Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bozuk Asfalt ve Titreşim

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ali Akan tarafından paylaşıldı.

1. Ali Akan

Ali Akan Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba
    Triban 500 bisikletimle bu sabah İzmir Karşıyaka'dan Yamanlar, Karagöl'e doğru yola çıktım. Zorlanarakta olsa Karagöl'e varmayı başardım. Strava linki ( Bike Ride Profile | Karagol titmanis 59km near | Times and Records | Strava ) İnişte çok zorlandım diyebilirim. Yolda düzgün asfalt olmadığı için benim gidebildiğim hızlarda, bisiklet bana göre çok titremeye başladı. Titreşimin fazla olması konforu ve özellikle bisiklet dengesini ciddi seviyede etkiliyordu. Lastik basıncını bir miktar azaltmak, titreşimi ve yol tutuşunu bozuk asfalta sizce nasıl etkiler?. Şuanda ön arka lastik basınçlarım 100 psi.

2. Sadettin Z.

Sadettin Z. Girişim Savaşçısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    @Ali Akan

Kullandığınız lastik genişliği 23mm ise lastik basınçlarını düşürmenizin size etkisi çok daha sık patlayan lastikler olacaktır.

Maşa açıklığının, jantlarınızın ve fren setinizin desteklediği ölçüde geniş lastik kullanarak bozuk zeminde konforu bir nebze artırabilirsiniz.

Atilla G., baykuş97 ve Hayrettin bunu beğendi.
  3. tugrulboraerkil

tugrulboraerkil Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Tern
    Seviye:
    O sekilde surus yapmya kalktiginda, bu sefer de jantlara cok baski yaparsin ve akort ayarlarini bozabilirsin diye dusunuyorum.Cozum rahat bir sele ve guclu tutusta yatiyor bence.

4. Ali Akan

Ali Akan Yeni Üye

Seviye:
    Yanıtlarınız için teşekkürler fakat konfordan çok sürüşümü güvenli ve daha performanslı hale getirmek istiyorum. Lastik titreşim nedeniyle zeminden kesiliyor

5. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Maşa alüminyum ise titreşim oluyor. Carbonda daha az. Çift kat jelli bartape kullanırsan, lastikleri de 25-28 yaparsan hissedilir iyileşme olur. Maşa alüminyum ise bir de ritchey maşa alırsın mis...