Boy Uzatma!

Aykut Subaşı

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Bisiklet
Cube
Selam arkadaşlar.Eminim ki sitede boyunu uzatmak isteyen arkadaşlar vardır.Bunlardan biride benim.Benim boy ortalamam şuan normal fakat bu yaz hem ergenlikle beraber hemde tam zamanı olduğu için bi biyo uzatma uğraşına girmeyi istiyorum.

Önerileriniz,planlarınız,neler yapabilirim,ya da sizin yaptıklarınız?

Scudo

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Ergenlikte boy kısa kaldıysa hormon tedavisi ile uzatılması mümkün, ancak yan etkileri olabiliyor, boyunuz normalse bu tür yöntemlere başvurmamak en doğrusu, uykunuza dikkat edin (en geç 22 de yatmış olun), şekerli ve unlu gıdaları mümkün olduğunca azaltın (büyüme hormonu doğal yoldan arttırmak için) uzamama sorununuz olmaz.

• Beğen
Tepkiler: Aykut Subaşı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bendende bir tavsiye kalsyum tüketmen gerekir en zengin kalsyum besinide susamdır ama ne kadar tüketeceğini araştırdıktan sonra tüket arkadaşlarında dediği gibi mevsimine göre taze meyve sebze ağırlıklı beslenmen yeterli gelecektir

sertel

Aktif Üye
Tepki
110
selamlar doodles,
doğrusu bu yazımı doktor olmadığım halde yazıyorum
belki ışık tutacaktır.
vücudumuz zaman, çevre baskı psikolojik durum,hastalık ve buna benzer nedenlerle yavaş yavaş şekil alır
bir on yıl sonra ona aynada baktığımızda;kamburlaşmış,ayakları içe dönük basan,kırık dizler üzerinde duran bir yaratık ile karşılaşa biliriz.
öncelikli olarak nacizane tavsiyem şu olabilir; kendini bu konuda sıkıştırma,
aceleci olma.
zaman içerisinde ikinci yapacağın şey vücudunda omurlarını açarak doğru duruşu sana sağlayacak egzersizlere yönelmek olabilir
örneğin yoga,fizik tedavi hareketlerinin bir çoğu...
tüm bunlar sana ana vücut malzemenin nasıl olduğunu,onu son sınırlarına kadar tatlı tatlı zorlamanı sağlayacaktır
ve son çalışmada kendine sorman gereken bir soru ile ilgili; neden uzun olmak istiyorsun?
şimdilik sevgi ile kal
unutma vücudun yaşamın boyu tek yoldaşın..
sertel

• Beğen

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Tabi bütün bunların yanında asıl etkenin genlerinde kayıtlı olan kodlarla da alakası olduğunu unutma.Boy uzunluğunun büyük kısmı genetiktir.Anne ve baba tarafına bak,daha sonrada bunlara göre bir mucize bekleme.Bir keresinde boy uzunluğunun %75'i genetik,%25'i dış etkenler,beslenme vs. diye duymuştum.Ne kadar doğrudur bilinmez.

• Beğen

doktorbean

Aktif Üye
Tepki
103
bir doktor olarak sana yardım etmek isterim doğrusu.öncelikle genetik yapın önemli.ailen de 1,70 den uzun biri yoksa senin 1,85 olman çok düşük bir ihtimal.ikincisi ergenliğe girmeden önce boy uzamasının yüzde 80'i tamamlanır ve ergenliğin yüzde 15 katkısıyla erişkin boyun şekillenmiş olur.kısacası ergenlik öncesi dönemdeki yaşantın(obezite,spor,beslenme ve hatta anne sütü)ve genetik yapın herşeyi belirler.kızlarda 16 erkeklerde 18 yaş büyüme sınırıdır ancak bunun üzerine bir iki yıl daha yüzde 5 lik kalan büyüme eklenebilir.eğer hormonal veya metabolik bir bozukluğun yoksa hiçbir hormon tedavisini önermem çünkü vücut çok hassas dengelerle kontrol edilir ve bunu bozduğunda bir daha geri dönüşü olmayan sekeller kalabilir.umarım sana bu konuda yardımım olmuştur.iyi akşamlar

A

Adrenaturex

Misafir
sana bir kac tiyo bol kalsiyumlu icecekler kaslarını germek icin icin de voleyboll basketboll gibi spor dallarına biraz agırlık verirsin eger ergenlikte ani bir duralma varsa doktora basvur bence ...

Cycleone

Forum Bağımlısı
Tepki
552
Ben 19 yaşındayım ve boyum 1.67.Son 2 senedir boyum yok denecek kadar az uzadı.(1-2 cm).Kısa olduğumu düşünüyorum,en azından 1.75 cm olmam gerektiğini düşünüyorum fakat bunu çokda dert etmiyorum yani olmasada olur ama erkeklerde boy uzaması 20 yaşına kadar devam ediyormuş.Yani boyumun uzaması için önümde son 1 senem kaldı.1 sene içerisinde ne kadar uzasam kardır.Bu 1 sene içinde bana iyi,dengeli beslen,proteinli gıdalar al,spor yap vs.den başka verebileceğiniz öneriler nelerdir.(Bunları elimden geldiğince yapıyorum)

Aşağıdaki ürünü kullanmayı düşünüyorum :

Hardline Aol Arginine-Ornithine-Lysine, 120 Kapsül
Büyüme hormonu
Seksüel performans
Kas yapılanması
Kas onarımı
Protein sentezi
Pozitif nitrojen dengesi
Güçlü bağışıklık sistemi

AOL, bilimsel araştırmalar sonucu, büyüme hormonunun en yüksek seviyede salgılanabilmesi için Arginine, Ornithine ve Lysine amino asitlerinin en ideal oranları ile formule edilmiştir.

Arginine, glucan, insülin ve büyüme hormonu gibi bir çok hormonun seviyelerini yükseltir. Ayrıca, vücutda, erimiş gaz formunda bulunan Nitric Oxide, Arginine’den yapılır. Arginine, protein sentezini artırır, yağsız kas büyümesini ve onarımı sağlar, nitrojen oranını yükseltir, vücut yağını metabolize eder. Arginin’den üretilen Nitric Oxide, damarları genişletir ve kan basıncını düşürerek kalbin yükünü hafifletir ve kalp hastalıkları riskini azaltır. Yine damarların genişlemesi neticesinde hücrelere daha fazla oksijen takviyesi sağlanır ve vücutda bulunan besinlerin hücrelere emilimi artar. Ayrıca, seksüel performansı ve sperm sayısını artırır. Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Ornithine son derece sinerjistik bir madde olması sebebiyle kaslara amino asit emilimini artırır ve kasların büyüme ve onarımına yardımcı olur. Insülin salgılamasını harekete geçirir ve büyüme hormonu seviyelerini artırır. Ornithine’nin en büyük faydalarından biride enerji tüketimi sırasında ortaya çıkan amonyak ve diğer zehirli toksik maddelerin vücuttan atılmasını sağlamak ve oluşumunu engellemektir.

Lysine proteinlerin yapı bloklarında gerekli olan bir amino asitdir. Diğer amino asitlerle birlikte çalışarak, kas onarımında, hormonların salgılanmasında, enzimlerin üretiminde, yağsız kas kütlesi oluşumunda, nitrojen depolanmasında büyük katkıları vardır ve kalsiyum emiliminde ana rolü üstlenir. Karaciğer ve böbreklerde methionine ile birlikte sentezlenerek, carnitine üretimini sağlar. Tüm bu amino asitler hem, anabolik hemde anti-katabolik etki gösterirler.

Kullanım Şekli :
Aç karnına, 1 porsiyon (3 kapsül) bir bardak (200 ml) su ile antrenmandan 30 dakika önce ve 1 porsiyon (3 kapsül) akşam yatmadan önce olmak üzere günde 6 kapsül veya sağlık uzmanınızın öngördüğü şekilde alınır.

Normalde az da olsa kas çalışıyorum.Bu ürün kas onarımına,yapılanmasına faydalı olduğu için bu ürünle beraber daha ciddi kas çalışmayı düşünüyorum.

Sizler bu ürünler hakkında ne öneriyorsunuz? Aranızda kullanan oldumu?
Bu ürün internette 'büyüme hormonu artırıcı' olarak geçiyor ve fiyatı 40 lira.Sizce 1 senede bana katkı sağlarmı? Önerileriniz nelerdir?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu sorun bende aşırı derece var ve beni çok rahatsız ediyor. :( Babam 1.78 cm, Annem 1.57 cm, ben ise 16 yaşındayım ve 1.60 cm aşırı derecede yaşıtlarıma göre çok kısayım. :( Rahatsızlık duyuyorum açıkçası.

Bana yardımcı olucak var mı bu konuda ? önümde 2 senem var boyumun gelişimini tamamlaması için ve ben en azından 1.75 cm olmak istiyorum . :(

Cycleone

Forum Bağımlısı
Tepki
552
Kendine bu kadar sorun etmene gerek yok çünkü önünde boyunun uzaması için daha 4 sene var ve bu yaşta internet gibi bir bilgi birikimini kullanma fırsatın var.16 yaşımdayken benim böyle bir imkanım yoktu.

Boyumu çok dert etmiyorum ama önümdeki son 1 seneyi en iyi şekilde değerlendirmek istiyorum yaptığım ufak araştırmalar sonucu aşağıdakilerin boy uzaması için faydalı olduğunu öğrendim bence önündeki 4 uzun seneyi en iyi şekilde değerlendir aşağıdaki hareketleri yap:

1.Barfiks çekme
2.Barfiks demirinde asılı kalma
3.Lat pull down hareketi
4.Armut toplama hareketi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Barfiks çekmenin boy uzatıcağı aklımın ucundan bile geçmedi.İlginç doğrusu denerim.Bol bol asılı kal,zıpla ve barfiks çek diyorsunuz yani.Pekala bunlar ne kadar doğru yani kesin sonuç veriyor mu acaba ?

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
barfiks çekmek evet işe yarıyor.
ancak şu var aşırı kasma ma şartyla yoksa abartı bi kolun olurki buda rahatsızlık verebilir.
ben her seferinde her hareketi 8 defa yapıyorum.sonra kısa bi dinlenme yapıp (10-15 sn kadr) sonra tekrar bundaki amaç fit bi vcüt oluşturmak... ve voleybol ve basket bol oyna ben öyle yaptım...

ancak imkanın varsa yüz yüzerken vücudun hem neredeyse bütün bağların ve kasların çalışır ve hep ileri doğru bi eğilim içerisinde olduğunuz içinde kaslarınız uzama hereketi yaptığı için uzamaya katkısı olucaktır diye düşünüyorum...

Cycleone

Forum Bağımlısı
Tepki
552
Erkin arkadaşımız şanslı,önünde 4 uzun süre var.Ama benim sadece son 1 senem.Bu 1 senede boy uzatmaya faydalı hareketleri yaparken aynı zamanda takviye olması için 'Hardline Aol Arginine-Ornithine-Lysine' kullanmayı düşünüyorum.
Bu ürünü daha önce kullanan yada kullanan bir tanıdığı olan varmı?
Gerçektende büyüme hormonunun salgılanmasını artırıyormu?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
1 sene sonunda eğer boyunuzda bir değişme olursa.(inş. olur)Yaptığınız şeyleri bana iletirseniz çok güzel olur.1 sene uzun bir süre ama ben hatırlatırım durumu size.

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
@Erkin B. KAYA

ben yaptıklarımı söyliyim su anda 1,79 boyum var ayakkabi faln oluyo 1,81 gbi bi boyum
yaptığım şey düzenli kalsiyum günde iki bardak ben süt içiyodum ki sütü de seven biriyim.
unlu şeyler yemeyin dedikleri çok doğru ben canım çekerse aşırıya çakmıycak sekilde yiyodum ama sık değil.
brfiks çektim.
basket bol takımında olmasamda basketi iyi oynayan birisiyim okulun sahasında hafta da 2-3 kere 40 dakka bi ders saati oda ya kaçardık yada boştu:) basket oynadım.(ki bence bi yararı olmuştur)
birde düzenli uyku çünkü nerde okuduğumu bilmiyorum ancak büyümeyi sağlayan hormonlar en cok uyku halindeyken çalışıyorlarmıs... oyüzden düzenli bi uykum vardı
öğlenci olmama rağmen aksam en geç oda 12 de yatar sabahta 8:00 veya 8:30 gbi uyanırdım hem günümü öldürmezdim sabahları ders yapar aksamlarıda istediğim bir dizi veya film varsa onu izlerdim yada PC de otururdüm....

16 yaşındayım 1 senede boyum 4cm uzadı ki babam 1,75 annem 1,55 boyunda. oyüzden ben çok birşey beklemiyorum.

yaptıklarımdan da şunu anladım ki düzenli bi hayatın olduğu zaman hem zihinen hemde bedenen bi rahatlama içerisindesin ve bunun sayesinde sağlıklı bir insansın.

bunları biraz geç fark ettim. uzun uzadıya yazmıyacağım 10-11 yaşıma kadar gerçekten zor yıllar geçirdim.
başıklık sistemim inanılmaz zayıftı alerjik astımım vardı SÜT portakal muz vs. yiyemezdim. hastalığım geçtikten bir kaç sene sonra kendimi düzene soktum ve su anda gerçekten iyi durumdayım önceden 2 haftada bir hasta olurken simdi 2 yılda bir oluyorum.
yeterki düzenli beslenin düzenli uyuun...

bu arada boyumda 1,80 den sonra daha gitmiyeceği gibi bi his var içimde ama allaha şükür kızların yanında gayet yapılı gayet boylu duruyoruz:D:D o yüzden dert etmeyin sonra kız bulamazsınız:D:D

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
@FREEKARTAL

yan etkileri neler peki yani bu ilacı kullandığında bi yan etkisi olabilir bunuda düşün ayrıca bi hekime başvur burada doktor olmayan kişilerin tavsiyesiyle değilde bi hekime basvurarak kullanırsan senin sağlığn için daha iyi olur.

ayrıca bence yemene dikkat ederek düzenli spor yaparak (koşu bisiklet yüzme) damarlarını doğal yollarla genişlete bilirsin.
ki bir national geographic de bi deney yapıyorlardı seksüel performansı artırmak için sebze ve meyve ağırlıklı diyet uyguluyorlardı ve gayette güzel sonuçlar alıyorlrdı...

demek istediğim belki bunları ben söylediğim yöntemle 1 değilde 2 yılda yaparsın ama doğal hapı kullanırsın 1 sene de olur aam yan etkisi falan varsa onlarada katlanmak zorunda kalırsın..

mathcup

Daimi Üye
Tepki
175
Arkadaşlar kısa boyun birçok avantajı vardır neden takıyorsunuz ki bu kadar. Benim gördüğüm kısa boylular epeyce seri insanlardı.Belki uç bi örnek ama mesela judo da kısa boyluların uzunlara göre çok daha avanatajlı oldukları teknikler var.Bu diğer birçok spor içinde geçerli. Tam olarak bilmiyorum ama bisiklettede kısa boylu olmanın birçok faydası vardır eminim.
Birde yapay olarak ilaç ve benzeri kullanarak boy uzatmaya çalışmak istemem kesinlikle.Yukarıda sayılan birçok doğal yötemi deneyin derim