Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Boy ve bisiklet boyu hakkında bizzat yaşadığım tecrübem .

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ybayrak tarafından paylaşıldı.

1. ybayrak

ybayrak Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Arkadaşlar ben 9 yıl aradan sonra tekrar mtb aldım ve biraz profesyonel olsun diye hatırı sayılır para saydım.Ama o yeni almanın heyecanından ve gerçekten özellikleri -tasarımıyla beğendiğim bisiklet aldığımdan dolayı kadro boyuna dikkkat etmeden acele ettim aldım.Aldığım mağazada 2 dak. kısa bir süre deneme şansım oldu ama tam 9 yıldır bisikletin sırtına binmemişim.O heyecanla el arabasına bile binsem bi şey anlamazdım.
    Ben biraz hareketli ve arazide kullanmayı çok severim.Ama benim boyum 1.79 ve inanın o kadar zorki arazide.Şehir içinde bile kaldırımlarda problem yaşıyorum.Seleyi alçatsam bu sefer kıçım aşağıda kollar yukarda kalıyo,seleyi kaldırsam bacaklarım pedala yetişmekte zorluk çekiyo,durmam gerekse ayağımı rahatça yere bi anda koymakta zorluk çekiyorum.Avcılarda göl kenarında çok dik rampadan iniyordum ama beynimin üstüne takla atarak düşecekmiş hissi yaşadımya .O korkuyla dahada arazide bir şey yapmadım.
    Benim başıma geldi,yeni bisiklet alacak (bu forumu okuyan şanlı kişiler)olan arkadaşlar benim gibi heyecana kapılmasın.Kadro boyu biraz daha küçük olsaydı tam istediğim olacakmış ama kaderde varmış diyelim.Ve diğer arkadasların yazdığı gibi yeni bisiklet almadan önce mutlaka bi arkadasınızın dandikte olsa bisikletini 3-4 gün kullanın ki boy konusunda bi fikriniz olsun.Ama yolda sürerken çok şükür bi sıkıntı yaşamıyorum.Seleden dolayı acı hariç başkada bir sıkıntım yok.

yucelbayrak bunu beğendi.
  2. iskender şerit

iskender şerit Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    eminimki çoğu kişi 18" bisiklete biniyordur. lakin benim boyum 172 olmasına karşın 18" üzerine bile binerim. Selenin yüksekliği gidondan 10 cm yukarıdır. Ve birçok kişi benim bindiğime binemiyor. Bu iş aslında boydan ziyade birazda bacak boyuna bakar...