Brook's sele

Ender Piyale

Aktif Üye
Tepki
66
Bisiklet
Scott
Merhaba arkadaşlar;

Brook's sele almaya karar verdim.
Scott Sub20 Hybrid bisikletim var.
Sizce hangi modelini tercih etmeliyim.
B17 modeli tavsiye edilmiş ama onun içinde bile bir çok farklı türü var.

(link)

Teşekkürler

Scudo

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@Ender Piyale

Brooks'un offical sitesindeki bu linkten kullanım alanınıza göre dilediğiniz seleyi seçebildiğiniz gibi daha da yakından inceleyebilirsiniz.

(link)

İyi günler.

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ilave olrak B17 standart olanı bu linkteki üründür, Doğukan`ın verdiği linki incelemeniz yararlı olacaktır. (link)

Ender Piyale

Aktif Üye
Tepki
66
Bisiklet
Scott
Kafam iyice karıştı.
Touring için istiyorum ama hangisi :)
Standart model dışında bir çok farklı yapıda olanı var. Hadi yaylı almayacağım, sonunda S kodu olanlarda bayan modelleri desem genede çok model var.
(link)

En uygunu B17 standart sanırım, titanyuma para yetmez. 100 gram fark var zaten 2 sele arasında.

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Sadece special ve titanyum versiyonunda el ile dovulmus bakir percinler var. Cok hos duruyor. Bence special versiyonunu alin. Ayrica special versiyonunda seleyi korumak icin orijinal kilif ta mevcut.

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
@Eser Sevinç

evansın indirimi bitmiş, ben kılıfı ile birlikte 52 sterline almıştım, çok pahalı meret...
75 Euro gümrük sınırı olduğunu da unutmayın...

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
"Brooks Sele" başlıklarını okudukça aklım gidiyor. Hemen almak istiyorum ama selemden sorunum yok.

utku bayburt

Daimi Üye
Tepki
83
Bisiklet
Trek
ben b17 serisinden aldim.diger serileri de inceleme imkanim oldu aslinda.bazilari yol bisikletleri icin tasarlanmis.biraz daha dar yapilmis.yayli modelleri var.bakir percinleri olanlar var.aslinda performansa yonelik olanlar sadece yol bisikletleri icin yapilmis olanlar.onun disinda gorsellik on planda bence.yani zevkinize ve butcenize gore uygun olani secin derim ben.konfor olarak hepsi asagi yukari ayni sanirim.ben su an 1000 kmye yakin bir yol yaptim bu seleyle.ayar sureci biraz sıkıntili oldu.ancak su an en uygun ayari buldum ve cok rahat diyebilirim.

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Ben yol bisikletimde B17 Narrow modelini kullaniyorum. Daha once farkli bir sele kullanmadigim icin farklari soyleyemem ancak bu sele alistiktan sonra gayet rahat. Sert olmasina ragmen..

utku bayburt

Daimi Üye
Tepki
83
Bisiklet
Trek
itiraf etmeliyimki bu ayar sureci boyunca ben degistirmeyi bile dusundum bu seleyi.bu mu yani brooks sele dedigim bile oldu.belki ben de bukadar sorun olmus olabilir.ancak dogru pozisyonu bulmadiginiz surece cok iskence olabilir gibi yorumlar okumustum yorumlardan.asagi indir,yukari kaldir,one al,sele borusunu indir,kaldir derken dogru pozisyonu buldum artik sanirim.ancak dedigim gibi 1000 kmye yakin oldu kendi pozisyonumu bulmam.fakat ayni seleden kiz arkadasima da aldim.onda hicbir sorun olmadi.seleyi kullanmaya basladiginizda herseyine dikkkat edin derim ben.en ufak bir rahatsizlik varsa ona gore siz de uygun pozisyonu bulmaya calisin.aksi takdirde gercekten iskence haline gelebiliyor.dogru ayari yakaladiktan sonra gercekten dedikleri kadar rahat bi hale geliyor bu sert seleler.ancak gene de sele konusu hassas bir konu galiba.uzun bir zaman alabilir bir seleden emin olmaniz.bu kullanma amacinizla alakali olarak degisebiir bence.

utku bayburt

Daimi Üye
Tepki
83
Bisiklet
Trek
erdoganlar bisiklet brooks selelerin bayiligini almis.artik yabanci sitelerden siparis verip uzun sure bekleme,gumruk falan gibi sıkıntılar ortadan kalkiyor sanirim.
(link)