Brooks seleye üzüm çekirdeği yağı

Scudo

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
:D no comment haha

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
Decathlondaki eğer için satılan deri bakım yağı hem ucuz, hem de işe yarıyor.. Ben onu kullanıyorum.. Güneşe yağmura karşı iyi korudu şimdiye kadar...

Not: Gürkan Genç gibi sponsor bulursanız sizde siz de yağ sürmeyin...

aknorl

Daimi Üye
Tepki
848
İsim
akın oral
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hassasiyetin yağı çıkmış.. diğer taraftan iyi bişey , bu düzey hassasiyeti olan insanları görmek , bu kadar kaba bi coğrafyada...

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Sabri Atalay Elimdeki Brooksun orijinal kremi az kaldı zira iki ayrı sele içün kullanıyorum ve bitince ben de senin gibi Nuri Leflef cilasını ya da vazelin denemeyi düşünüyordum.
@Sabri Atalay Kendi kremini seleye üstten ve alttan sürüyorum ve seleyi baya yumuşatıyor cila da yumuşatıyor mu?

SagFan

Daimi Üye
Tepki
189
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu selenin büyük bir ilgi ve bakıma ihtiyacı var bence orjinal bir bakım yağlarından kaçınmanızı tavsiye etmem. Kendi kremlerini kullanabilirseniz daha iyi olur fikrimce.

Sabri Atalay

Daimi Üye
Tepki
245
Bisiklet
Trek
Merhaba
Yusuf San ben ilk zamanlar selenin alt kısmına kendi orjinal yağını bol bol sürmüştüm.Tabi orjinal yağını kullanırsan daha iyi olur.Nede olsa içinde bazı orjinal maddeler olabilir.Vazelin den yerine Eczaneden alacağın Badem yağını kullan.
İyi günler.

aknorl

Daimi Üye
Tepki
848
İsim
akın oral
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Gerçekten bu karar çabayı ilgiyi hak ediyor mu? Kaprisli sevgili gibi... kışın ortasında dağ çileği falan istiyor...

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@Yusuf'san
nuri leflef rn iyi ayakkabı boya ve cilasıdır ama cila asla deriye direk sürmeyin.kısa zamanda derinin çatlamasina sebep olur,onun yerine vazelin en iyisidir,bademyaği da olur.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Deri bot için nasil bakim yapabilirim derken brooks krem belki ise yarar diye düşündüm. Ama o gereksiz olacak sanırım. Badem yağı gibi bir yağ işimi görür herhalde. Vazelini de ilk defa duydum. Deri esyalarda deneyen verim alan var mi vazelinden acaba?

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben kasaptan biraz kuyruk yagi alip suruyorum. Leş gibi kokuyor gerci hirsizlara da caydirici oluyor

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Arkadaşlar "yağ" ibaresini görüp, zeytinyağı, çiçekyağı, kuyrukyağı...vb bilimum yağları sürmeyin...yani tuvalet kağıdı ile zımpara kağıdı karşılaştırıldığında ikisi de "kağıt" ama wc de zımpara kağıdı facia olur...:D

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mümtaz öztürk
Gres te mi sürmayah Mumtaz abi :D

• Beğen
Tepkiler: hidromek ve Atasoy

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.981
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@mariokaldato
Sür abi sür ben dizime de sürüyorum. Ağrı falan kalmadı
bacaklar kendiliğinden çalışıyor artık :ssrtcbya:

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mustafa Zeybek
Ahahah daha neler :D trolluyoz sende bizi trolluyorsun ehehe :D

bikeacar

Üye
Tepki
19
İsim
Acar
Bisiklet
Bianchi
Üzüm Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır?
İçeriğinde üzüm çekirdeği yağı olan hazır nemlendiriciler alınarak tüketilebilir. Üzüm çekirdeği yağının kendisi doğrudan cilde uygulanabilmektedir. Üzüm çekirdeği yağını, günlük kreminizin içine ilave ederek de kullanabilirsiniz. Saça uygulanacağı zaman saç kreminin içine eklenebileceği gibi durulama suyunun içine doğrudan yağın kendisi eklenerek de uygulanabilir. Satın alınan üzüm çekirdeği yağını mutfakta salataların üzerine kullanabilirsiniz. Yemeklerin içinde de kullanılan yağın fiyatı düşünülürse yemeğin tamamını üzüm çekirdeği yağından yapmak yerine yemek piştikten sonra içine birkaç damla ilave edebilirsiniz.

Üzüm Çekirdeği Yağının Faydaları Nelerdir?
Üzüm çekirdeği yağının diyabet hastalarına faydalı olduğu bilinmektedir. İçeriğindeki maddeler dolayısıyla da kalbi koruduğu, kolesterolü düşürdüğü bilinmektedir. Vücutta oluşabilecek ödemler, düzenli kullanılan üzüm çekirdeği yağı ile engellenebilir. Kemiklerin sağlıklı olmasına da etki eden yağın bu faydasını alabilmek için yemeklerle tüketilmesi gerekmektedir. Üzüm çekirdeği yağının sağlık açısından faydalarına yönelik araştırmalar hala devam etmektedir. Ancak içeriğindeki antioksidan özelliği ile başta kanser olmak üzere birçok hastalığa karşı koruyucu olduğu bilinmektedir.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato