Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Böyle zihniyete yazıklar olsun!!!

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Eray Helvacı tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Eray Helvacı

Eray Helvacı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Evet herkesin derdi olan patlayan lastikten konu açacağım yaklaşık 2 haftadır patlak lastikle bisikletim duruyor neden mi? Şöyle; Ankaranın Eryaman Mahallesinde sadece (2) tane bisikletçi bulunuyor.Her zaman gittiğim bisikletçimiz Dikmene taşınmasından dolayı açıkta kaldım bisikletimi kullanamıyorum neden derseniz koca Eryaman mahalleside bulunan 2 bisikletçi KIŞ mazeretiyle MART ayına kadar kapalılarmış pardon (İZİNLİLERMİŞ) :boese157:bu durumda siz olsanız ne yaparsınız? Benim işim gücüm var işlerimi bisikletimle görüyorum ayrıca hobi olarakta kullandığım bisikletimi yaklaşık 2 haftadır kullanamıyorum!:boese157: bu bisikletçiler neden KIŞ mazeretiyle kapatırlar bisiklet sadece çocukların kullanabileceği bir alet mi? evet Ankara'da bisiklet böyle biliniyor ben şimdi ne yapacağım? lastiğimin içine edildi çok kötü duruma geldi mecbur bir tane şambrel alıcam yaklaşık bana maliyeti 45-50 tl (lastikle beraber) bu bir insana yada sporcuya yapılabilecek en kötü muameledir:mad: bisikleti sadece 5-10 yaşları çocuklar kullanıyor olarak bilinyorsa bu zihniyetten hayır gelmez lütfen bisikletçiler ya açsın yada kapatçaklarsa hiç açmasınlar bizde umuda kapılmayalım! Bir şabrel için yaklŞIK 10 KMLİK yolu gitmem gerekecek (Patlak Lastikle)'!SİZ benim yerimde olsaız ne yapardınız? Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için hepinize Teşekkür ederim

2. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Elinin altında bir yama seti bulundurup patlağı kendin tamir etmeyi öğrenebilirsin mesela. Patlak tamiri için yaygara yapmak çok komik.

3. Alperen ERTEN

Alperen ERTEN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Haklısınız ama lastik değiştirmek 10dk sürer. atlarsınız bir dolmuşa yama alyen anahtar iç lastik ne lazımsa alıp gelir evinizde yaparsınız. yarın öbür gün şehirdışı bir yerde patlarsa emin olun yanınızda bisikletçi olmayacak

Tolga Günsezer ve Eray Helvacı bunu beğendi.
  4. aertan

aertan Kıdemli Üye

Adı:
    ali ertan noyan
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    eğer senin yerinde olsaydım;
    samimi olarak ve vaktinde olduğunu farz ederek söylüyorum,
    kendi başımın çaresine çözüm yolu arardım.
    o lastiği 20 kere sökmüş parçalarına ayırmıştım.
    internette her şeyin (gerçek) manada her şeyin tarifi var.

Eray Helvacı bunu beğendi.
  5. Eray Helvacı

Eray Helvacı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yemİn edİyorum ayni Şeyİ dÜŞÜnÜyoruz artik Öylre yapacaĞimyama setİ tamİr setİ alip tekerİmİ kendİm yapicam bİlİyorum yapmayi ama Şabrel satilan yerde dedİĞİm gİbİ yaklaŞik 10 km uzakta mecbur orada alicam :)

6. baris34ince

baris34ince Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    yama yapmakla da uğraşamam derseniz eğer decathlonda 2 adet iç lastik 8 tl olarak satılıyor bu sefer kullanmayacak olsanız bile söylediğim ürünü almanızı tavsiye ederim en azından bulunsun ;) '' ankarada kentparkta var decathlon''

7. winterkhan

winterkhan Üye

Adı:
    Umut Han
    Bisiklet:
    Drag
    Seviye:
    Bir yama seti, yedek iç lastik ve basmalı pompa evdeki tamir işleriniz için yeterlidir, zaten tamirciler 2-3 lira alıyor hiç muhattab olmayın bence. (3'ünün maliyeti 15 tl oldu bana)

8. M.Cevat Bayhan

M.Cevat Bayhan Forum Bağımlısı

Adı:
    Cevat Bayhan
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Bisikletinin tamiratını kendi kendine yapmanın da ayrı bir zevki var. Sonuçta yolda patlamamış. Evde, 10 bilemedin 15 dk'da hallolur. Ayrıca tamir malzemesi veya yedek iç lastik almak için evden bile çıkmaya gerek yok. Biraz araştırmayla internetten ucuz ve güvenli olarak alabilirsin. Kapına kadar getiriyorlar. Hatta kargo bedava bile yollayanlar var. Atla deve değil ki; alt tarafı lastik tamiri...:)

9. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    ben bisikletçiyim diyen her birey en azından lastiklerini yamayabilmeli yada değiştirebilmelidir yoksa her evden çıktığınızda aceba bugün lastiğim patlarmı diye endişe yaşarsınız bunu öğrenmek zor değil yeterki isteyin ilk günler biraz zor gelsede eliniz yatkınlık kazandığında bu işten de keyif almaya başlarsınız ve özgüveniniz artar

10. ferhat bölükbaşı

ferhat bölükbaşı Aktif Üye

Bisiklet:
    Schwinn
    Seviye:
    sana bisiklet tavsiyem gidip 2 tane iç lastik al 8 tl, yama seti levye vs seti 5 tl aç youtube dan izle öğren.
    ikinci tavsiyem forumda olsun yada başka biryerde kendini güzel ifade etmek istiyorsan buna karşılık cevap almak istiyorsan, en azından bir harfin büyük yazılabilmesi için noktadan sonra cümleye başlarken yazılması gerektiğini öğren.Noktaya virgüle dikkat etmeni geçtim bir kelimede 3 tane büyük harf olmaz

Tolga Günsezer bunu beğendi.
  11. Alperen ERTEN

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Arkadaş hepsini büyük harfle yazmaya çalışıyor heralde. Uyum sorunu oluyor düşündüğüm kadarıyla

12. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Biz senin yerinde olsak,önce gider bir Tükçe imlâ dersi alırız. Sonra gidip bir yama seti, pompa, levye alırız kendi işimizi kendimiz görmeyi öğreniriz. Forumda böyle basit bir konu için isyan etmemeyi,komik duruma düşmemeyi önceden sezebiliriz sonrasında.

13. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:

Elinizde yama seti, yedek iç-dış lastik ve benzeri malzemeler zaten yoksa üzgünüm ama siz de o 5-10 yaşlardaki çocukların biraz yetişkini gibi kalmıyor musunuz? Kaldı ki 10km demişsiniz Ankara gibi büyük kentlerde zaten gündelik sıradan 2-3 durak arası bile 5-10 km'yi bulmuyor mu?
    Gidersin Kentpark Decathlon'a olmadı uzak geldi daha merkezi olan hangi otobüse atladın mı ulusa giden otobüs dolmuşlarla Yiba'ya. İnan şu konuda geçireceğin zamana güzel bir çift yama seti, levye ve lastik alırdın.

14. halil fatih akbaş

halil fatih akbaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Sorununuz halledilemeyecek birşey değil.Türkçe'yi düzgün kullanalım lütfen

15. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    tamam anlamışdır heralde arkadaş üstüne daha cok gitmeyin :)

16. Alperen ERTEN

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    ked.tdk.org.tr/index.php
    Buradan aradığın her şeyi ücretsiz bulabilirsin.

17. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Ya biz ne yapalım, en yakın bisiklet mağazası 150 km mesafede İzmir'de. Bundan yakında bulunan tamircilerde yol / cycloross bisiklete uygun malzeme bulmak çok zor.

Ayrıca semtinizdeki dükkanlar sizinle sözleşme mi imzaladılar 7/24 hizmet vereceğiz diye. Üstelik bu lastik siz bisiklete binerken hiç patlamayacak diye anlaşmanız mı var? ya da evinizden en fazla 3 - 5 km mi uzaklaşıyorsunuz.

Herkes yazmış, bisiklet ile ilgilenenler, sürenler hobi kullanıcısı bile olsalar lastik tamirini bilirler, kendi yama takımları vardır. 10 dk. basit bir işlem için komik konular açmazlar. İhtiyacımız olan yedek parçaları önceden temin eder ihtiyaç durumunda kullanırız.

En önemlisi de dilimize sahip çıkar onu düzgün kullanırız.

18. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Arkadaşlar konu yeterince açığa kavuşmuş bence kilitlenmesi gerekiyor......

Ayrıca Eray bey lütfen Türkçe imla kurallarına özen gösterelim.

Doğukan Aksu bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.