Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bottecchia markasını tanır mısınız? Eşime bottecchia cross 310 almaya karar verdim.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında S.Paker tarafından paylaşıldı.

1. S.Paker

S.Paker Aktif Üye

Seviye:
    Bottecchia markasını, hele ki telefonda bayinin söylediği şekli ile hiç duymamıştım. Yazılışını görünce çooook eskilerden gene anımsadım. Kısa bir araştırma yaptım ve1020'lerin ortalarından beri bisiklet üreten ama hiç bir zaman çok büyümemiş bir firma. Çok fazla markaya yarış kadrosu üretmiş. Telefonda bildiğim modeller harici bunu söyleyince üşenmedim atladım bisikletime bayiye gittim, bu meşhur Botecchia markasını bir de kendi gözlerimle göreyim diye.
    Telefonla çektiğim için çok da net değil görüntü biliyorum ama yakından MUHTEŞEM görünüyor. Çok hafif. Erkek modelinin özellikleri şu şekilde(linke tıklarsanız kadronun daha iyi fotoğrafı da var):
    http://www.bottecchia.com/en/tempo-libero/bike-collection/lite-cross/310-ACERA-24V-MAN.html
    Özellikle donanım listesi ile ilgili uzman görüşü almayı çok isterim
    Piyasaya yeni dağıtılmaya başlanmış ve tanıtım fiyatları sadece eldeki parti için geçerli dedi, 1050TL fiyatla pazartesi akşamına kadar bisikleti ayırttım. Sizden ve bir iki arkadaşımdan çok ciddi uyarı gelmezse, AMAN SAKIN ALMA ÇÜNKÜ... gibi bilgiler gelmezse pazartesi gidip alıyoruz.
    Ne dersiniz? Nasıl bisiklet?

2. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:

Selam, "Bottecchia" Türkiye'de duyulmamış gibi gelse de bulunduğu kategori içerisinde son derece önemli bisikletlere ve ilklere sahip bir markadır. İtalyan menşeiili olmasının yanısıra campione del mondo yarışlarında ki üstüste edindiği başarılar ile de bilinmektedir. Her ne kadar güncel bisikletleri ile geçmişte ki kalite anlayışı bir olmasa da (-ki belki el değiştirmiş de olabilir, güncel bir bilgiye sahip değilim) columbus sl başta olmak üzere orta, orta üst ve üst düzey kadrolarına da geçmişte ulaşmak mümkündür.

1978 Bottecchia "Champione Del Mondo 1966"

3. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    bugün ortalama bir markada 6061 alü kadrolu herhangi bir bisiklet zaten 600-700den başlıyor.
    üstündeki parçalara görede bence fiyatı gayet makul.
    marka hakkında herhangi bir bilgiye sahip değilim..

edit : paralax göbekler hakkında geçen bir konu vardı (olumsuz)

ama türevleride yok değil ;
    misal http://www.bikeandoutdoor.com/U2563...tarz-sehir-bisikletleri-sedona-30-classic.htm

bu arada sizi ne zaman görsem aklıma James May geliyor :)
    resimden çok benziyorsunuz :)

4. S.Paker

S.Paker Aktif Üye

Seviye:
    Değerlendirmeler için çok teşekkür ederim.

James May'e evet benziyormuşum, ben fark etmemiştim.

Birkaç inceleme daha buldum. Tamamı İtalyanca, google çevirinin yardımıyla anlamaya çalıştım. Bu fiyat grubunda bu gidon ayarları olmazmış - ne olduğunu anşamadım ama gidince bakacağım - olumlu eleştrilerde bu ön planda. Uzun yola uygun denmiş. Yük taşıyabiliyor aldanmayın narin duruşuna demiş bir başkası.

Yok yok alıyorum bunu, daha çok fotoğraf paylaşırım aldıktan sonra.

5. S.Paker

S.Paker Aktif Üye

Seviye:
    Bu akşam aldık Bottecchia'yı. Google arama yaptığımda bu başlık çıkıyor en tepede, pek de başka bişey yok. Çok eski ikinci el ilanlar falan var. İlk izlenimimiz çok olumlu. Aksesuarlarını takınca çok daha şık oldu.

Eşim akşam akşam vurdu kendini yollara, evde kalıp çocuğa bakmak bana düştü :) Eski MTB ile sürekil gittiği yollar onda "yokuş aşağı hissi" vermiş. Gene eski bisikleti boyuna göre aşırı büyük bir erkek bisikletiydi, bu kadro ile insan yorulmaz heralde dedi. Ağrısız sızısız çok keyifli bir ilk deneyim paylaştı.

Kendi bisikletimi almadan önce gelseydi bu alet sanırım düşünmeden bu bisikleti alırdım. Hatta diğer modelleri de gelsin Bottecchia'nın değiştirmeyi de düşünebilirim.

Okunuşunda çok zorlanıyorum, açtım 1-2 youtube videosuna baktım. İngilizce konuşanlar farklı İtalyanlar farklı okuyor. İtalyanların okuyuşu Bot-tek-kiya şeklinde. http://youtu.be/TjFwl_j49Jw

Yakında daha çok fotoğraf ve yorum yayınlayacağım.

6. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Güle güle kullanın. Kazasız belasız. Çok güzel görünüyor.