Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Btwin Ayakkabı Kullanan, Bilen?

Konu, 'Giyim' kısmında Serden Us tarafından paylaşıldı.

1. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Btwin Spd ayakkabılar marka olarak nasıldır, bilen var mı?

Dayanıklılık, havalandırma ve rahatlık en önemlileri...

Ve hangi modelini önerirsiniz? (aslında VTT 7 modelini düşünüyorum). Kullandığınız varsa avantaj/dezavantaj nelerdir?

2. Orhanalkaya

Orhanalkaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ben kullaniyorum btwinin 7x ayakkabiiydi tam hatirlayamadim adini ama ayakkabi dayanikli acikcasi tavsiye ederim

Serden Us bunu beğendi.
  3. MertcanBalıkçı

MertcanBalıkçı Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bende Btwin Spd Ayakkabı Kullanıyorum Modelini Bilmiyorum Ama Ayakkabı Çok Rahat Dayanıklı Kısacası Süper Ayakkabılar Tavsiye Ederim

Serden Us bunu beğendi.
  4. tekkir

tekkir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben de şunu kullanıyorum. Gayet fonksiyonel çalışıyor, sağlam.

Sadece ufak bir ayrıntı ama şu bağcıkların sıkıştırıldığı hareketli bir kısım var önünde. Onu yukarı aşağı hareket ettirirken zorlanabiliyorsun. Orantılı asılmak lazım parçayı yoksa hafif kasılarak takılma yapıyor. Bazen orada bazı ayakkabılardaki gibi mekanik kullanışlı bir aparat olsaydı keşke diyorum. Özellikle yorgun argın ter içinde eve dönüp kapının önünde ayakkabıyı çıkarmaya çalışırken :)

Serden Us bunu beğendi.
  5. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Peki ağırlık açısından nasıllar? Bir de esneme durumları? Yani bazı ayakkabılarda tam tabanda metal oluyor, bazılarında ise sadece spd kilidin olduğu bölgede...

6. tekkir

tekkir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Benim kullandığım Btwin 3 için 700 gr. demiş decathlon kendi sitesinde, kendim tartmadım. Altı tamamen sert değil, kallerin monte edildiği genişçe bir bölge sert bir materyal. Bu bölgenin metal olduğunu zannetmiyorum.

Esneme olayını ben hissediyorum. Üst kısmı kumaş nihayetinde esneme kaçınılmaz. Bağcıkları olabildiğince sıkı bağlıyorum bu yüzden. Hiç farklı bir spd ayakkabı giymediğim için kıyaslayamıyorum ancak şu pahalı markaların fazla esnemeyen ayakkabıları vardır muhakkak. Ancak çokta önemsemiyorum bu kadar esnemeyi, nihayetinde yarış koşmuyorum, işe gidip gelmede, ufak turlarda kullandığım için beni rahatsız etmiyor. Fiyatına göre iyidir bence...

Serden Us bunu beğendi.
  7. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Teşekkürler, gayet tatmin edici cevaplar için...

Son bir soru olarak, bazı ayakkabılarda ciddi anlamda havalandırma hissediliyor ancak bazıları bu konuda yetersiz kalıyor. Ayakkabının içinden rüzgar eser gibi bir hisse kapılıyor musunuz belli bir hızdan sonra? Kıyaslamak doğru mudur bir fikrim yok ama Northwave bu konuda çok iyiydi mesela. Ama Exustar kötüydü.

8. tekkir

tekkir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ayakkabının içinde rüzgar eser gibi bir his olmadı bu ayakkabıyla hiç. O hissin maksimumunu sadece adidasın eski bir modelinde almıştım. Yürürken bile içerisi efil efil eserdi :) Üzeri tamamen geniş delikli fileli bir kumaştı. Normal ayakkabı tabii bu dediğim. Bu ayakkabıda sadece ızgaralardan giren hava kısmen hissediliyor.

Yaz kış spor ayakkabı giyen ama bağcıklarını hiç bağlamayan (sıkar beni nedense) birisi olarak kullandığım ayakkabıdan çok rahatsız olduğumu söyleyemem. Bünyeye göre değişir tabii denemekte fayda var...

Serden Us bunu beğendi.
  9. Orhanalkaya

Orhanalkaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    son bir şey eklemek istiyorum ayakkabının havalandırması gayet iyi derecede,esneme konusuna gelince normal seviyede bir esnekliği söz konusu