Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bsd ' nin sitesi yine saldırıya ugradı

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında ümit_levent tarafından paylaşıldı.

1. ümit_levent

ümit_levent Forum Demirbaşı

Seviye:
    Malesef sitemiz yine saldırıya uğradı.

Saldıra uğramamız nedeni ile sitemiz bir hafta kapalı kalmıştır.

üsteki yazı bisiklets evenler derneginin resmi wep sitesinden alınmıştır.
    bu saldırı 2, saldırı 1, si 6 saat ta sorunlar düzeltilmiş ama bu seferki 1 hafta sürmüştür.
    bu nedir yaa ne istiyorlar kime ne zararı var bu sitenin amaçları nedir. bu siteyle ugraşıcaklarına vatana ihanet edenlerin wep sitelerini hekleseler ya :mad:
    ( BU BİSİKLET SİTELERİNİ HEK LEYENLERİ ELERİ KIRILSIN İNŞALLAH )
    AMİN

2. bedo

bedo Bisikletkolik

Seviye:
    :( ümit abi üzücü bir olay kolay gelsin:mad: :( :(

3. bora_jb

bora_jb Forum Demirbaşı

Seviye:
    ben artık ınsanları anlayamıyorum yaptıklarının amacları ne neden ???
    ınsanlar sasırdı ya :(

4. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Meyva veren ağacı taşlarlar sözü ne kadar doğru burada da örneğini görüyoruz.
    Türkiye'de bisiklet adına canla başla koşuşturan, uğraş veren sayılı gruplardan biri olan BSD'nin sitesine zarar verenler umarım hakettikleri şekilde cezalandırılırlar.

5. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    www.bikecik.com da hacklendi daha bu yakınlarda yeni açılmışken, neyse ki tekrar açıldı... Bu hack olayları hoş değil cidden.

6. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Site için saglam hosting alınmalıdır . Normal bi siteyi hacklemek cok kolay ( onaylamıorum yanlıstır hack işi ) Ancak ucuz hostingler yerine az daha para vererek daha saglam bi host alınabilir .

Bi ara bi arkadasımız burda bi yazısında bisiklet sevenler dernegi için bi kac bisey söylemişti ne kadar dogru bilmiorum ama sevmeyeni var o dernegin .. Duydugum kadarıyla . Benim hic bir fikrim yok tabi , sitesine bile hic girmedim ..

Bu arada okadar cok bisikletle ilgili forum ve site acıldıki belki kıskanma durumu söz konusu olmus olabilir .. Eskiden hic yoktu , simdi ise sayısını bilemiyoruz ..

Ama bisikletforum gibisi yok

7. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Açık konuşmak gerekirse aktif bir yaptıkları şey görmediğim için ve bir takım bildiklerimden ötürü de sevmiyorum bu tarz dernekleri ama gidip de hacklemeyi düşünmem. X sevenler derneği... Kapısında da yazar üye olamayan giremez... Yaşlı amcalar içerde okeye döner vs... Tel maşa, moşe dayan işler... İnsan yaşlanınca ortam sıkıntısı yaşıyor, ozaman böyle yerlere takılıyor, kahvehanelerin yeni modernize isimleri X Sevenler Derneği...

8. Nyusha

Nyusha Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    nasıl saldırı yapıyorlar. türkiye de bu kadar hacker yada bu işle uğraşan var mı?

9. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    konu 2007 ye ait farkındamısın ?

Murat B. bunu beğendi.
  10. ahmet can sahin

ahmet can sahin Aktif Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    7 senelik konuyu hortlattın mutlumusun kardes :)

Nyusha bunu beğendi.
  11. Nyusha

Nyusha Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    evet farkındayım. sabah 2-3saat BF ye giremedim,saldırı olmuş. yeni konu açmaya gerek yok burdan devam edeyim dedim.

zaman ne çabuk geçiyor ya. daha dünmüş gibi geldi bana

12. Abdülsamed AKBULUT

Abdülsamed AKBULUT Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bende noluyosa diyom yaa :D

13. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bu siteleri falan hack leme işleri farklı sebeplerle olabiliyor. Geçen sene bu tarz işlere çok meraklı olan bir kişiyi tanıyordum. Kendisi hiç beceremese de neden yapılıyor nasıl yapılıyor vs çok meraklı ve bilgiliydi. Öğrenip yapmakta istiyordu açıkçası. İhtimaller çok. Bir siteye gıcık olan bir kişi yapabiliyor. Yada para karşılığı yaptırabiliyor. Birbirine rakip olan siteler bazı kişilere para verip böyle saldırılar yapmalarını istiyor. Ayrıca hosting firmaları da bu işin altında olabiliyormuş. Farklı firmalardan hosting alan sitelere saldırı düzenlenmesini sağlayıp hosting sağlayıcılarını değiştirip kendileri ile çalışmalarını sağlamak için. Yada bu tarz işlerle uğraşıp kendilerini hacker olarak tanımlayan kişilerin keyfi bir davranışı. Antrenman olarak görüyorlarmış bunu. Sitenin ne sitesi olduğu ne yaptığı ne işe yaradığı hiç fark etmez. Bu hackleme işlemleri nasıl yapılır falan hiçbir bilgim yok. Muhabbet arasında arkadaştan öğrendiğim şeyler bunlar daha birsürü şey anlatıyordu. Gerçekten kafayı bu işlerle bozan çok kişi varmış. Ve resmen hayatı bu iş olan insanlar tanıdığını yemek yemek için bile bilgisayar masasının başından kalkmayan türde insanlar olduğunu falan söylüyordu. Sonuna kadar yanlış bir davranış. Ama maalesef meraklısı uğraşanı da çok işte. Zaten internet benim gözümde hiçbir zaman güvenli bir ortam olamamıştır.

ufuk şimşek bunu beğendi.
  14. Nyusha

Nyusha Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    hackleme gibi bir amacım yok zaten. yazılım vb konusunda da bir bilgim yok. sadece ilgi çekici geldiği için sormuştum. mesela adam bir tür program yada yazılım kullanıp, hedefteki bilgisayara yüksek voltta elektrik yolluyor ve harddisk yanıyor. bu çok ilgimi çekmişti. nasıl yapabilir ki böyle bişeyi. bilgisayara saldıracak ama elektriği nasıl ayarlıyor hayret :eek:

15. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Yanlış anlamayın Hakas bey ben size hitaben bir şey söylemedim zaten. Eğer öyle anlaşıldıysam kusura bakmayın. Sadece bu işlere yüksek düzeyde meraklı bir arkadaştan sohbet esnasında duyduklarımı paylaştım burada. Ben kendimde çok fazla bilgisayar bilgisine sahip bir insan değilim. Forum da resim paylaşmayı bile beceremiyorum :) Sizin söylediğiniz yüksel voltajda elektrik verip harddisc i yakıyorlarmış falan filan benim için ütopya gibi olan şeyler :)

ufuk şimşek ve Nyusha bunu beğendi.
  16. Nyusha

Nyusha Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    yok estağfirullah. yanlış anlaşılma yok. sadece neden öyle yazdığımı açıklamak istedim

17. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bir yanlış anlaşılma falan yoksa sorun da yok :) Kimseyi hacker falan yapmayalım burada. Bu bilişim suçlarının cezaları da baya arttı aslında ama ne derece uygulandığı ve denetlendiği şüphe konusu oluyor. Bir siteye yada sizin dediğiniz gibi kişisel bir bilgisayara bu şekilde bir saldırıda bulunmak yasal suç olmanın yanında ahlaki olarak ta bir suç. Olmaması gereken şeyler. Ama hani filmlerde falan derler ya iyiler ar oldukça bir tararfta kötüler de olacaktır gibisinden. Hayatımızda bu bilgisayarlar internet ortamı oldukça bunları doğru dürüst kullanan insanlar oldukça bu şekilde kullanan insanlarda olacak galiba ne yazık ki.

ufuk şimşek ve Nyusha bunu beğendi.