Bozcaada Yarışı...

nasuh

Forum Bağımlısı
Tepki
97
Oğuz arkadaşımın Birol TOROMAN ile görüştü , Abdurrahman AÇIKALIN yarış kesin olucak demiş ama kesin haber yokmuş ,gün içerisinde Birol hoca bilgi vereckmiş bilgilerinize

Scudo

Bora TİRKİ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.889
Bisiklet
Specialized
@nasuh

Bu üzücü haberi vermek istemezdim ama Gazi'den aldığım bilgiye göre yarış bir sonraki haftaya ertelenmiş.:boese157:
Bu bir yarış ,gezi değil.Bu yüzden biz çalışan ve okuyan sporcular olarak hep zorda kalıyoruz.:boese157:
Böyle durumlarda herkesi motive etmeye çalışıyordum.bakalım bu erteleme durumu hakkında sporcu arkadaşlarım ne düşünüyorlar.:mad:

Umarım bugün içinde yarışın yapılacağı haberi gelir.:boese157:

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@Bora TİRKİ

Ben de pozitif olmaya çalışıyorum ama oldukça moralim bozuldu ve soğudum olaydan, tamamen ciddiyetsiz bir durum, önce kesin iptal oldu dendi federasyon yetkilileri tarafından, ondan sonra kesin yapılacağı açıklandı, dün yetkili biriyle görüştüm henüz hiç bir hazırlığın ve yazışmanın yapılmadığını öğrendim, daha önce bozcaada maratonunun başmimarı olan Bozcada dan Haluk abi de federasyonun davranışı nedeniyle olaydan soğumuş ve olayın tamamen dışında olacağını söyledi. Ben gitmeme kararı aldım, senin de dediğin gibi bu bir yarış, ciddi bir masraf ve hazırlık yapıyoruz, insanlar izinlerini ayarlıyor biletlerini alıyor, oyun değilki bu :boese157: :mad: ...

selimcan

Aktif Üye
Tepki
179
Her ne kadar işlerimin yoğunluğu nedeniyle BOZCADA MARATON Yarışı'na
katılamıyacağım önceden belli olduysa bile
bu yarış organizasyonlarındaki belirsizlik özellikle hem çalışıp hem de bisiklet sporuna gönül vermişleri ve genç sprocu arkadaşları soğutuyor....:(

Bozcaada sakinlerini ,bu yarışa bir şekilde destek verenleri de bisikletten çok uzaklaştırmaz umarım bu olay :cool:

Bu arada 4 Kasım'da yapılması planlanan yarışta havanın 11C'ye düşebileceğini belirtirim ( kaynak : (link) )

Tepki
48
yarışa bende gitmiyorum.bundan sonrada hiçbir yarışa gitmicem:mad: sadece antrenmanlarımı yapcam o kadar.Türkiye'de bu sporu yapmak ne kadar zormuş yaa:boese157:

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
@Bora TİRKİ

ARKADAŞLAR;

Bora arkadaşımın yazdığı gibi bu olaya tepki olarak hiç kimse yarışa gitmesin diyorum.

Bu öncelikle sıradan bir yarış sayılmaz; bu Türkiye Marathon Şampiyonası değil mi? Madem ciddiye alıyoruz bu sporu; bir ülke şampiyonası nasıl ertelenir?

Bakalım kaç kişi sahip çıkacak bu tepkiye?

Tepki
18
Zaten başından beri yarışın yapılıp yapılmayacağı ile ilgili belirsizlik olduğu için katılmaktan vazgeçmiştim bile.
Bu yarışın daha önce(1 yıl önceden) yapılacağı belli olan Avrasya Maratonu ve İstanbul5days ile aynı gün yapılması zaten mantıksızlıkdı diye düşünüyorum.

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@aybarssurucu

Eğer böyle bir tepki verilerek yarışa gidilmiyecekse sonuç alınması için çoğu sporcunun bu karara uyması lazım. Elbette zorunluluk değil ama ancak bu şekilde protestonuzu dikkate alırlar.

Şöyle bir örnek vermek istiyorum. Geçen sene geliboluda yapılan Türkiye Triathlon şampiyonası denizin dalgalı olması nedeni ile duathlona çevrildi( böyle birşey kesinlikle yapılamaz) Biz duathlondada başarılı olabileceğimiz halde bu karara itiraz ettik ve takım olarak bu yarışa katılmama kararı aldık(yaklaşık 25 kişi) Diğer sporcularda katılmayacaklarını ifade ettiler fakat son saniyede bizden başka her takım yarışa katıldı. Ve ne oldu T.D.İ takımı ortalığı bulandıran takım olarak gösterildi..

Yani sonuç olarak birşey yapılacaksa hepberaber çoğunluk sağlanarak yapılmalı aksi takdirde yarışa gitmediğinizle kalmış oluyorsunuz...

Not: Bu yazımdan kesinlikle yarışa katılmama kararını desteklediğim anlaşılmasın. Öyle bir niyetim kesinlikle ve kesinlikle yok. Sonuçta yarışlar sporcuların katılması için yapılıyor. Ve bu tip aksilikler çoğu sporda olduğu gibi MTB de de olabilir. Bana kalırsa Yarış tarihinin değişmesi yada 1 hafta,4-5 gün önce iptal olması çok ta önemli sorunlar değil. Belkide Triathlon dan alıştığım içindir. Bizim federasyonumuzda bu tip değişiklikleri fazla fazla yapıyor. MTB de bu 1-2 kez oluyorsa Triathlonda 9-10 kez oluyor...

buseldof

Aktif Üye
Tepki
9
slm bende bir bisiklet sporcusu olarak olayı kını yorum bora abiye kesinlikle katılıyorum cidden bu sporu oyuncak ettiler yani yapılacagı kalmıyor ya olsun ya olmasın 2 defadır iptal oluyor federasyon çok paramı harcıyor buyarışa acaba ondan mı iptal oluyor neyse bende bu yarışa kimsenin gitmemesini tavsiye ediyorum bu yarışı böyle protesto edelim

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Alın size örnek; yahu sezon başından beri her yarışta "Helal olsun" dedirten Gaziantep ekibinin yerine koyun kendinizi; her yarışa ne kadar uzak mesafeden geliyorlar.

Bence protesto olsa da illa birileri gidecektir; klüp sporcuları zorunlu hissedeceklerdir ama en azından ferdi yarışan arkadaşlardan böyle onurlu ve sağduyulu bir davranışı bekliyorum.

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
Ben yine bir duyum aldım. Bozcaada bu hafta olmayacakmış, ama olacakmış. Yani iptal değil. Ancak tarihi belirsiz, ucu açık. Parantez içinde de Yenimahalle belediyesinin 29 Ekim etkinliklerinde yapacağı yarışı da ekleyelim. Sanırım fazla yorum yapmama gerek yok.

Eğer 1 hafta ertelenirse, şampiyon olması muhtemel bir kaç sporcu ve her yarışı takip eden takımlar haricinde 4X yarışı tercih edilirmiş gibi bir kanı uyandı içimde.

Protesto konusuna gelince. Ben olayların protesto yada bölünme ile halledilmeyeceğine inananlardanım. Dolayısı ile karşı çıkarım, tıpkı eski bir Kapadokya yarışında bir otelde yapılmış toplantıya karşı çıktığım gibi.

latif kavak

Daimi Üye
Tepki
102
bende gıtmıyorum yarın aksam bıletımı almıstım ama ıptal ettırdım suan ve adanadan tam 14 15 saatlık yola sırf bısıklete sevdam ıcın gıdecektım ama bende vaz gectım..

lbrtnstn

Üye
Tepki
12
arkadaslar, yaris kesin yapiliyor ve bilgiler federasyonun resmi sitesine konmus. sanirim sorunlar vardi ama halledip gec de olsa yapiyorlar yarisi. bence elestirmek yerine takdir etmek gerekir. adamlar iptal olmasi muhtemel bir yarisi yapiyorlar. bu guzel bisey!
hekeze slmlarr

Bilgi için:::

(link)

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet yarış 3 kasım cumartesi günü saat 13.00 te yapılacak...

gercekler

Üye
Tepki
6
merhaba millet .bazı arkadaşlar eleştiri yapacagınıza tebrik etmek.gerekiyor diyor ama sizde bir yarışın ertenelip ertelenmiyecegi yada iptal olacagı son 2 gün kalamı resmi acıklanır.bu bir resmi yarış yıl başında verilen tarihler kesindir degiştirilmez. tabiki bazı olasılıklar hariç..Gelelim farklı bir görüşe Türkiye demokrası bir devlet .laikçilik olan bir ülke.insanların düşünce özgürlügü var ama bisiklet forumda federasyonla ilgili bir konu konuşulsa burada bu konuları acmayın federasyonla sorunu olan federasyona yazsın deniliyor.gercekleri konuşalım bizim türk federasyonu yabancı yerlerde yapılan yarışlar gibi düzenleniyor organizasyon .yok sa onlara benzemeyi calışıyor yada daha mı farklı. bazı yarışlar start anında sıralama olayı bile eksik. yarışların olup olmamsı bile belirsiz. yol yarışında eskiden harcarakalr hemen ödenirken (şimdi bilmiyorum)mtb 2-3 ay içinde daha neler var .neden daha profesyonel olmuyor yada calışmıyorlar..ben bu forumda tüm bisikletciler le bu konu hakkında konuşurum kimse cıkıp bu rada bu konular açılmaz demesin insaların düşünce özgürlügü dene şey var ..örnekler vercem

gabalı

Forum Bağımlısı
Tepki
511
İsim
ertuğrul
Peki neden 4X yarışıyla aynı hafta yapılıyor bu yarış madem ertelendi 2 hafta sonrayada ertelenebilir bu yarış.

Tepki
53
yarışma kesinlikle iptal edilmiş durumda federasyon yetkilisi (genel sek ) ile görüştüm ........
amacım kesinlikle bir tartışma yaratmak değil bunu başta belirtmek isterim.. çünkü tahmin edeceğiniz gibi mevcut yönetimin taraftarları kendilerini tabiiki savunmak için birşeyler yazacaklardır.
yarışmalar iptal ediliyorsa ekonomik neden olmamalı çünkü federasonyon as başkanı olan Acıkalın kendi firmasından federasyona 1500 euroluk bisikleti 3000 euroya verebiliyor hem de sorgusuz sualsiz ..
organizasyon var o yüzden ertelendi diyen varsa ankarada olan basit bir halk gezisi ulusal yarışmayı nasıl etkiler bunun da başka nedenleri vardır derim....
protesto doğru değil diyenler kaç yıl daha sömürmek için zaman isterler onu da anlamak mümkün değil ..
son olarak bu ülkenin sporunu daha kötü halde gördüm diyen varsa lütfen bildiklerini yazssın herkes bilsin bu durumu derim

• Beğen
Tepkiler: gabalı

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@onemorebicycle

Nasıl yani Federasyon bizzat yarış yapılacak diye açıklama yapıyor siz genel sekreterin yarışın iptal olduğunu söylediğini belirtiyorsunuz??????

Açıklama federasyonun resmi sitesinde...