadili dahon speed uno gibi) hatta benle aynı noktada oda sorun görmüş "tekerler" bence de değişmesi lazım
    bize şimdiden hayırlı olsun demek düşüyor
    hatta yolumuz istanbula düşerse hadi gezelim demek :)

8. Lütfü Ekşioğlu

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çok teşekkürler Gökhan Bey... İnşallah yolunuz düşer de süreriz beraber...

9. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    bu sene mat siyah moda. içiniz rahat olsun hatta mat siyah porsche ve mat siyah bmw otomobil bile gördüm bu sene :)
    sonuçta, bisiklet alıyorsunuz, uzay mekiği değil. üzerinde yazar max 105kg diye, o limiti aşmazsanız sizi yolda bırakmaz.

10. Lütfü Ekşioğlu

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Haa bu arada 105 KG değil sınır.Oradaki görevli bu bisikleti 120 KG lık bir abiye sattıklarını söyledi.Abi sorunsuz kullanıyormuş :)

11. gokhan.gursel

gokhan.gursel Kıdemli Üye

Seviye:
    bu decathlonda cins arkadaş
    satsana şu çantaları

12. Lütfü Ekşioğlu

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ankara'da satılmıyor mu? Buradaki dechatlonda katlanır bisiklet için çanta da sattıklarını söyledi görevli fakat bitmişti inceleyemedim.

13. Erdem İnanc

Erdem İnanc Yeni Üye

Seviye:
    Bisikleti aldınız mı? Memnun musunuz?

14. Lütfü Ekşioğlu

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Mağlesef bisikleti satın alamadım.Uzun süredir eğitim gerekçesiyle şu an ki bisikletimimi dahi süremiyorum :(

15. gokhanakarsu

gokhanakarsu Yeni Üye

arkadaşlar selamlar decathlon.com da bu ürünün vitesli versiyonu stoklarda yok ne zaman geleceğini sordum ne zaman gelir belli olmaz dediler.bu vitessiz versiyonu alıp daha sonra vites takma imkanımız varmı böyle birşey olabilir mi acaba ?

16. gokhanakarsu

gokhanakarsu Yeni Üye

birde elinde ikinci el olup satmak isteyen arkadaş varsa tekliflerini bekliyorum.

17. gokhanakarsu

gokhanakarsu Yeni Üye

ürünü alalı 1 ay falan oldu gerçekten çok kaliteli malzeme kullanmışlar,herşey düşünülmüş.küçük detaylar insanı mutlu ediyor.

Serdar Kaptı ve MUSA Ç. bunu beğendi.
  18. Mustafa Yaşar Yılmazoğlu

Mustafa Yaşar Yılmazoğlu Yeni Üye

Fold 7 almayı düşünüyorm fit 5 şehir bisikleti ile bunun arasnda konfor kuşlanım farkı oluyormu ? Bir de dikkatinizi çektiyse decathlonunmağaza fiyatı internet fiyatlarndan daha ucuz geldi bana

19. Burak Özkan

Burak Özkan Üye

Seviye:
    Bu ürünü bir süredir almak istiyorum ama stoklarda yok. Satmak isteyen varsa iletişime geçebilir. Özellikle İzmir.

20. okan.gur

okan.gur Yeni Üye

Seviye:
    Kron katlanır bisiklet düşünürmüsün?