Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bostanlı-Bornova arası gezi notu..

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında rochas tarafından paylaşıldı.

1. rochas

rochas Kıdemli Üye

Seviye:
    Herkese merhaba!

Bugün arkadaşım Gary ile Bostanlı-Bornova arası minik turumuzu gerçekleştirdik ve sizlerle ilk normalden uzun deneyimimi paylaşmak istedim..

km. saatim 83'ü gösteriyor yeni olduğu için daha önce 25 km. civarı kullanmıştım. yani gidiş dönüş (Eğer saat doğru ölçüyorsa) yaklaşık 50-55 km.lik bir tur oldu. Bostanlıdan bornovaya gitmemiz 45 dakika sürdü.Gary'nin beni ara sıra beklemesini saymazsak 1-2 dakikalığına dinlenmek için 2 kez durduk. işte aşağıda yol haritamız...

Haritanın devamı gözükmüyor ama 3-4 km. sonrası Bornova diyebiliriz... Aynı yoldan da geri döndük..

Yol gerçekten çok kötü ve tehlikeli, Otobüsler ve tırlar hemen yanınızdan geçiyor ve sağ tarafdaki yol oldukça bozuk. Ayrıca büyük kare şeklinde çukurlar var bazıları 20-30 cm. derinliğinde olabiliyor onlara çok dikkat etmeniz gerekiyor. dönüşde o karelerden birine rastladım ve hemen yanımda otobüs olduğu için yanından geçemedim, üstünden atlayarak kurtuldum. Ödüm koptu!!! :eek: Diğer araçların bisikletllilere karşı olan saygısı sıfır olduğu için daha dikkatli olmaya çalışıyorum.

Gary 43 yaşında ama energizer kullanıyor sanırım çünkü ona yetişmem mümkün değil... durmak bilmiyor arkasından topladığım nalın haddi hesabı yok.. :D

İkimizinde ayaklığı yok dolayısıyla resimdeki yöntem oldukça kullanışlı.. Belki çoğunuz biliyorsunuzdur ama biz yeni keşfettik... Umarım bu trik işinize yarar ;)

Bu arada eşlerimizi de iş yerlerinde ziyaret etmiş olduk.. :rolleyes:

Bir ufak not : Bornova civarında yanımızdan motorsikletli biri geçti, uzun yol çantalarıda vardı arkasında ve geçerken yavaşlayıp selam verdi..

İnsanların bibirlerini tanımasalar bile yaptıkları spor için birbirlerini selamlamaları olağanüstü güzel birşey bence. İşte ruh budur.. Buradan motorlu arkadaşa da çok teşekkür ediyorum, kazasız belasız sürüşler diliyorum.

Sonuç : Yol boyunca kaskınızı takmayı unutmayın, ayrıca gözlük de takmakta büyük fayda var. uçan börtü böcekler gözünüze geliyor sürekli. Araçlara dikkat bazı insanlar sizi bilinçli olarak bile sıkıştırabiliyor ( Bir tür psikolojik hastalıkları olsa gerek...) O nedenle bu tip yollarda çok dikkatli olmanızı tavsiye ederim..

Not: Herkes rüzgardan bahsediyordu bende nekadar önemli olabilirki diye düşünmüştüm.. Giderken rüzgar önden geliyordu.. şansımıza dönerken de öyle oldu.. şimdi anlıyorum rüzgarın arkada olmasının önemini.. :D

Herkese güvenli, eğlenceli sürüşler dilerim..

2. semihcelikoglu

semihcelikoglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Merhaba ben hergün Bostanlı-Bornova yapan biri olarak o yolları çok iyi biliyorum ama güzegahınızı biraz değiştirerek çok daha az km yapma şansınız varken hem tehlikeli hemde uzun olanı tercih etmişsiniz.Altınyol'dan Bayraklı'ya girip Manavkuyu-Özkanlar istikametinden Bornova'ya varmak hem daha kısa sürer hem de daha az tehlike olur.Zira ben 30 dk da varıyorum Bornova'dan Bostanlı'daki iş yerime 16 km süren bir yolculuktan sonra.Kendinize iyi bakın.Görüşmek üzere.

rochas bunu beğendi.
  3. Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    Şener ne yazik ki Altinyol- Turyag kismi Izmir'in en kotu gecisi diyebilirim. Cok dikkatli gecmek lazim. Bu arada kaski o sekilde zedeleyebilirsiniz. Bisikletin agirligi ile catlayabilir (destek noktasinin darligindan dolayi) yada kayip ta bisiklet uzerine devrilirse pedal kolu kaski zedeleyebilir. Bisikletlerimiz yeri sever, yatirin gitsin yere. :)

rochas bunu beğendi.
  4. gencizmirli

gencizmirli Forum Bağımlısı

Seviye:
    Paylaşım için teşekkürler;
    Bende 1,2 sefer bostanlıdan bornowaya gittim bayraklıdan giriyorum sonrasında biraz pedal çewirdikten sonra bornova meydanda dinlenme molası weriyorum.Güzel zewkli bir tur oluyor.Araçlar kesinlikle çok tehlikeli hiç tanımıyorlar bisikletleri.Herkese kazasız sürüşler...

rochas bunu beğendi.
  5. rochas

rochas Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba, yorumlarınız için çok teşekkürler,
    İstanbul'dan geldiğim için yolları hiç bilmiyorum, Gary zaten yurt dışından tek bildiğimiz yol o olduğu için orayı kullandık, ancak birdahakine tavsiyenize uyup oradan gideriz :)

Aydın bey, sizin gibi tecrübeli bisikletçilerin önerilerinden faydalanmak gerekir, böylece kaskı kırmadan tecrübe edinmiş oldum :) .. iyi ki uyardınız teşekkürler ederim.

Herkese iyi sürüşler.