Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Böyle Bir Değişim???

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında mcyc tarafından paylaşıldı.

1. mcyc

mcyc Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar yeni bir bisiklet almayı planlıyorum. Şu anda aklımda Corratec X-Vert Motion ve Amoeba Hussar var.
    Donanım olarak Corratec daha iyi gibi geliyor. Ama Hussar' ın kadrosu hoşuma gidiyor:D

Hussar alıp, ön ve arka arttırıcılar, vites-fren kolları( bu olmasa da olur) bir de ruble' ı Deore yapsam iyi olur gibime geliyor ama fiyatı da Corratec' in fiyatını geçer sanırım( araştırma yapmadım henüz, sadece bana öyle geliyor:D)

Sizce Corratec mi alırsam daha ucuz olur yoksa Hussar alıp yukarıda yazdığım donanımları Deore yaparsam mı daha ucuz olur? Babamdan pek yardım alamayacağım para konusunda, öğrenci harçlığı:D

( Hussar' da Acera 2006, Corratec' de Deore donanım var)

2. bikedriver

bikedriver Yeni Üye

Seviye:
    Bence Sedona 761 alırsan en ucuzu olur :), full Deore donanımlı ve buz mavisi (Turkuaz) renkde inanılmaz yakışmış bisiklete... Maşası da çok iyi...

Adana'da bayiinin birisi 761 için 850 YTL fiyat vermişti, eminim ki buradaki firmalar sana daha uygun bir fiyat sunacaklardır...

Bence hiç maceraya girme, deore setlerin fiyatları malum, Hussar alıpta üzerine deore seti yerleştirmek sana çok daha pahalıya malolacak kesinlikle... ;)

3. mcyc

mcyc Kıdemli Üye

Seviye:
    deore set değil de sadece 2-3 parçasını alacak olmam beni düşündürdü, çünkü sadece arka-ön arttırıcı takacağım. böyle olunca da fiyat çok fazla artmıyor sanırım.(bir de ruble var:))

bir de sedona 761 fiyatlarına baktım 900 dolar yazıyor:D

4. mcyc

mcyc Kıdemli Üye

Seviye:
    amoeba hussar, deore donanımlı fiyatı 650€, bu durumda deore donanımlı iki bisiklet ancak corratec daha ucuz.
    hussar' ın amortisörü RST omega, corratec' de kullanılan amortisör ise RST gila.

aralarında bundan başka fark yok gibi. kararsız kaldım arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum...

5. Emre Ede

Emre Ede Forum Demirbaşı

Seviye:
    tabiki Corratec X-Vert Motion, en basitinden o bir corratec :cool:
    eğer durumun varsa corratec ten şaşma, 3 ün 5 in hesabını yapma al ve tadını çıkar

6. Gökhan.Y

Gökhan.Y Üye

Seviye:
    bence sen çıkabileceğin maximum bütçeyi söyle ona göre fiyat\performans oranı en iyi olan bisikletleri daha sağlıklı bir şekilde belirtir sana yardımcı olabiliriz ;) çok mu ciddi oldu ne:D

7. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Corratec'in kadrosunu pek bir övüyorlar. Corratec'in sağlam bir kadrosu var. Bir de alman malı olduğunu düşünürsek :) Sedona, Amoeba ve Kron'un benzer seviyedeki modellerine bakmadan Corratec almanı öneririm.

8. mcyc

mcyc Kıdemli Üye

Seviye:
    çıkabileceğim maksimum bütçe corratec x-vert motion :D eğer 1-2 yıl daha beklersem 1200 ytl falan verebilirim sanırım.
    corratec alıyorum sanırım:D

9. r_scribble

r_scribble Aktif Üye

Seviye:
    Corratec'in ismine para veriliyor.2006 model 761 şuan için alınabilitesi en yüksek model.Corractec'teki maşa rst gila.sabit maşa kullanmak sanırım daha karlı.2550 gram ve esnemiyor.Ne de olsa o corratec, nede olsa o bir Alman deniliyor.Nedir bu uzakdoğu ürünlerine olan ön yargı anlamış değilim.Corratec motion kadrosunun 761 den avantajlı bir yönü varsa birisi gelsin söylesin.Uzun süredir Türkiyde olan yarış fotolarını-videolarını yakından takip ediyorum.Önemli olan isim değil, pratiktir.Neden corratec kadro ile yarışan birini görmüyoruz ? Şu da var, sen de hobi kullanıcısısın.Uzun yollara çıkıyorsun.Hafiflik herkesin bildiği gibi oldukça önemli.761 ile motion modellerinin arasına önemli bir ağırlık farkı var.761 ortalama 11,5 kg.Motion ise 14 kilonun altında değil.Motionun donanımı da 761'e kıyasla daha geride.100 gram hafifletmek için bilmem kaç 100 euro para ödeniyor.Neden bile bile 2,5 kilo ağır olan tercih ediliyor ? Daha birçok tercih sebebi sayabilirim.Aklıma gelenler bunlar.Benim gözümde bu kıyaslamada corattec motionun 1 tane artısı yok.Olanlar paylaşsın, belkide ben yanlışımdır

10. cazgır

cazgır Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben senin yerinde olsam düşünmeden Hussar alırdım Hussar'ın kadrosu daha iyi. Güven bana çok iyi biliyorum.:)

11. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    r-scribble 'ın bahsettiği konuya değinmek istiyorum.
    Bisikletçilikte kullanılan malzemelirn %90'ı tayvan kökenli oluyor.Alman, Fransız, Amerikan parçalar da var fakat Tayvanlılar, bilgisayar sektöründeki gibi piyasaya hakimler.Tabi büyük birçok firmanın da Tayvan'da düşük üretim maliyetleri sebebiyle ürünlerini orada ürettirmeleri gerçeğini de unutmamak lazım.
    Almanlar gerçekten ne üretirlerse üretsinler kaliteli yapıyorlar fakat Tayvan'lılar da her tür kullanıcıya hitap eden yelpazede ürün gamına sahipler.

Bu bağlamda her Tayvan ürününü kalitesiz diye nitelendirmek yanlış olur.Konumuza dönersek, Hussar ile X-Vert motion karşılaştırılamaz diye birşey yok.Ağırlık farkları fazla ise ben olsam Hussar veya başka bir marka/model alıp onu modifiye ederdim.

12. mcyc

mcyc Kıdemli Üye

Seviye:
    sonunda fiyatlarını karşılaştırma şansı da elime geçti, ve son durum şudur;
    x-vert motion: 499€ (840ytl)
    hussar: 425$

yapacağım eklemelerler hussar: +44€ (yaklaşık 640ytl)

arada 200ytl gibi ciddi bir fark var ve bu fark aklımı çeldi çünkü 200ytl' ye çok güzel eklemeler yapılabilir. ama belli olmaz her an kararım değişebilir tekrar:D

tüm yardımlarınız için hepinize çok teşekkür ederim...

13. cazgır

cazgır Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bence Hussar'dan vazgeçme derim. Corratec'in kadrosundan çok daha iyi. Yinede senin kararın tabi:)