Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Boynum ağrıyor! Ayarlı gidon boğazı mı kısa g. boğazı mı?

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında mehmet haliç tarafından paylaşıldı.

1. mehmet haliç

mehmet haliç Üye

Adı:
    memo
    Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    gidon çok önde kaldığı için sürekli ileri baktığımda boynumda ağrı oluşuyor,100mm gidon boğazı var,kısa gidon boğazı mı almalıyım?yoksa açı ayarlı gidon boğazı mı ?

2. Cem Tunç

Cem Tunç Bisiklet sever

Adı:
    Cem Tunç
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bence ayarlı boğaz daha iyi olur, çünkü boy da kısalıyor ayrıca gidonu yukarı kaldırıyor.

mehmet haliç bunu beğendi.
  3. ????

???? Aktif Üye

Seviye:
    Bende bu konulardan muzsarip idim.bu konuda başlık açtım ve gerekli bilgileri öğrenip sana cevap vermeye çalışacağım.önce, bisiklet uzerindeyken resmini göndermek sorununu çözmek adına bize çok yardımcı olacak.nasıl pozisyonda dırduğunu gormemiz gerek

4. hakan64

hakan64 Bisikletkolik

Adı:
    hakan
    Seviye:
    bunu denemeden bilemezsin. mesela yol bisikletinde 90mm uzunluğunda boğaz var, altında da 3 tane spacer vardı. spacerların 2sini üste aldım, boğaz daha aşağı pozisyona geldi. sonra 60km lik bir sürüşe çıktım, çok rahat ettim, gidonu kavrayışım ve bacaklarımla pedallara aktardığım güç arttı. bunun sebebini beldeki kasların esnekliğine bağlıyorum. örnek veriyorum sırtım 60derece eğimle durarken rahatsız oluyorum ama 65derecede rahat ediyorum.

5. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bisiklet üzerinde boyun ağrısının üç sebebi var, birincisi yeni başladıysan ilk bir kaç hafta boyun ağrısı çekmen normal, ağrı devam ediyorsa, gidon olması gerekenden düşük ayarlanmıştır, ya da sele ile gidon arasında ki mesafe olması gerekenden uzundur. Sele ayarın düzgün yapılmışsa, seleyi öne doğru getirmek çare değil aksine hata olur, bu durumda kısa gidon boğazı ile değiştirmek gerekir. Gidon düşük ayarlanmışsa öncelikle sele yüksekliğini kontrol edip sonrasında gidonu yükseltmeni tavsiye ederim.