Brooks sele almak istiyorum yardım

Tepki
7
Arkadaşlar brooks sele almak istiyorum. Güvenilir ve fiyatı uygun olan bir site söyleyebilir misiniz. Alımda sadece kredi kartı mı oluyor ?
Detaylı bir yardım lütfen

Scudo

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@ebubekir sözbir

bu sele neden bu kadar pahalı bunu bu kadar pahalı yapan ney?

Emre Örsel

Aktif Üye
Tepki
41
İsim
Emre
Bisiklet
Salcano
Beyler incelemelerde görmüştüm bu selenin yaylı olanı vardı onu da öneriyorlar ne dersiniz?

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@Emre Örsel

Benim klasik bisikletimde var.Bütçeniz eğer yetiyorsa alabilirsiniz :)

Tepki
7
Yaylı olanı bana yaşlı işi gibi gözüktü :D . Zevk meselesi tabi ama yaysız olanı rahatsız mı ediyor yoksa?

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Ahmet Bey, forumda birisi yeni bir ilan açmıştı. Bir bakın derim.

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
@Ahmet Enes Saraç

12 günde gelir fakat 15 euro (42 TL) kargo ücreti var.

Can Çetin

Üye
Tepki
24
İsim
Can Çetin
Bisiklet
Salcano
@Ahmet Enes Saraç

Size maliyeti 215 TL olur... Türkiye'den online 9 taksit ile 230TL civarı alınabiliyor, sıcak alış-verişte 200 tl ye alınabilir...

(link)

Değer mi 12 gün beklemeye...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
uzun turlara çıkmak gibi bir niyetin yoksa ve bütçen sınırlı ise brooks almak resmen israf olur.

bilgin b.

Üye
Tepki
272
@Ahmet Enes Saraç

yaysız olanı kullanıyorum, 500 km olmasına rağmen şekillenmeye başladı, oldukça rahat

Fanonn

Aktif Üye
Tepki
141
Bisiklet
KTM
(link)

İki bisikletimde, yukardaki linkte yer alan, Brooks benzeri, sanırım Tayvan yapımı kösele yaylı sele kullanıyorum. Brooks ile kıyaslamak mutlaka mümkün değildir ama kısa ve orta mesafe bisiklet kullanıcıları için uygun fiyatlı ve iyi performans veren bir ürün olduğunu söyleyebilirim. Uzun tura çıkmadığım için böyle bir turda performansını bilemiyorum. Ama bisiklete binmeye tekrar başladıktan sonra kullandığım bu seleler hiç sıkıntısız, ağrısız bisiklete binmemi sağladı. Ben çok memnunum.
Seleye fazla para vermek istemeyen ama yaylı ve kösele seleyi denemek isteyenler için bir alternatif olabilir.
Bu arada, söz konusu ilanla, aynı yerden sele satın almak dışında bir ilişkim yoktur. Yanlış anlaşılmasın. Ayrıca google'dan arama yapılarak başka firmaların sattığı benzer ürünlere ulaşılabilir.
Herkese saygılar, sevgiler.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Can Çetin

"Ürün stokta bulunmamaktadır."

Oktay Erkan

Daimi Üye
Tepki
829
Bisiklet
Trek
İki hatırlatma:
- O siteden aldığında Almanya vergisi (%19) düşülerek fiyatı hesaplanıyor. Türkiye'ye girişte vergi sınırının altında kalacağından -muhtemelen- gümrük vergisi ödemezsin. Yani yaklaşık 50,50€ olur fiyatı. Tabi Furkan'ın söylediği 15€ vergiyi de eklemek lazım.
- Araştırdıysan bilirsin, bu sele bakım isteyen bir sele. Kendi markası olan bir de kremi var. Bunu da almak zorundasın (gibi). Erdoğanlar'da bu 40gr krem 16€ :eek:ha:. O sitede ise 5,50€ vergi hariç.

Bu durumda Erdoğanlar'dan 95€'ya, bu siteden ise 71€'ya alabiliyorsun (gümrük beklendiği gibi giderse).

Ben Erdoğanlar'ın sele fiyatını normal buluyorum şimdiki gümrük, vergi ve diğer maliyetleri düşününce. Bunun karşılığında "garanti" gibi bir hakka sahip oluyorsun. Dışarıdan getirdiğinde olası bir bozukluk vb. durumunda yaşayacaklarını da hesaba katmak lazım. Bu arada ürün İngiliz malı ama İngiltere'de Türkiye'den daha ucuza bulmak zor. Almanya nasıl böyle ucuz, o da garip...

Erdoğanlar'da uygun bulmadığım ise kremin fiyatı. Ondaki fark fahiş...

Bahadır Aktaş

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
@Can Çetin

sitede problem yok çok defa alışveriş yaptım 12 gunde degıl 1 hafta da gelıyor aynı zamanda orada yazan fiyatlardan almanya satıs fıyatı tr ye yolladıkları zaman %19 daha ucuza yolluyorlar almanyada alınan vergıyı dusuyorlar eğer 75Euro yu geçmeyen bir sipariş verirseniz (sele ile birlikte ihitaycınız olan başka bişey tek kargo parası vermiş olursunuz) gümrük vergisi de odemezsiniz. 195 tl gibi bir maliyet oluyor sanırım tercih meselesi benim boşa harcayacak 40 liram olmadığı için ben alırım almak istemeyene de saygı duyarım