Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

boyanın üstünde sökülme

Konu, 'Kadrolar' kısmında Nevzat KÖSEOĞLU tarafından paylaşıldı.

1. Nevzat KÖSEOĞLU

Nevzat KÖSEOĞLU Onursal Üye

Seviye:
    yenı aldıgım kadronun üstünden şeffaf renkte bişeyler kalkıyor vernik kalkıyor olabilirmi bi bilginiz varsa lütfen paylaşın kafayı yemek üzereyim
    paylaşımlarınız için şimdiden sağolun

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    XC 4000'imde olmuştu benim, daha sonra boyasını boya sökücü ile sökerken farkettim ki evet o vernik. Normalde rengi parlak siyah, üzerine garip bir vernik atılmış ve olmuş mat siyah (iyi de olmuş orası ayrı, rengi beğeniyorum).

Yeni mat da olsa parlak da olsa çoğu kadronun üzerinde bir vernik katmanı var (ince veya kalın). Çok çok büyük ihtimalle kalkan odur, durdurmak için ne yapılır diye sorarsan bir fikrim yok. Belki kalkamaya meğilli kısımları kendin çıkartıp üzerine ince bir kat vernik atabilirsin.

3. Mustafa İçdağ

Mustafa İçdağ Bisikletkolik

Seviye:
    Yahu benim anlamadığım bu vernik ( clear coat) boyanın üzerinden nasıl kalkar?
    Bu adamlar nasıl bir vernik atmışlar bu kadroya.
    Bu vernikler bazen kadrodaki plastik çıkartmaların üzerinden kalkabilir , buna rastladım fakat boyanın üzerinden kalkması ilginç.

Şu olabilir; kadro sentetik bazlı fırın boya olmuştur, daha sonra çıkartmaları yapıştırıp, selülozik bazlı şeffaf ( bazen renklendirilebilir) verniği ve ya su bazlı şeffaf verniği tabancayla attılarsa vernik patır patır sökülür.

4. Nevzat KÖSEOĞLU

Nevzat KÖSEOĞLU Onursal Üye

Seviye:
    kadroda acaba bi zarar olustururmu bide kadronun altında taiwan yazısı vardı vernık orada sökülmüştü kaldırdıgım gibi yazıda vernıkle birlikte sökuldı acaba sedona yazısının üstüde kabarırsa sedona yazısı kalkarmı?

5. Mustafa İçdağ

Mustafa İçdağ Bisikletkolik

Seviye:
    Kalkması çok mümkün. Niçin bu sorunu bisikleti aldığın yere veya Sedona' nın
    direk kendisine söylemiyorsun? Bir çözümleri olsa gerek!