Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

boy varda gerisi.. cıx

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında S2yWalKer tarafından paylaşıldı.

1. S2yWalKer

S2yWalKer Yeni Üye

Herkese selamlar. Foruma 10 dk önce üye oldum ve ilk mesajım. Biraz yorcam sizi ama napalım. Elimiz mahkum..

Trabzonda öğrencyim. Doğal olarak maddi özgürlük oldukça sıkışık. yaşım 21. Boyum 178-179 gibi bişe. Şu aralar kiloda var maşallah. Enliyim yani biraz. 82 kg. maks 350 ytl bütçem var. 1 lira fazla veremem. Malesef..

Bana kıvrak, köy yayala falan inişlerde yaverlik edecek. Asfaltta tatminkar bi sürat sağlayacak. Yokuşlarda çok fazla yormayacak, 2-3 yıl idare etcek bi alet lazım. Çok büyük olmasın istiyorum. açık konuşmama gerekirse tek model bulabildim oda Salcano NG450. 16" kadro varmış. Çokmu zorlar bu beni. Ayrıca dışardan bakan biri "çocuk bisikletinemi bindin len?" dermi..

Tek bu yattı aklıma. Varsa sizde maks 350 liralık bi alternatif öğrenmek sterim. 2.elle asla işim olmaz. Ayrıca ufak çaplı modifiye kaldırsa fena olmaz alacağım bisiklet. He unutmadan. Bide Advantage veya CardFinanasa taksitle alabileceğim bir yer lasım. :( Amma yazdım bee....

2. bikedriver

bikedriver Yeni Üye

Seviye:
    Valla açıkcası Salcano'dan uzak dur diyecek herkes emin olabilirsin :)

Hazır elime fırsat geçmişken ilk UZAK DUR diyen ben olayım...

Benim tavsiyem max fiyat 350 YTL olduğuna göre Sedona Scud olacaktır...

Almayı planladığınız Salcano'dan çok daha iyi bir bisiklet olduğu su götürmez... :)

Fiyatı da verdiğim linkte 328 YTL

http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?cPath=24_34&products_id=969

Linkteki fotografa tıklarsan bisikleti görebilirsin.

Ayrıca Trabzon gibi bir yerde (her ne kadar oturduğunuz/kaldığınız yeri bilmesem de) bisiklet sürmek çok keyifli olsa gerek...

Şimdilik sadece fotograflarda gördüğüm hali bile yetiyor beni Trabzon'a çekmeye, yemyeşil, çok güzel bir yer...

Rampların da çok olduğunu biliyorum, o yüzden Sedona'nın Salcona'ya sağladığı ağırlık avantajının da çok rahaltık sağlayacağından eminim...

3. S2yWalKer

S2yWalKer Yeni Üye

Trabzon gerçekten tab bisiklet yeri. Özellikle yokuşları itibariyle. Şimdi Allah var güzel alternatif olmuş sedona scud yalnız ben bu bisikleti trabzondan cardfinanas cartımla taksitli nasıl alcam. İnternetten alım dicem cardfinanas olana site yok. Farzedelimki var. Limitim (öğrenci kartı olması itibariyle 350 ytl) salcano hepsiburadada 310 ytl. varsa scudu alabileceğim bi yer eyw...

bide çözmeye çalıştığım nokta şu. boyuma göre (178 cm) 17"-18" kadro diyo deltabisikletin sayfasında. 16" alsam nolur...?

kimse cvp verecekmi..?

4. alibo

alibo Aktif Üye

Seviye:
    Benzer bir durum aşağıdaki linkte de değerlendirilmiş: http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=13299&highlight=kadro+boyu
    Ayrıca, şu linkte:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=13310&highlight=ng450
    NG450 ile ilgili fikir bulabilirsiniz. Kullanıcılarından fikir almakta da fayda var...
    Benim ekstra önerim bisiklet üstü pozisyon ve ölçü ile ilgili iyi bir araştırmadan sonra (örn: http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=5191 ) bisikleti bir yerde bulun deneyin (sele borusu ölçüsünü de dikkate alarak) ondan sonra da mümkün mertebe bisikletçiden almaya çalışın.
    Selamlar

5. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    S2ywalker ve Bikedriver lütfen "flood" (arka arkaya çok sayıda mesaj gönderme) yapmayınız.
    Mesajlarınızı birleştirdim.