Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

boyu uzun forum üyelerinden fikir alacağım

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında engin güner tarafından paylaşıldı.

1. engin güner

engin güner Forum Demirbaşı

Seviye:
    merhabalar değerli bisiklet forum üyeleri öncelikle kurban bayramınızı tebrik ederim.Konuya geçmek istiyorum hemen boyum bazı rivayetlere göre 198 bana göre 195 mezuroya göre 193 ibb mezarlıklar müdürlüğüne daha sormadım biraz fazla saçmaladım.Efendim malumuzun boy biraz uzun olunca kendine göre uygun ürün bulamıyorsun.Bisikletle ilgili bu konuda çok sıkıntı çekiyorum.Acaba şu koca ürün fakiri ülkede yalnızca kadro olarak 22 inch kadro bulmamız mümkünmüdür.? bir çok ürün satıcısı sana large boyu xxl xl large diye gösteriyor hepside kelebek gibi kalıyor.Bindiğim bisiklette sedona 721 large çok uzun tura iki üç kere çıktım normalde 120 200 kmlik turlar yapıyorum ama 300 km ve ya ard arda 2. gün sonrası artık acım acım acıyor her yerim bunu nasıl düzeltebilirim geometrisi bozulmadan gidon maşa vs gibi ölçüleri nasıl değiştirmeliyim
    bunlar bisikletle ilgili resimlerim belirgin bir çözüm üretmeliyim :mlk::utn:

2. Emre Cantürk

Emre Cantürk Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    İllaki 22'' olması şart değil Engin bey.20'' kadro size uygun olacaktır.20'' kadroda 1.85-1.90 insanlar için ideal kadro ölçüsü.3 cm uzun olmanız çok birşey değiştirmez.Ben 1.90 boyundayım kullandığım kadro 17.5'' günde 30 km yol yaptığım zamanlar oluyor hiç acı çekmiyorum çok şükür sadece uzun bir aradan sonra kondisyonum yetersiz olduğu için bacak kaslarım aşırı yanma yapıyor.Bunun da kadro ölçüsüyle çok ilgisi yok.Eğer 20'' yada üstü bir kadro bulamıyorsanız benim gibi,bence gidon boğazınızı değiştirin.Yerine daha uzun bir gidon boğazı alın.Böylece kol uzunluğu ve belin direksiyona eğilirken bükümü biraz daha açısal olarak uzayacaktır.Böylece daha rahat edersiniz.Birde kelebek gidon kullanın eğer yok ise.Seleyi sakın geri çekmeyin,üzerindeyken kadroyu zorlarsınız ozaman.