Bottecchia Americas500

Tepki
5
Bu bisikleti sahibinden.com'da buldum fiyatı bütçeme uygun ama hem eski olduğu için hem de yol bisikletinden pek bir şey anlamadığım için emin olamıyorum. Markası yabancı sitelerde yazanlara göre güvenilecek bir markaymış ama sizin de görüşlerinizi merak ediyorum.

http://i41.tinypic.com/1zvy45t.jpg

Scudo

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Kişisel olarak kullanılmış bisiklet almaya karşıyım. Hele bu sporu yapan birinden kullanılmış bisiklet aldığınızda vites - dişli takımları uzun yol yapmaktan tamamen yıpranmış oluyor . Bu sporu ciddi olarak yapanlar senede 20-30bin km yol yapıyorlar

Bisikletin kadrosu büyük .Boyunuza uygun mu?

Yoksa Botecchia iyi bir firmadır. Ama 2.el mal alırken görerek almakta fayda var.

• Beğen
Tepkiler: yusuf Orkun Tibet
Tepki
5
boyum 183-185 gibi birşey sanırım kadro sorun yaratmaz ve açıkcası yol bisikletlerinin viteslerinden hiç ama hiç anlamıyorum şöyle söyleyeyim daha yol bisikletlerinde vitesler nasıl kullanılır onu dahi bilmiyorum.

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@yusuf Orkun Tibet

Ön dişli vites kolu tamamen aşağıda .Normalde bu mümkün değil . Bence alma ,biraz daha para biriktir .Sıfır al. Yada görerek al.

Ayrıca vites sistemi eski model , bir arıza olursa komple üst modele geçmen gerekebilir.

mcanb

Forum Bağımlısı
Tepki
917
Valla ilk defa yol bisikleti için bu biraz enteresan bir seçim olur. Ama bisiklet çok güzel, kadroya çok iyi bakılmış belli, değiştirilmesi gereken parçalar varsa zaten değiştirilir ki kaset veyta aynakol dişlileri zaten değiştirilir normal.

Bu arada fiyatı biraz indirtebilirsiniz bence. 50tl falan.

Eğer yol bisikletleriyle ilgili bilginiz yoksa bununla ilgili birkaç bilgi vereyim.

Bunun vitesleri kadro borusundan değişiyor, yani güncel sistemlerden farklı. Yeni modellerde gidondaki frenle entegre halde vites kolları.

Kadrosu çelik kadro, meraklıları için kaçırılmayacak fırsat hatta buraya koyduğunuz için biri sizden önce davranabilir öyle söyleyeyim :) O yüzden yeni modellerden daha ağır olacaktır fakat bu el yapımı çelik kadro.

İlk yol bisikletinin çelik kadro olması da son 10 yıldır çok kişinin sahip olamadığı bir ünvan bu arada :)

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Klasik hastaları için güzel bir koleksiyon parçası . Ama yalnızca o kadar .

400-700 TL'de yol bisikleti için düşük bir fiyat , en az 1000-1500 Tl'ye çıkmak lazım

mcanb

Forum Bağımlısı
Tepki
917
Evet, ilk bisiklet için biraz iddialı, ama neden olmasın.

Foruma da bakın, kelepir birşey düşebilir. 0 yol bisikleti 400 600 e bulursanız da ben almayın derim, işin zevkini alamazsınız. Benim fikrim bu.

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@yusuf Orkun Tibet

Samimi cevabımı istiyorsanız: "Ben olsam bu bisikleti almam"

Neden mi?

"Ucuz mal alacak kadar zengin değilim" - İskoç atasözü

Birde kullanılmışsa hiç şansı yok.

• Beğen
Tepkiler: yusuf Orkun Tibet
Tepki
5
hmm, sanırım bana düşündüğümden daha pahalıya mal olacak bu iş. peki 1000 lira civarı bir bütçem olsa bana neler önerebilirsiniz?

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@yusuf Orkun Tibet

Buradan şu markayı al demek zor.İst'da bu konuda seçim yapabileceğin yerler çok . Özellikle aynı kadroda ve farklı parçalarda bisikletler piyasada çok. Parçaları iyi araştır. Sirkeci'yi gez ; Delta'yada uğra. İthal ürün almaya çalış kanımca. Kendine en uygun bisikleti yine kendin seçersin . Fazla acele etme . Bisikleti deneme imkanın varsa mutlaka dene. Bence git ,beğendiğinin fotoğrafını çek. Burada fikir sor. Sattığı ürünün arkasında duran firmadan bisiklet almaya çalış. İmkanın varsa taksitle alıp daha kaliteli ve sağlam bir ürün al.

mcanb

Forum Bağımlısı
Tepki
917
1000 tl ye forumda 2. ellerde baya güzel şeyler çıkabilir, 0 bilmiyorum var mı 1000 tl ye.

Şu an ikinci ellerde Bianchi SLR200 2008 model Fiyat:550TL başlıklı bir ilan var.

Bir de bianchi champion başlıklı bir tane var .

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Ankara'da Doğa Bisiklette DRAG marka yol bisikletleri var. Fiyatları uygun . Muhakkak İSt'da da vardır. Kadro Bulgar malı , Vites takımı Shimano. Drag markasını Ukranya milli bisiklet takımı kullanıyor.

Bulgarlar bu tip kadro , torna vs. gibi işlerde iyidirler. Araştırmakta fayda var

Mustafa Ozler

Daimi Üye
Tepki
198
almaktan vazgeçtiyseniz America S500'u nerede gördüğünüzü sorabilir miyim?

vahi guner

Üye
Tepki
1
babam adına yazıyorum:muhterem kardesim sizi evladımda diyebilcek yaştayım Bottecchia bisikletleri hakkında bilgi almak istediğini gördüm ve bisiklet almak istediğinizi anladım bir sevgili vatandaşımız yarşçıdan biseklet alınmaz diye bir bildiride bulunmuş sözlerine hürmet ederim fakat şahsa ve bisikletin durumuna göre değişebilir ben türkiyenin eski bisiklet yarışçılarındanım yaşım 73 seneler evvel Bottecchia Americas500 marka bir bisiklerti beğenerek aldım ve malesef rahatsızlığımdan ötürü 50 km dahi yol yapmak mümkün olmadı bisikleti çok sevdiğim için gözlerim tatmin olsun diye bu gune kadar satmadım fakat kullanamıyacagım bir mal olarak neticede satmaya karar verdim durumu 0 dır

(link) adresinden bakabilirsiniz cep=05374889877

tüm bisiklet serverlere selam ve saygılar sevmeyenlerede hayırlı günler temenli ederim

not: sormak istediğiniz sualleri bir büyüğünüz olarak beni çekinmeden arayabilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: Doğukan Aksu

bislet

Daimi Üye
Tepki
229
Yakışıklı bir bisiklet.Kısa sürede satılacağını düşünüyorum.