Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bozüyük'te Bisiklet Sürücüsüne Tren Çarptı; 1 Kişi Ağır Yaralı

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

1. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yük Treninin Çarptığı Bisikletli Ağır Yaralandı

Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, kapalı hemzemin geçitten geçmeye çalışan bisiklet sürücüsüne yük treni çarptı.

Ağır yaralanan şahsa vatandaşlar yerinden kımıldamamasını tembihledi.

Edinilen bilgiye göre, Saraycı yolu üzerindeki hemzemin geçitten bariyerler kapalı olduğu sırada bisikletiyle geçmeye çalışan Recep Cin'e (35), Fatih Y. ve Ramazan Ş. idaresindeki 14016 sefer sayılı yük treni çarptı. Çevredeki vatandaşlar, ilk müdahaleyi yaptıkları ağır yaralı Cin'e yerinden kımıldamamasını tembihledi. Olay yerine gelen 112 ambulansıyla kaldırıldığı Bozüyük Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan Cin'in hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenilirken, kazayla alakalı soruşturma başlatıldı.

Bozüyük Gar Şefi Sami Küçük, bisikletli bir şahsa kapalı hemzemin geçitten geçmeye çalışırken yük treninin çarptığını ifade ederek, "Treni fark etmeyen şahsa yük treni yandan çarpmış. Yaralının durumunu öğrenmek için hemen hastaneye gideceğiz" dedi.

Recep Cin'in Bozüyük Belediyesi'nde temizlik işçisi olduğu öğrenildi.

18 Ocak 2013

2. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bahsedilen geçidi çok iyi biliyorum, yarı açık bir geçit ve genelde tren geliyor diye bariyerler kapansa bile insanlar ve araçlar geçmeye devam ediyor.
    Kendisine acil şifalar diliyorum, umarım durumu ciddi değildir.

3. özer çankaya

özer çankaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bende bir bozüyük olarak üzüldüm bu duruma umarım durumu iyidir allah acil şifalar versin

4. Murat Çetinkale

Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Bir Demiryolu çalışanı olarak şunu söylemek isterim ki; Trene çarpıp veya tren tarafından çarpılıp da durumu ciddi olmayan birine hiç rastlamadım. Ölmemiş olması bir mucizedir zaten. Allah acil şifa verir inşallah. Üzücü bir durum. Bisikletle beraber yaklaşık 100 kg. ağırlığında bir kütleye, vagonları hariç 120.000-140.000 kg civarı bir kütle çarpıyor. O devasa kütlenin makinisti bisikletliyi gördüğünde emergency fren atsa bile tekerleklere hava basıldı, balatalar bodene yapıştı, sıkmaya başladı diyene kadar zaten 2-3 saniye geçiyor. Bir de o kütlenin durma süresini düşünün! Ürkütücü bir durum. İşte o nedenle yasal olarak da, tren yolu üzerindeki kazalarda, demiryolu taşıtı olmayan her neyse, o doğrudan suçlu olarak tarif edilmiş durumda...

5. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    bariyerler kapalıyken geçmeye çalışmanın mantığını anlamakta güçlük çekiyorum 2-3 dakika beklememek için hayatı riske etmek çok saçma umarım hayatta kalmayı başarır

6. Talha Ateş

Talha Ateş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Allah'tan kazazedeye acil şifalar dilerim.