Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Boyuma göre bisiklet bulamıyorum

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında taner aydın tarafından paylaşıldı.

1. taner aydın

taner aydın Yeni Üye

Seviye:
    Bisiklet almaya karar verdim. Sorun şu ki: boyum 188cm ve öğrendiğime göre alacağım bisikletin kadro boyu 21" olmalıymış. 500-600TL bütçeye sahibim. İnternette bütçeme uygun bi kaç model buldum fakat hepsi de 16-18" kadro boyuna sahip hatta bazılarının kadro boyu bile yok(yazmıyor) :)

Özellikle şu bisiklet çok hoşuma gitmişti: http://www.salko.com.tr/astrom.asp

Sanırım 18" lik bi bisiklet bana çok küçük gelecektir. En azından 20" olmalı diye düşünüyorum. Bisiklet tavsiyelerinizi bekliyorum. Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Herkese iyi forumlar.

2. Emirhan Atasöz

Emirhan Atasöz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bisikleti Ne Amaçla Kullanacaksınız. onuda Belirtirseniz Daha iyi yardımcı Oluruz.
    Ayrıca Salcano Yerine Kron Ya da Sedona Veya 2. El Daha Güzel Geotech Bir Bisiklettte Alabilirsiniz.

Berk Adson ve taner aydın bunu beğendi.
  3. ÜmitKARAOT

ÜmitKARAOT Forum Demirbaşı

Seviye:
    salcano alma sedona bak

taner aydın bunu beğendi.
  4. taner aydın

taner aydın Yeni Üye

Seviye:
    Dağ bisikleti istiyorum ayrıca uzun yol da yapabilirim. En azından bulunduğum ildeki bazı ilçelere bisikletle gidebilirim. Zaten bu yüzden kadro boyuna kafayı takmış durumdayım.

5. Semih DORU

Semih DORU Kıdemli Üye

Seviye:
    Benim boyum 186 cm 17,5 kadro kullanıyorum hiç rahatsız edici değil senin içinde 18' kadro boyu idealdir diye düşünüyorum..Ayrıca salcano almanı tavsiye etmem onun yerine tercihini farklı markalarda yana kullanabilirsin..Kron,Whistle,Carraro,Sedona,Scott,Carrotec,Geotech vs..Bütçene uygun muhakkak bu modeller içinde bulursun :)

taner aydın bunu beğendi.
  6. ozan110

ozan110 Yeni Üye

benimde boy 187 =) arkadaşla aynı konudan şüpheleniyorum bisiklete binince cocuk bisikletine binmiş gibi durmayalım diye de, eskiden bisan bianchi falan vardı sadece hatırladıgım şimdi bir sürü marka vs baktım hepsine de gözüm kesmedi kücük geliyor hepsi,dağ bisikleti arıyorum keskin virajlarda yere yataraktan matrix i yaşamak istiyorum =) öneriniz varsa cok makbule geçer
    birde şu ortasındaki demiri egik olanlardan hiç hoşlanmıyorum..

7. izzetatala

izzetatala Yeni Üye

Seviye:
    merhaba taner istedigin kadro boyunu delta bisiklette bulabilirsin ve sana geotech ascent,neon veya fun modellerine bakmanı tavsiye ederim istediğin fiyata göre alabilecegin en saglam bisiklettir

8. emrea

emrea Üye

Seviye:
    Kadro geometrisine göre değişir kullanacağınız ölçü, 19 veya 21 olmalı. Her iki ölçüde bisiklet çeşitleri Aktif Pedal'da mevcut.

9. özkan2010

özkan2010 Yeni Üye

Seviye:
    19" den aşağısı olmaz..Konun başında var zaten..Şimdiden hayırlı olsun.
    Konu içinde sağolun..

sadana ve S. YILDIRIM bunu beğendi.
  10. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:

size özel mesaj attım.. scott reflex45 XL.. 680 liraya teklif yaptım.. bakın bakalım internetten. burada da arkadaşlar bunun için içtenlikle yorum yazabilir no-problem.