Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bottecchia Americas500

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında yusuf Orkun Tibet tarafından paylaşıldı.

1. yusuf Orkun Tibet

yusuf Orkun Tibet Yeni Üye

Seviye:
    Bu bisikleti sahibinden.com'da buldum fiyatı bütçeme uygun ama hem eski olduğu için hem de yol bisikletinden pek bir şey anlamadığım için emin olamıyorum. Markası yabancı sitelerde yazanlara göre güvenilecek bir markaymış ama sizin de görüşlerinizi merak ediyorum.

2. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Kişisel olarak kullanılmış bisiklet almaya karşıyım. Hele bu sporu yapan birinden kullanılmış bisiklet aldığınızda vites - dişli takımları uzun yol yapmaktan tamamen yıpranmış oluyor . Bu sporu ciddi olarak yapanlar senede 20-30bin km yol yapıyorlar

Bisikletin kadrosu büyük .Boyunuza uygun mu?

Yoksa Botecchia iyi bir firmadır. Ama 2.el mal alırken görerek almakta fayda var.

yusuf Orkun Tibet bunu beğendi.
  3. yusuf Orkun Tibet

Seviye:
    boyum 183-185 gibi birşey sanırım kadro sorun yaratmaz ve açıkcası yol bisikletlerinin viteslerinden hiç ama hiç anlamıyorum şöyle söyleyeyim daha yol bisikletlerinde vitesler nasıl kullanılır onu dahi bilmiyorum.

4. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:

Ön dişli vites kolu tamamen aşağıda .Normalde bu mümkün değil . Bence alma ,biraz daha para biriktir .Sıfır al. Yada görerek al.

Ayrıca vites sistemi eski model , bir arıza olursa komple üst modele geçmen gerekebilir.

5. yusuf Orkun Tibet

Seviye:
    Peki ya 400-700 lira arası bana tavsiye edebileceğiniz bisiklet var mı? 0-2. el fark etmez.

Cem Unden bunu beğendi.
  6. mcanb

mcanb Forum Bağımlısı

Seviye:
    Valla ilk defa yol bisikleti için bu biraz enteresan bir seçim olur. Ama bisiklet çok güzel, kadroya çok iyi bakılmış belli, değiştirilmesi gereken parçalar varsa zaten değiştirilir ki kaset veyta aynakol dişlileri zaten değiştirilir normal.

Bu arada fiyatı biraz indirtebilirsiniz bence. 50tl falan.

Eğer yol bisikletleriyle ilgili bilginiz yoksa bununla ilgili birkaç bilgi vereyim.

Bunun vitesleri kadro borusundan değişiyor, yani güncel sistemlerden farklı. Yeni modellerde gidondaki frenle entegre halde vites kolları.

Kadrosu çelik kadro, meraklıları için kaçırılmayacak fırsat hatta buraya koyduğunuz için biri sizden önce davranabilir öyle söyleyeyim :) O yüzden yeni modellerden daha ağır olacaktır fakat bu el yapımı çelik kadro.

İlk yol bisikletinin çelik kadro olması da son 10 yıldır çok kişinin sahip olamadığı bir ünvan bu arada :)

yusuf Orkun Tibet ve Cem Unden bunu beğendi.
  7. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Klasik hastaları için güzel bir koleksiyon parçası . Ama yalnızca o kadar .

400-700 TL'de yol bisikleti için düşük bir fiyat , en az 1000-1500 Tl'ye çıkmak lazım

8. mcanb

mcanb Forum Bağımlısı

Seviye:
    Evet, ilk bisiklet için biraz iddialı, ama neden olmasın.

Foruma da bakın, kelepir birşey düşebilir. 0 yol bisikleti 400 600 e bulursanız da ben almayın derim, işin zevkini alamazsınız. Benim fikrim bu.

Cem Unden bunu beğendi.
  9. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Samimi cevabımı istiyorsanız: "Ben olsam bu bisikleti almam"

Neden mi?

"Ucuz mal alacak kadar zengin değilim" - İskoç atasözü

Birde kullanılmışsa hiç şansı yok.

yusuf Orkun Tibet bunu beğendi.
  10. yusuf Orkun Tibet

Seviye:
    hmm, sanırım bana düşündüğümden daha pahalıya mal olacak bu iş. peki 1000 lira civarı bir bütçem olsa bana neler önerebilirsiniz?

11. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Buradan şu markayı al demek zor.İst'da bu konuda seçim yapabileceğin yerler çok . Özellikle aynı kadroda ve farklı parçalarda bisikletler piyasada çok. Parçaları iyi araştır. Sirkeci'yi gez ; Delta'yada uğra. İthal ürün almaya çalış kanımca. Kendine en uygun bisikleti yine kendin seçersin . Fazla acele etme . Bisikleti deneme imkanın varsa mutlaka dene. Bence git ,beğendiğinin fotoğrafını çek. Burada fikir sor. Sattığı ürünün arkasında duran firmadan bisiklet almaya çalış. İmkanın varsa taksitle alıp daha kaliteli ve sağlam bir ürün al.

12. mcanb

mcanb Forum Bağımlısı

Seviye:
    1000 tl ye forumda 2. ellerde baya güzel şeyler çıkabilir, 0 bilmiyorum var mı 1000 tl ye.

Şu an ikinci ellerde Bianchi SLR200 2008 model Fiyat:550TL başlıklı bir ilan var.

Bir de bianchi champion başlıklı bir tane var .

Cem Unden bunu beğendi.
  13. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Ankara'da Doğa Bisiklette DRAG marka yol bisikletleri var. Fiyatları uygun . Muhakkak İSt'da da vardır. Kadro Bulgar malı , Vites takımı Shimano. Drag markasını Ukranya milli bisiklet takımı kullanıyor.

Bulgarlar bu tip kadro , torna vs. gibi işlerde iyidirler. Araştırmakta fayda var

14. Mustafa Ozler

Mustafa Ozler Kıdemli Üye

Seviye:
    almaktan vazgeçtiyseniz America S500'u nerede gördüğünüzü sorabilir miyim?

15. yusuf Orkun Tibet

Seviye:
    sahibinden.com'un bir ilanında, eğer aratırsanız bottecchia diye çıkacaktır.

16. vahi guner

vahi guner Yeni Üye

babam adına yazıyorum:muhterem kardesim sizi evladımda diyebilcek yaştayım Bottecchia bisikletleri hakkında bilgi almak istediğini gördüm ve bisiklet almak istediğinizi anladım bir sevgili vatandaşımız yarşçıdan biseklet alınmaz diye bir bildiride bulunmuş sözlerine hürmet ederim fakat şahsa ve bisikletin durumuna göre değişebilir ben türkiyenin eski bisiklet yarışçılarındanım yaşım 73 seneler evvel Bottecchia Americas500 marka bir bisiklerti beğenerek aldım ve malesef rahatsızlığımdan ötürü 50 km dahi yol yapmak mümkün olmadı bisikleti çok sevdiğim için gözlerim tatmin olsun diye bu gune kadar satmadım fakat kullanamıyacagım bir mal olarak neticede satmaya karar verdim durumu 0 dır

http://www.google.com.tr/imgres?img...Bottecchia+bisikletleri&um=1&hl=tr&tbs=isch:1 adresinden bakabilirsiniz cep=05374889877

tüm bisiklet serverlere selam ve saygılar sevmeyenlerede hayırlı günler temenli ederim

not: sormak istediğiniz sualleri bir büyüğünüz olarak beni çekinmeden arayabilirsiniz

Doğukan Aksu bunu beğendi.
  17. bislet

bislet Kıdemli Üye

Seviye:
    Yakışıklı bir bisiklet.Kısa sürede satılacağını düşünüyorum.

18. vahi guner

vahi guner Yeni Üye