Bostancı sahilinde zorluklar...

typhoon

Üye
Tepki
2
Selamlar millet. Geçenlerde Bostancı sahil yolunda çıktığım antremanda başıma gelenlerden bahsetmek istiyorum:

Bildiğiniz üzere bu yolun kenarında, arada kesilerek de gitse oldukça uzun bir bisiklet şeridi var. Ama bu şerit nedense ya arabalarca işgal edilmiş ya da kaldırım taşlarıyla kapatılmış oluyor. Bunlar olmasa bile kırık bira şişeleri hiç eksik olmaz.
Yani bu yolda şöyle 28-30 km. avarajla antrenman yapmak olanaksız. E biz de ne yapıyoruz, cadde kenarından sağdan sağdan pedala asılıyoruz. Ama geçen gün yarım saat içinde çok duyarlı, biri erkek ve biri bayan, iki sürücü arkadaşımız ile bir de polis arabası kornalarla ve beni hafifçe! sağa doğru sıkıştırarak bisiklet yolundan gitmem için uyardılar. :mad: O gün bisikletçilere karşı böyle kollektif bir hareket falan mı başladı ya da bunlar sadece benim şansımla mı ilgili şeyler bilemiyorum ama insanları uyarmak için onları taciz etmek hatta kazaya sebebiyet verecek hareketlerde bulunmak bizim ülkeye mahsustur sanırım. :(

Scudo

doğuş

Üye
Tepki
41
tayfun bu yalnız senin ba$ına gelmi$ bir husus değil.. aynı $ey benimde birkaç kez ba$ıma geldi, görmemezlikten gelip sağa doğru sıkı$tırmalar, el kol uzatarak "dürtmeler" .. yani bizim insanlarımız uyarı $ekli bir hayli garip, aslında uyarıya gerek yok, biz ne yapmamız gerektiği biliyoruz, asıl bilmeyenler $i$eleri kırıp, bisiklet yoluna park edenler...

Ergün Gündoğar

Forum Bağımlısı
Tepki
206
Genelde önüme geçip frene basanları soldan geçiyorum işaret vererek, ama en sinir olduğum sağına soluna bakmayan sürücü veya insanlar, önünüze atlıyorlar, bisiklet yoluna park eden sürücülere ise cezası olmasına rağmen ceza kesmeyen polisleri de burdan kınıyorum!..

typhoon

Üye
Tepki
2
Ooo! O önünüze kırıp da fren yapanlar hepten ayrı zaten. Geçen kaldırımın yanında giderken ileride, kaldırımda bekleyen bir bayan benim arkamdaki taksiye işaret eti. Taksici de bir anda beni sollayıp önüme geçti ve bayanın yanında durdu. Az kalsın ben de biniyordum taksiye. :) Abi sanki bisikletle adamın müşterisini çalıcam! :confused: Neyse sonra taksiyi çeviren bayan kusura bakmayın falan dedi ama onunla bir alakası yok ki. Problem benim bisikletle taksicilik yapmamdan korkan şöförden kaynaklanıyor.Daha taksimetrem bile yok yahu! :D

doğuş

Üye
Tepki
41
bu yazı çok ho$uma gitti, okuyunca gülüyoruz ama ba$ımıza gelincede etmedik küfür bırakmıyoruz yani..

Zeynep

Üye
Tepki
21
Arkadaşlar sırf taksilermi benimde başım minibüsçülerle dertte :) Typhoon sen seni taksici sanan taksiciyle sıkıntı yaşamışşın bende her gün bisikletimle sahile inerken beni müşteri sanan minibüsçülerle sorun yaşıyorum :) yani karşıya geçmek için ömrümden bayağı büyük bölümü feda ederek beklediğim sırada mutlaka içleri tepeleme dolmuş minibüslerden biri veya ikisi birbirine giriyor..Yani biyere yetişeceğim zaman her nedense beni kale almayan minibüsçüler, elimde bisikletim karalı bir şekilde karşıya geçmek için çabalarken beni müşteri sanıp kapmaya çalışıyorlar. Bu yüzden iki minibüs arasında mücadele yaşanıyor :) Yani kısacası komiklikler çok :))))

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313
Ne yazikki tum soforlerimiz kor, gecen aksam tek yonlu bir bir sokakta karsi kaldirama dogru atak yapmistim ki biranda ters yonden gelen bir taksici burun buruna geldim, :mad: ve yolun ortasinda kalbim kut kut atarken elimi kaldirip levhayi gostererek " -Burasi ters yon " dedim, " -Tamam abi haklisin " dedi ve yoluna devam etti. Koskoca girilmez levhasini goremeyen yada gormezlikten gelen sayin suruculerimizin elimizdeki bisikleti gormelerini zaten hic dusunemiyorum bile.
Sana tavsiyem karsidan karsiya gecerken sakin acele etme, sen ortada refujda duruyorsundur, ama bisikletin ortadaki refuja sigmamis onden ve arkadan yolda kalmis olabilir. :eek:

Barbaros

Forum Demirbaşı
Tepki
193
Scooter alalım bütün dertlerden kurtulalım eheheueue :)

typhoon

Üye
Tepki
2
Yaaa tabi bisikleti asla bırakamam da, yanısıra şöyle küçük bir kros motoru alsam diyorum. çünkü hızlı olursan tehlikelerden daha kolay sıyrılıyorsun bence

Bibendum

Forum Bağımlısı
Tepki
463
Birde ehliyet kursu arabaları olmasa onlarda sorun teşkil ediyor ...

kaangun

Aktif Üye
Tepki
4

oooy oy, deşme yaramı..
bende bi drag ontario var şimdi ve gözüm honda xl 200'e kaymıyor değil ara sıra..
bisikletten vazgeçmek anlamında değil kesinlikle..
ikisinin de yeri, zamanı ayrı..
anahtar teslim fiyatı 4500 ytl bu arada.. cazip bir araç..
neyse.. :)