Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bozdağ günlüğü...

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında erendiz çetiner tarafından paylaşıldı.

1. erendiz çetiner

erendiz çetiner Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    9 Haziran da planladığım turu aksilikler nedeniyle 19/20.06.2013 de yapabildim.Hedef güzergahım [Manisa-Turgutlu-Avşar-Derbent-Ahmetli-Sart-Sart-Çamurhamamı-Gökköy-Allahdiyen-Kırkoluk-Bozdağ-Gölcük-Ödemiş-İlkkurşun-Bayındır-Torbalı]
    19.06.2013 gece saat 11.30 civarı Manisa'dan yola çıkıyorum.Bir gece önce uykumu çok iyi aldığımdan ve gece sürüşlerine alışık olduğumdan sorun olmuyor.Yüklenmeden rahat bir şekilde saat 3 civarı Sartı geçip Bozdağ -Ödemiş yol ayrımına varıyorum.Hemen bitişikteki Shell Benzin istasyonunda günün aydınlanmasını bekliyorum.Uyumak bir yana sivrisinekler şekerlemeye bile müsade etmiyor :)
    MRT de mercimek çorbasını mideye indirdikten sonra ufaktan yola koyuluyorum.
    Gün yavaştan ağarmaya,eğim kendini hissettirmeye başlıyor.Çamurhamamı kaplıcalarına varıyorum.
    Sürekli çıkış başladı.Sart gerilerde kalıyor.
    Gökköyü fotolayıp yola devam ediyorum.
    Allahdiyene gelmişim.Ortalık sessiz sakin sabah saati kimsecikler yok.Yolda arkamdan bir kaç araç dışında pek bir vasıta geçmiyor.
    Surat ifadem sanki esas rampaların şimdi başlayacağını müjdeler gibi bir havada :eek:
    Bozdağa yaklaşıyorum.
    Mola verdiğim yerde daha önce hiç görmediğim garip bir tür örümceklerin istilasına uğruyorum.Çeşmebaşına uzanmış ağaçların arasından sızan güneşi seyrederken ani bir çığlıkla ormanı inletiyorum :p
    Rakım 850-900 lerde,yokuşlar bayıltmış durumda.Çok sık kısa molalar verip besin takviyesi ve sıvı alımı yapıyorum.[ Fotoğraf bahanesiyle :) ]
    Resim çekildikten sonra elimdeki mesir macunu ve üzümün kokusunu alan hain eşşek arısının tuzağına düşüyorum.İdrar ve çamurla sıvayı yapıp yola devam ediyorum.
    Rakım 1.050 Kırkoluğa gelmişim haberim yok.Sevinçten havalara uçuyorum :alkis:
    Kısa düzlüğe aldanma yeğen ilerisi fena dedi tarladaki emmi ve beni maffetti :(
    Bozdağ köyü.Oğlak da yeni kızarmış tadına bakmadan olurmu.Porsiyon 12 tl her kuruşu helal olsun.
    İyileşip form tutunca uygun bir zamanda zirve deneyeceğim.
    Hunharca bir iniş zalim mi zalim hemde en hızlısından km saatim 78.6 yı gördü.Bunca rampadan sonra bu şaka olmalı.
    Yeşilin her tonu var.
    Jandarma tepe karakoluna varmışım.Askerler çekme yasak falan desede aradan bir poz alıp tırmanışa devam ediyorum.
    Gölcüğe inişe geçmeden önceki son rampa
    Artık gölcükteyim.
    Ödemiş Bisiklet grubundan arkadaşlarla Gölcükte karşılaşıyorum.(Adem abi ve Serhan kardeşim)
    Ödemişe iniş başlasın.It's the batlle time ;)
    Sağ salim Ödemiş merkezdeyim.
    Ödemişte beni ağırlayan Enis Ünalmış dostum.İlgi ve alakana teşekkür ederim.
    Hava inanılmaz sıcak ve ben son kozlarımı oynuyorum.Mola süresini 15 dk ya düşürdüm.Sıcaklık km saatinde 46-47 yazıyor.Hissedilen 55 gibi :utn:
    Bayındır'a hoş geldim.Vatan Millet Sakarya topu tüfeği ve nalları dikmiş bulunmaktayım :D
    Torbalıya kadar devam edemeyeceğimi anlayıp,sağlk sorunu yaşamamak için turu Bayındır da sonlandırıyorum.Trenle İzmir Basmaneye geçiyorum.
    Kompartıman klimalı ve ben kağıt helva gibiyim :D
    Gün batımı İzmir bir başka güzel.
    Olay mahaline yakın İzmir'in göz bebeği Saat Kulesi
    Tur verileri
    -------------------------------------------------
    Top km: 158,9 km
    Pedal çevir sür:12:28 dk
    Max:78,6 km
    Manisa'dan sevgi ve saygılar ;)

2. Tolga Can

Tolga Can Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Güzel gezi olmuş. Allah nasip ederse 1 temmuzda izmirde o saat kulesinin dibindeyim. Ama otobüsle gideceğim. :utn:
    Paylaşım için teşekkürler.

erendiz çetiner bunu beğendi.
  3. Alp Efe Atılgan

Alp Efe Atılgan Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Abi valla resimlere baka kaldım.Çok güzel.

4. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Abi çok güzel tur yapmışsın haberim olsaydı katılmak isterdim :)

5. erendiz çetiner

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Allah nasip ederse bileğim tam iyileşsin,sabahtan Bozdağ zirve yapıp (2.150 mt.) akşama dönüş turu yapıcam.Haber veririm.

6. niyazi akarken

niyazi akarken Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    çok güzel bi tur ayağınıza sağlık. Fakat yanlız yapmanız tehlikeli. hem vakit geçirecek hemde başınıza bişey gelirse yardım edecek biri olsa iyi olurdu bence.

7. muhammetagan

muhammetagan Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Güzel gezi olmuş, sizden iki gün sonra bende karakola kadar araçla gidip sonrasını bisikletle gezdim, zirveye yaklaştım ama tamamlamadan geri döndüm. Bende de ödemiş-bozdağ zirve tırmanışı planı var, ama ne zaman bakalım.

8. M.Cevat Bayhan

M.Cevat Bayhan Forum Bağımlısı

Adı:
    Cevat Bayhan
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Ödemiş, ben Trabzon'da öğrenciyken ailemin 4 yıl ikamet ettiği yerdir. Çok güzel bir kır düğünüyle de orada evlenmiştim. Daha sonra ailem ayrıldı ve biz de bir daha gidemedik. Gölcük cennetten bir köşe gerçekten. Fotoğraflarla hasret gidermiş oldum. Ayaklarına sağlık, güzel ve verimli bir tur olmuş...

9. erendiz çetiner

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    magan;Güzel gezi olmuş, sizden iki gün sonra bende karakola kadar araçla gidip sonrasını bisikletle gezdim, zirveye yaklaştım ama tamamlamadan geri döndüm. Bende de ödemiş-bozdağ zirve tırmanışı planı var, ama ne zaman bakalım.

Teşekkür ederim.Bu gün kayak merkezinden aldığım bilgiye göre Tesise kadar çıkabileceğim.(1850-1900 mt) Bozdağdan 9 km araç yolu mevcut açık.Sonrası malum yağmur ve toprak kaymaları yüzünden zirve yolu bozulmuş ve 3 km.yaya çıkarsan zirvedesin.Bisikleti sırtta taşıyıp çıkılabilecek bir yol değil malesef.Tek alternatif Birgi güney kısımdan Zirve oda benim düşündüğüm parkura göre güç ve risk yönünden mümkün değil.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    M.Cevat Bayhan;1490591]Ödemiş, ben Trabzon'da öğrenciyken ailemin 4 yıl ikamet ettiği yerdir. Çok güzel bir kır düğünüyle de orada evlenmiştim. Daha sonra ailem ayrıldı ve biz de bir daha gidemedik. Gölcük cennetten bir köşe gerçekten. Fotoğraflarla hasret gidermiş oldum. Ayaklarına sağlık, güzel ve verimli bir tur olmuş...

Anıların tazelenmesi güzel.İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

10. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Güzel tur olmuş, eşşek arılarına dikkat... Ama çözümünüzde güzelmiş... :)

11. bkagan

bkagan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Harika bir gezi olmuş ayağınıza sağlık...

12. Frédéric LAPOİNTE

Frédéric LAPOİNTE Forum Demirbaşı

Seviye:
    çok guzel bir tur;tebrikler.

13. thames

thames Üye

Seviye:
    Oğlak etini görmek isterdim.. 12 değil 52 tl bile veririm oraların oğlak etine.. Ayrıca, iç anadolu bozkırlarından selam olsun memleketime..

14. Göksun Özkirişçi

Göksun Özkirişçi Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    güzel ve yorucu bir tur gerçekleştirmişsiniz.
    ayaklarınıza sağlık...