Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

boy ve kiloma göre kadro?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Yiğit Varlık tarafından paylaşıldı.

1. Yiğit Varlık

Yiğit Varlık Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar bisiklet bakıyorum, modeller üzerinde kafamda bir şeyler oluştu değerli yorumlarınız sayesinde fakat 2. el temiz bir şey denk getirebilir miyim diye bir göz attım ve bir şeyler buldum. yalnız, seçim konusunda deneyimsizim ve sizden bu bisikletlerin kadro boylarının bana uygun olup olamayacağını öğrenmek isterim.

boyum 1.87 kilom 91

salcano city sport 27vs ilanında üstte 54 cm altta ise 18 inç yazılmış?

touring 713 ilanında 51 cm yazılmış?

sportive 225 ilanında kadro boyu belirtilmemiş, sormak için mesaj attım.ama resimlerden küçük bir boy olmadığı anlaşılıyor. (aslında istediğim model bu benim)

son olarak sedona 331 ilanı var, kadro boyu kısmı onda da boş bırakılmış, mesaj attım.

ve aynı zamanda eğer boy olarak uygun olursa ve bisikletler iyi durumdaysa almamı tavsiye eder misiniz?

2. FelixTheCat

FelixTheCat Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çok çok bilgim yok fakat sizin boyunuza 20'' bisiklet uygun sanırım. Erkek arkadaşıma salcano city sport 27 vs aldık 20 inç tam geldi 1,90 boyu var.

3. Yiğit Varlık

Yiğit Varlık Yeni Üye

Seviye:
    teşekkürler, sanırım uzun boyum nedeniyle 2. el bana uygun bulma olasılığım düşük görünüyor o halde. izmir'de bu konuda pek fazla ilan yok malesef. sıfır bir hybrid bisiklet için aksesuar ve yedek parça harici 900 tl lik bütçe ayırabilirim. bir öneriniz var mı? (bana sportive 225 öneren oldu )

4. FelixTheCat

FelixTheCat Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İlk olarak bizde Carraro 224 ve 225 alıcaktık fakat bulamadık yakından inceleme şansımız olmadı hiç. Görünüş olarak güzel bisikletler. Fakat şehir bisikletinde disk freni pek önermiyorlar ve pekte gerekli bulmuyorlar. Donanımları hakkında bilgi sahibi olmanız önemli sanırım. 900 tl ye Salcano, Sedona, Kron gibi markaları rahatlıkla alabilirsiniz şehir bisikleti olarak fakat fiyatından önce donanımları giricek ön plana. Yanlış anlamayın bende çok araştırdım carraro 224 çok hoşuma gitti bulamadım ( görünüş açısından) daha sonra Salcano city sport 30 vs beğenmiştim onuda bulamayınca 2012 yılında çıkarttığı aynı donanıma sahip 27 vs yi aldım. 27 vites olması acera set kullanması seçimimde ön planda oldu. Görünüş tabiki önemli fakat bisikletçiler bile satarken görünüşten öte donanımını araştırmanız daha iyi olur diyorlar.

5. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Size Şehir tur bisikleti kodro boyu 22 inç size uyar 20 inç kadro şehir bisikletinde size küçük gelir derim .Boy uzun olunca bisiklet bulmak biraz güçleşiyor yerli firmalarda ( ülkemizde üretilen yabancı markalarda dahil ) bulunmuyor mecbur ithal markalara bakıyoruz size tavsiyem boyunuza uygun Scott,Trek,Merida v.b markaların ikinci ellerine bakın derim diğer forum üyelerinin tavsiyelerine de kulak verin.

6. Yiğit Varlık

Yiğit Varlık Yeni Üye

Seviye:
    yorumlarınız için teşekkürler, o halde ilandaki sportive 225'in kadro boyu için mesaj bekliyorum , eğer dediğiniz ölçülerde değilse sıfır bisiklet alacağım. trek ve merida konusunda fiyat ve donanım olarak karşılaştırınca bianchi ve carraro'dan fiyat açısından yüksek göründü gözüme ama dediğim gibi pek bilgim yok. nakit ödeme yapmayı düşünüyorum, bir indirim de alabilirmişim forumdaki yorumlara göre. 900-950 tl ye kadar hybrid bisiklet önerileriniz varsa değerlendirmek isterim?

7. Yiğit Varlık

Yiğit Varlık Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar sedona 331 buldum fakat 48 cm, touring 713 buldum 51 cm, 48 olmaz sanırım 187 boya fakat touring 713 ü süren 1.90 cm biri ve bana tam oluyo diyor, bana olur mu sizce?

8. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Yiğit bey ben 195 cm boyundayım 20 inç kadro MTB var bende ufacık kalıyor ve pedal basarken arada bir ayağım ön tekere değiyor sizinle aramızda boy farkı 8 cm var 713 süren arkadaş bence kadrosu küçük geldiği için satıyor sizin alacağınız kadronun 22 inç (57-58 cm ) kesinlikle az olmaması lazım kaldı ki bir de şehir tur bisikleti istiyorsunuz .Benim şehir tur bisikletimin kadrosu 22,5 inç beni zor kurtarıyor normalde 25 inç kadroya binmem lazım.

9. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
  10. Yiğit Varlık

Yiğit Varlık Yeni Üye

Seviye:
    teşekkürler...

ERTUNGA bunu beğendi.