Bozulan garmin edge 500 ve baytekin...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
geçen kış evanscycles'dan bir garmin edge 500 aldım. bir süre sorunsuz kullandım, fakat 1 ay kadar önce hız göstergesinde anormallikler başladı. sürüş sırasında hız sürekli sıfıra düşüyor ve tekrar yükseliyordu. denemediğim şey kalmadı, en sonunda karaköy'deki baytekin'e götürdüm.
bir hanımefendi vardı ismini hatırlamıyorum, çok yakın ilgilendi sağolsun. parça değişimi olmadığı sürece servis ücreti almayacağını ve bisiklet üzerinde bizzat test edeceğini söyledi.

bir süre sonra cihazı aldım, tamamen sıfırladıklarını ve yeniden sistem yüklediklerini falan söylediler. test de edilmiş, sorun hallolmuş.
fakat cihaz sıfırlanmamıştı; profl bilgilerim ve turlarım kayıtlıydı. daha kötüsü sorun aynen devam ediyordu.

tekrar servise bıraktım, bu sefer de düzelmezse yenisiyle ücretsiz olarak; veya bir üst modelle fiyat farkını alarak değiştireceklerini söylediler. yurtdışı garantiyi 1 yıl boyunca kabul ediyorlarmış.

yine cihazın sıfırlandığını ve test edildiğini söylediler, cihaz yine teslim ettiğimden farksız haldeydi. dosyalar içinde duruyor, sorun aynen devam ediyor..

bugün tekrar gittim, girişteki görevli faturayı aldı ve depoyu aradı. bir adet edge 500 getirin dedi. sorunun bu kadar kolay hallolacağına inanamadım.

daha sonra öğrendik ki depoda edge 500 yokmuş. görevli içeri gitti geldi, "şirket yetkilisiyle konuştum nereden aldıysa oradan değiştirsin diyor" dedi.

haklılar mı? belki. cihazı onlardan almadık sonuçta. ve biz böyle bir ülkeyiz. buradaki distribütörden yurtdışı fiyatının iki katına cihazı almak zorundasın. yoksa garmin gibi bir marka bile olsa herhangi bir güvencen yok. tamir de edemiyorlar, başının çaresine bakmak zorundasın.

herkesin bilgisi olsun diye bu konuyu açtım. bir arkadaşımın daha aynı şekilde edge 500'ü bozuldu. şimdi garmin USA'e mail falan atarak sorunu çözmeye çalışacağız.

Scudo

Mert S.

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Carraro
Hocam çok geçmiş olsun da siz yine de bir üst modeliyle değiştirmeyi sorun bence. Sonuçta fiyat farkını veriyosunuz adamlara giren çıkan yok :) Garanti için güvenilir marka alıyoruz da, servis konusunda ülkeyi mi değiştirelim napalım :(

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Mert S. teşekkürler. "nerden aldıysan ordan değiştir" tavrından sonra herhangi bir alışverişe girme isteğim kalmadı. zaten kendileri de daha önce yapacaklarını söylemiş olmalarına rağmen kabul etmediler bunu.

Lenora Nora

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Lenora Nora
Bisiklet
Carraro
@volkan a Gecmis olsun diyelim.İsallah cözersiniz biraz sıkıntılı isler özellikle mail beklemek yokmu sinir oluyorum.Servis olaylarında.
İyi Forumlar Dilerim.

Tunç Tuncay

Forum Bağımlısı
Tepki
828
İsim
Tunç Tuncay
Bisiklet
Canyon
TR ye Garmin UK bakıyor. benimde hız sensörümün kapağı düşümüştü yeni sensör yolladılar. sadece ürünün garanti kapsamında olduğunu ıspatlayacağınız ya internetten ödeme yada satın alma tarihini gösteren bir belgeyi scan edip Garmin uk ye yolladım. ve seri nosunuda. onlar bana geri dönüş yaptılar. belki bilgi işinize yarayabilir. iyi günler...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba, ben de yakın bir zaman da garmin edge 510 kadans ve hız sensörümü (ürün yurt dışından alınmış olmasına rağmen) baytekin sayesinde yenisiyle değiştirdim.

Sağolsun forum yöneticilerinden Edip Dinçer bu konuyla alakalı olarak garmin europa'ya mail atmamı söyledi. Yazışmalar sonucunda garmin europa yetkilisi ürünü baytekin'e iletmemi ve değişim yapılacağını söylediler. Ben de sorunlu ürün ile beraber tüm yazışmaları baytekin'e gönderdim. 2-3 gün içerisinde yeni sensör elime ulaştı.

Siz de ürünün garanti süresi dolmadıysa şayet, garmin europa'ya durumu iletin derim.

(Çeviriler için Evrim Bilgen'e Teşekkürler :D)

@Lenora Nora teşekkürler, ben de bu işlemler sırasında epey bekledim. her seferinde ben aradığımda cihazın hazır olduğunu söylediler beyler sağolun. ben de böyle yapacağım, sonucu yine buradan bildiririm.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
- Abi kapakta bedava cıktı
- Onu benden almadın ben veremem.

Eskiden kolada cipste basımıza gelen olaylar daha cocuktuk tabi basit olarak yasıyorduk. Aslında düşününce bunu verebilir ve bayiden alabilirlerdi . Yani yapamıyolar degil yapmıyolardı. Malesef türklerde bu sekilde satıs yapan kişilerde biraz fesatlık var gibi. Ugrassalar pekala ugrasırlar irtibata da gecerler ve yaparlar. Fakat senin ondan almamıs olmanı , seni bu sekilde akılları sıra cezalandırıolar ve bu bir yerde degil türkiyede bir cok yerde akla işlemiş bir zihniyet malesef.

İşlerini yapmak yerine olayı kişiselleştiriolar gecmiş olsun . Böyle gelmiş böyle gider demek istemem ama malesef durum özetle bu.

• Beğen
Tepkiler: ekranci ve Mert S.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Uğur Recep AKGÜL durum aynen bu :) az önce fiyatlarına baktım, yurtdışı fiyatlarının iki katına yakın rakamlar. yurtdışından alışveriş yapmak bu kadar kolay iken böyle uçuk fiyatlarda ısrar etmek, yurtdışından alışveriş yapan müşteriyi aklınca cezalandırmak tam türk işi.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bu konunun üzerinden epey zaman geçti.
sorunum çözüldü, bunu ayrıca anlatacağım. öncelikle garmin kullanıcılarına çok önemli bir tavsiyede bulunmak istiyorum;

hız-kadans sensörü için garmin'in paketinden çıkan orjinal mıknatıs dışında herhengi bir mıknatıs kullanmayın.

benim problemim tamamen bundan kaynaklanıyormuş. pedalın, aynakolun iç tarafında kalan kısmına yapışan kuvvetli bir mıknatıs aldım. bu sayede mıknatısı plastik kelepçe olmadan oraya tutturma imkanım oldu. dışarıdan bakıldığında mıknatısı görmek imkansızdı. çok da önemli olmayan bir detay.
fakat bu mıknatıs, hız-kadans sensörünü bozdu. bundan şöyle emin oldum; bir arkadaşım daha aynı mıknatısı kullandı ve aynı sorunu o da yaşadı.
şimdi bisiklette yeni bir hız kadans sensörü takılı ve sorun tamamen ortadan kalktı. tabii yeni sensörü orjinal mıknatıs ile kullanıyorum.

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
hep km saatlerınde sassızımdır suan elimde garmin edge 500 var kasası baya yıpranmıstı ve batarya ömrü 8 saat filan gittigi için 28 nisan da baytekine yolladım öncesınde aradım ozellıle batarya sorunu oldugunu 8 saat gıttıgı ıcın batarya degıssımı talep ettım yollayın test edelım gerek duyulursa batarya degısımı yaparız dedıler yolladık cıhazı batarya fıyatı olarak 50 tl dendı arka kapak degısımıne 70 tl dendı 1 gun sonra kontrol etmek amacıyla baytekını aradım kargo ellerıne ulasmamıs dendı kargoyu aradım teslım olmus dıye soylendı baytekını aradım evet burda cıhaz dendı bu sefer kontrol edıecek haftaya donerız diye bılgı verıldı

ama dıger hafta arayan soran olmadı bende aramadım 9 mayısta aradım tes cıhazda aksam arıcaz dendı aranmadı
10 mayısta tekrar aradım cıhaz teste dendı gun ıcınde aranacaksınız dendı arayan yok yıne
11 mayıta aradım bu sefer cıhaz hazır on arka kasa degıstı bılgısı verıldı ben on kasa talep etmedım uygun sa arka degıssın dedım 2 sini 100 e yaparız dedı servıs BATARYA ne oldu sorusuna batarya degısmedı 8 saat pıl omru ıyı bır sure dıye bılgı verdıler ben batarya degsımı taleo edıyorum dedıgımde de elımızde batarya yok ama gelecek persembe arayın dıye cevap verıldı persembe aradım batarya en az 2 haftaya gelır dıye dalga gecergıbı bılgı verıldı

anlamaddım bu baytekın nasıl bır servıs hızmetı verıyor kımsenın kımseden haberı yok garmın gıbı bır markanın bu denlı amacsız bılıncsız bır servısı olması sasırtıcı

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
@Ozan k. cıhazı arkadasın gazına gelerek 2. el aldım garantı vs yok ama zaten garantıden ıstedıgım bısey yok ben urunu yolladım batarya degısımı ıcın bıde arka sarj kapagı kaucugu kopmak uzereydı dedım uygunsa arka kapak da degıssın 70 tl fıyat verdıler on kapakta sorun yok ama baytekını arıyorum on arka kapak degıstı dıyor fiyat nekadar 100 sıze uyguna yaptık ok tamma sagolun benım ana sıkayetım batarya omru karsımda kı 8 saat ıyı bır sure dıyor bu cıha zıcın daha once aradıgımda 15-17 saat sıfır cıhazın bataya suresı var dıye bılgıyı kendılerı verdı hatta tamm bızcıhazı gerı yollayalım sıze batarya gelınce tekrar yollarsınız mantıga bak ya bıde dedım madem batarya yok elınızde benden cıhazı yollamammı neden talep edıyonuz....

garmın globala yazacak kadar yabancı dılım yok ne yazıkkı bukarar seyı cevırmem mumkun degıl

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@dincer_colak el yordamıyla iş yapmaktan bir türlü vazgeçemedik, hangi birine, kime ne öğreteceksin? Profesyonellik denilen şey sıfır, hayattan beziyorsun işini doğru düzgün yapmayanlar yüzünden. Garantiyi falan da geçtim hadi, parayla iş yaptırırken bile nefret ediyorsun hem kullandığın üründen hem de aldığın hizmetten. Geçmiş olsun, sabır diliyorum.

erdsde

Aktif Üye
Tepki
100
İsim
Yücel
Bisiklet
Specialized
@dincer_colak Geçmiş olsun, ben de araç navigasyonunu göndermiştim baytekin'e ,şarj ederken temassızlık vardı, ücretsiz hallederiz dediler, ben de sizin gibi sürekli aradım, cihaz testte dediler. Bursa'da oturuyorum, Diyarbakır'dan aradığını söyleyen bir kargo şirketi görevlisi beni beni adreste bulamadığını söyledi , ben de Diyarbakır'da oturmadığımı söyledim, daha sonra navigasyon bana ulaştı, ancak sorunum çözülmemişti. Navigasyon halen şarj etmiyor, tekrar göndermeye de güvenin kalmadı açıkçası.

• Beğen
Tepkiler: dincer_colak

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
@ÖmerMurat aynen parasıyla yaptırmaya calısıyosun ama yok ondan da nefret edıyosun bıde bu cıhazı kullanmakta zorlanıyorum uzun batarya gıtsın dıye gps ı kapatım hız sensorunden verı almasını bıle dusundum tabı cıhazımıza bır daha kavusabılırsem

@erdsde aynen her aradıgımda cıhazınız teste dıyorlar arkadas cıhazı takarsın bataryası bıter sure bu sekılde hesaplanın yada olcum aletıyle ol cıhazı ne testınden bahsedıyon

umarım benıde dıyarbakırdan armazlar

• Beğen
Tepkiler: erdsde

orneken

Aktif Üye
Tepki
108
İsim
Engin O.
Bisiklet
Corratec
Diğer markaların resmi tedarikçisi ve teknik servisleri daha çok büyük binalarda falan olur. Teknik servis ayrı katta bölümde yönetim ayrı yerde olur. Kvk gibi mesela. Baytekinin yeri Karaköyde küçük bir mağaza-dükkan arası birşey. Kendileri felt bisikletin de tedarikçisi. Vitrinde garmin ölçüm cihazları var, içeri giriyorsun feltler duvarda asılı. Bilmiyorum belki Ankaradaki yeri büyüktür ama Karaköydeki yer küçük. Nerede tamir işlemi yapılıyor bilmiyorum.

• Beğen

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
@volkan a garmini bisiklette tecrübe etmedim ama daha önce dalış ve tekne işinde tecrübe ettim Türkiye distribütörü düşman başına. Markanın kedisininde aşağı kalır yanı yok. Mesela haritaları parayla satılan gps düşünün.
Tüm gps sitemleri haritanın parasını update bedelleri olmak üzere cihazla birlikte alır ve siz cihazı aldığınızda başka bir derdiniz olmaz ama garminde öyle değil update olur para verirsin, Marmara kuzey Ege haritası alırsın Güney Ege'ye gidersin anasının nikahını verdiğin makine hesap makinesinden farksız olur. Sonradan keşfettim haritaların kilobyte başına belirli fiyatları var 50 kb Harita 50$.
Şu an yolda giderken garmin 500 falan bulsam almam illa bir masraf takar alıp sahibini bile aramam yazık Ada'm kurtulasıya kurtulmuş ne gerek var.
Bazı mimarlık ve denizcilik işletmeleri garmin esiri başka yerden alamayacakları hizmetleri var Allah onların yardımcısı olsun sonuçta iş ama eğlencesine iş çıkaran az bulunur.

@dincer_colak öyle bir test yok açalım makineyi kaç saate bitiyor diye saatlerce bekle falan bunlar yalan. Olması gereken bağlarsın ampermetrete mili amper güçü ve voltajı ölçersin pilin ömrü durumu belli olur bu duruma göre pil normal gözüküyor ama bitme süresi kısa gibi bir şikayet varsa zaten alet bozuktur aynen değiştiriyorsun.
Abi bu fiyatlarla, işine gelirse hizmetiyle Nasıl hayatta kalıyor enteresan, hadi Türkiye bir çok dandik hizmeti ayıla bayıla alıyor ama Avrupa Amerika Nasıl oluyor enteresan.

Bana kalırsa böyle oyalayarak garanti süresi doldu üzgünüze bağlamaya çalışıyorlar ama zaten servis başvurusu fişi falan aldığınızda garanti süresi dolsada hakem heyeti ile değişim aşabiliyorsunuz.
En iyisi hiç bulaşmamak. Stravanın canını tiyim bastık 150 tl aldım çokta rahatım.

• Beğen

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
@Zekeriya Çab olmadıgını bende bılıyorum cunku yazılım yuklanmıcak cıhazda arıza yok batarya degısımı dıye yolladık adamlar baska seyın pesındeler su aralar suremıyorum hastane ıslerım var ozamana kadar gelsın bakalım

@orneken arka tarafta atolyelerı vardır yada karakoyde oldugu gıbı atolye ıcın mınık bır dukkan kıralamıslardır merdıven altı hızmetı verırgıbı ıs yapıyorlardır

@Zekeriya Çab

Stravanın canını tiyim bastık 150 tl aldım çokta rahatım.

150 tl ye aldıgınız sey ne anlayamadım (konu hakkında bılgım yok ondan sordum )

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
@dincer_colak 159 i Tunes dan strava Pro alıyorsunuz bir Bluetooth'lu kalp kemeri. Telefondan her türlü bilgiye ulaşıyorsunuz evet 350 tl falan mal oldu ama cihazdı çalışıyordu çalışmıyordu uğraşmıyorsunuz. Telefon çalıştığı sürece çalışıyor normal kadanslı bir yol bilgisayarımda mevcut. Ayrıca tahmini olarak pedal wattı veriyor.
Harita
Rota
Chalange lar
Gelişimler bir sürü veri de cabası. Senelik 159 tl. Bence gayet adil en azından bırakıyor seni emmeye devam etmiyor.

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
anladım ben de yanıyom da 150 tl gııder en basıtınden sıgma 16,12 alır kulanırdım neyıme garmın ona yanıyorum