Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Boy - Kilo Dengesi ve Kulunçlardaki ağrı.

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında İRŞAD ÇETİN tarafından paylaşıldı.

1. İRŞAD ÇETİN

İRŞAD ÇETİN Kıdemli Üye

Seviye:
    Selam arkadaşlar.

Benim sorum kilomu nasıl artırabileceğim yönünde. 1.75 boyundayım ve 60 kiloyum. 10kg daha almam gerekiyor. 2 hafta önce nişanlandım. düğünde 6 ay kadar sonra. Düğüne kadar kilo almam lazım yoksa takım elbise emanet gibi duruyor :)
    Uzun süre bisiklete bindim sonra 6 sene kadar ara verdim. Şimdi tekrar başladım ve yaklaşık 500km yi doldurdum kısa zaman içinde. Beslenmeme dikkat etmeye çalışıyorum ama olmuyor çoğu zaman. Protein tozuna başvursam mı diye düşünüyorum ama ne kadar sağlıklı bilemiyorum.
    Hem bisiklete binip hemde bilinçli bir şekilde kilo almak istiyorum anlayacağınız.

İkinci sorumda suluklu sırt cantası kullanıyorum. çok kullanışlı oluyor ama terlediğim zaman kulunçlar o kadar ağrıyorki anlatamam. çantanın altındaki ter kurumuyor ve rüzgarı yiyince de çarpıyor sanıyorum. çanta kullanmamak dışında buna bir çözüm bulabilir miyim sizce?
    sırt çantasını kullanmayıp gidon boğazının hemen yanına (kadroya) mini heybe canta baglasam ne kadar saglıklı olur bisikletin dengesi için (sele altı çantada kullanıyorum bu arada)

Bilgisi olan arkadaşların bilgilerinden yararlanmak isterim.
    İlgilenen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum şimdiden.

Batuhan İŞBİLİR bunu beğendi.
  2. mustafa akman

mustafa akman Onursal Üye

Seviye:
    yağ depolamak yerine
    kas yapını artırmanı tavsiye ederim
    ağırlığı artırmak şeklinde ağırlık çalışırsan
    sabit ağırlık ve tekrar sayısını artırmak ise geliştirmez
    kuvvetlendirir sadece

yumurta beyazı(full proteindir) yersen
    anlamlı şekilde gelişirsin

kilo bir havuz problemidir
    aldığın kalori
    yaktığın kalori
    aradaki fark depolanır

bodyciler iyi bilir bu konuyu

Barış Kılınç ve -Paşa- bunu beğendi.
  3. İRŞAD ÇETİN

İRŞAD ÇETİN Kıdemli Üye

Seviye:
    Mustafa bey çok teşekkür ediyorum bilgilendirdiğiniz için.
    Vücudumun şeklinden memnunum. (deri+kemik+kas) zerre kadar yağ yok sanki :) ama biraz daha kilo alıp gelişsem sorun kalmayacak gibi :)
    Bisiklete bindiğim zaman ne kadar kalori yaktığımı nasıl öğrenebilirim yada 1 günde ne kadar kalori yakıyorum onu nasıl öğrenebilirim? böyle kan şekerini ölçen aletler gibi bir alet varmıdır? Ona göre eksiğimi giderip fazlasını alabileyim. Çok fazla terliyorum bisikletin üstünde. Bu içtiğim suyla alakalı sanırım. Gün boyunca tura cıktıgımda sürekli su içiyorum ama (çok affedersiniz) tuvalet ihtiyacım hic olmuyor.

4. İRŞAD ÇETİN

İRŞAD ÇETİN Kıdemli Üye

Seviye:
    Fikri olan yokmu :)

5. mustafa akman

mustafa akman Onursal Üye

Seviye:
    o kadar değişken bir değer ki ne kada yaktığın
    kilo
    rüzgar
    hız
    kadans

heşey herşey etkiler

esas olan kilo almak diyorsan
    en az eneji harcayıp en çok kalori alman lazım

bu siteye bakıver

6. İRŞAD ÇETİN

İRŞAD ÇETİN Kıdemli Üye

Seviye:
    Epey harcamısım. Bisiklete tekrar baslamamın asıl sebebı ıstahımın acılıp kılo almamdı ama sanıyorum cok fazla kalorı yakıyorum. 1920 cıktı. ne kadar dogru ne kadar yanlıs bılemeyecegım.

7. Alper Üste

Alper Üste Aktif Üye

Seviye:
    En iyisi bir diyetisyene ya da ne bileyim bu işlere bakan bir doktora danışın :)

Vede bana sorarsanız düzenli kilo almak için(yağ almamak için) almak istediğiniz kiloya kadar bir salona gidin.

8. İRŞAD ÇETİN

İRŞAD ÇETİN Kıdemli Üye

Seviye:
    Aslında br diyetisyene uğramak iyi fikir gibi geliyor. Eğer böyle kilo almadan devam ederse mutlaka giderim.

9. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Arkadaşların dediği gibi bol bol protein ve düzenli ağırlık sporu yapmak gerekiyor yağlanmadan kilo almak için. ama unutmamak lazım ki kas denilen şey dinlenme sırasında olur, 1 gün spor, 1 gün dinlenme kas gelişimi için iyidir. Protein için, her sabah süt içerbilirsin (yağsız), söylenildiği gibi yumurta yiyebilirsin (tüm yumurta daha çok proteinlidir ama sarısının kolestrolü arttırdığı söyleniyor -ki bu aralar sanırım yumurta sarısı için bunun doğru olmadığı da söyleniyor-), tavuk yiyebilirsin, bunun dışında sebzelerde de bolca protein vardır ama insan vücudu bitkisel proteinlerin, yanılmıyorsam, %70'ini kullanabiliyor. sebzelerde ise mercimek, mantar, bulgur protein kaynaklarıdır..

10. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    http://www.my-calorie-counter.com/calorie_counter.asp
    bir de şöyle bir site var. yaptığın antremanları, yediğin yemekleri girebiliyorsun ve hedefine ulaşmak için günde kaç kalori alman gerektiğini söylüyor. bir diyetisyen kadar doğru değerler veremez ama en azından bir fikir edinmeni sağlayabilir..

11. İRŞAD ÇETİN

İRŞAD ÇETİN Kıdemli Üye

Seviye:
    Yardımlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. 1 gün dinlenme 1 gün antreman yapayım o zaman ben. Günde 1 cıkıyordum ama sanırım bünyeye fazla geliyor artık. Birde diyetisyen bulduğum zaman tamamdır. Aslında diyetisyen yerine öğrenci arkadaşların yanlarında takılsam. Bol bol yumurta ve makarna kilo aldırabilir :) Öğrenciyken ne güzel 75 kg idim. ama simdi 60kg :(

12. mete ışık

mete ışık Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bu konuda aslında bir uzmandan bilgi alman en güzeli.
    Size tavsiyem sabah büyük bardak süt içerisine bir çorba kaşığı bal bir yumurta beyazı ve arı sütü (polen) bu sıvıda olabilir katıda yanlız bunu kullanırken spor yapmayı ihmal etmeyin.

İRŞAD ÇETİN bunu beğendi.
  13. mete ışık

mete ışık Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kulunçlardaki ağrıya gelince öncelikle üzerindeki forma teri dışarıya veren olsun ikincisi sırt çantası beline değmeyen arada mesafe bırakanlardan olsun.birde bisiklette inişler uzun sürecekse forma değiştirmende veya rüzgarlık kullanmanda fayda var diyorum.Kulunç rüzgardan olur inişlerde uzun süre kas hareket etmez ....

14. İRŞAD ÇETİN

İRŞAD ÇETİN Kıdemli Üye

Seviye:
    Formam var ve teri dışarı atan cinsten. ama canta sagolsun engelliyor terin atılmasını. DX'ten kadro icin mini heybelerden sipariş ettim. onu kullanmayı düşünüyorum. Sırt çantası yazın cok kullanıslı degil benim icin.
    Tavsiyelerinizi dikkate alacağım. Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

15. Murat Dağcı

Murat Dağcı Aktif Üye

Seviye:
    Aynı konudan bende müzdaribim. Benim boyum 188 ve kilom 64 sanırım. Geçtiğimiz aylarda kilo almak için, çok yüksek çalışarak (ağırlık basarak), (steroid+gainer+protein tozu) bunları kullanarak 8 kilo aldım. Ama aldığım kilo bütün vücuduma dağıldı orantılı şekilde. Yalnız kullandığım tozları bırakınca, iştahta bi düşüş yaşandı ve tozları tekrar almadığım için ve o zamanki gibi yemek yiyemediğim için 6 kilosunu geri verdim. Çok bisiklet sürüyorum ve kaybettiğimi alıyorum sadece. Bizim fazlasını almamız lazım. Günlük 5000 kalori flaan lazım :) Bi de bi doktora falan gittin mi? tiroidine, çölyak hastalığına, kurt vs. falan baktılar mı? Diyetisyenden önce Endokrine gitmeni öneririm.

16. Berk Gülhan

Berk Gülhan Yeni Üye

Seviye:
    Streoid mi ? Bence onu kullanarak hata yapmışsınız aceleniz yoktur eminim streoid bir ayda şişmeye yarar vüvud olrak ,ve tavsiye edilmez . Bende kilo almaya çalışıyorum bir fitness salonuna gidiyorum ve öğün sayımı arttırıyorum . Eğer öğün sayınızı arttırırsanız daha çok kalori almış olursunuz ve harcadığınız kaloriden daha fazlaa olur toz kullanmaya gelince protein tozu yerine gainer(kilo aldırıcı toz) kullanmanızı tavsiye ederim ;)

17. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Ultimacı arkadasım. Bende bi ultima delisiyim öncelikle bunun üzerinden giderek konusayım. 177 55 kiloyum. Öncelikle bildigim fakat kendimde uygulayamadıgım bilgileri paylasmak istiyorum.

Bir zaman vucut geliştirme yaptım spor olarak orda aldıgım bilgiler dogrultusunda yardımcı olayım.İnsanlar diyebilir kendin nesin ki yardım ediosun die dedigim gibi cok basit fakat uygulayamıyoruz.

Sıralama olarak ilk önce düzen gelir. Bu düzenin en basında uyku vardır. Uyku düzeni cok cok önemli cunku büyüme hormonu gece 1 ila 3 arasında ve uykuda isen salgılanmaktadır. Yani gece en gec 12 de uyuman gerekmektedir. Bununla birlikte tabiki erken kakacaksın. Zaten 12 -5 arası uyudugunda bu uyku cok doyurucudur uyku olarak.

2. olarak düzenli yemek gelmektedir. 3 ögünüde kacırmamalısın geciştirmemelisin. Ayrıca bu ögünler arasında bi elma bi yumurta herhangi bişeler atsıtrtırsan ii olur.

3. olarak en cok önemli sandıgımız ama 1 ve 2 olmassa cokta etkisini göremedigimiz yani gelişme olarka oaln antreman gelir.Düzenli antremen

2 örnek verim 1 kişi düzenli antreman yapıyor fakat uyku ve yemek yerken kafasına göre davranıyor. 2. ise yemek uykuda düzenli davranıyor ama antremanı düzenlerini bozabiliyor. 2. olan daha iyi gelişim saglar. Gerek kilo gerekse kas olarak.

Sonra bunlara uydun dielim. Antreman yapacagın zaman 1 saat öncesinden karbonhidrat ile beslenmelisin. Yani hamur işi en basitinden yada karbonhidrat içeren seyler bunlar sana daha rahat antremen imkanı saglar. Antremandan sonrada protein almalısın. Buda tavuk eti yada yumurta olabilir en basitinden.

Birde antremanlarını sabah günes hemen dogduktan sonra yapabilirsen yada nekadar erken olursa senin için cok daha iyi olur. Cunku testestron seviyen üst seviyededeir ve gücünü sonuna kadar kullanabilir ve daha az yorulursun. Gelişmen kolaylasır.

Birde son olarak bira mayası. Aktarlardan alabilrsin bunu bu midenin genişlemesine ve istahını acmaya yardımcı olacaktır takviye olarak. Tanecikli toz tarzı bişedir. Tadı kötüdür.Bu yüzden gripin haplarının içini bosaltıp onların içine doldurup kulanabilirisn. Yada tadı sorun deil dersen günde 2 ögün olarak cay kasıgı ile azcık sekilde yutabilrisn.

Umarım yardımı dokunur.Ultima oynayan bi kişi için düzenli uyku ve yemek nekadar zordur bilirim.Ama yapabilirsen faydasını cok kısa sürede göriceksin.

18. Onur Demirbilek

Onur Demirbilek Üye

Seviye:
    merhaba. ilk soruna cevap olarak kilo almak istiyorsan protein ile birlikte muscle tech karbonhidrat kullanmanı öneririm. pirinç patetes makarna gibi kalorisi yüksek besinleri sık tüket, bunlarıda proteinle karıştır.mesela köfte gibi yiyeceklerle. tabi beyaz ekmek unutmamak lazım.birde arı poleni ve sütü çok sağlıklı kilo da aldırıyormuş diye duymuştum deneyebilirsin. ikinci soruna da şunu söyleyim sırtına havlu koyarsan hem teri emer hemde bölgesel ağrılardan kurtulursun. :D

19. Emre Nalbantoğlu

Emre Nalbantoğlu Kıdemli Üye

Seviye:
    Dostum ben de futbolcu oldugum icin zorunlu olarak fitness yapıyorum. Tabi bizim antremanlarımız hergün. Ben kendi isteğimle günde 2 idman yapıyorum. Sabah antreman akşam fitness. Ama sen oyle yapma sakın. Bir spor salonuna kaydol. Haftada 3 gün git. Maddi durumun elverişliyse karbonhidrat tozlarından al, destek olarak çok iyi olur. Alıcam diyorsan kullandığımdan tavsiye edebilirim sana. Bisiklete az binersen daha kısa sürede daha çok kilo alırsın. Tabi fast food tipi besinler yerine makarna gibi karbonhidrat ağırlıklı beslenmen gerekir. Sabır ve azim işidir. Sana ayda şu kadar kilo alırsın diyemem, tamamiyle sana kalmış. 3 de alırsın 5 de. Spor salonuna kaydolmadan kilo alıcam dersen, ya da spor yapmadan diyelim. Daha kapsamlı olur. Yağ olarak alırsın hiç de iyi sonuçlar elde edemezsin. Kolaygelsin.