Bostancı - Kartal Sahil Yolu Kullanıcıları Dikkatine

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Konuşma ve temel araç kullanımı becerisine sahip her tür evcil ve vahşi hayvana ehliyet verilen canım ülkemde keskin sirke olup küpü eritmeye hiç gerek yok.

Sahil yolunu kullanacaksanız erkenden kalkıp saat 6.30 gibi pedala basmış olmalısınız. Evcil hayvanların beslenmeyi tamamlayıp sahaya yayılması saat 9-10'u bulduğu için arada geçen 2-3 saatlik zamanda antrenmanınızı tamamlayıp merayı güvenli bir biçimde terk edebilirsiniz.

Scudo

greenbike

Üye
Tepki
0
http://images.tapatalk-cdn.com/15/09/26/66ac478a6181de7fc65829e6eeb82098.jpghttp://images.tapatalk-cdn.com/15/09/26/93c9c92174d715d2f85285e6d4121a5e.jpghttp://images.tapatalk-cdn.com/15/09/26/9eb9b8d597fab06a8b638821efaffae7.jpg

Ayni yolda cukurdan dolayi patlayan lastik :(

erkan_harman

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Erkan Harman
Bisiklet
Salcano
@greenbike ben de ordan daha dun gectim ve daha onceleri de gectim lastigim hic patlamadi ! Acaba cukurun mu hatasi sizin hataniz mi hava basincini kac psi bastiniz??? Gecmis olsun diyorum patlayan sadece lastiginiz olsun @Kudret Kurtcebe abi sen yoldan gitmicekmisin sahil tarafi bisiklet yolu bu ee yane sabahin 5 20 sinde burdan surmezsin yani bombos yol varken

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@erkan_harman

dostum erkan bunun nedeni o saatlerde zibidi şarhoş çok ,şişe atanlar o saatte ,ayrıca makas atan gerzeklerde,tuzlaya kadar bisiklet yolu tuzladan gebze yoluna,oradan eskihisar feribot,giderken tuzla-eskihisar yolu 3 şeritli bayağı emniyetli ,araç yok o saatlerde .

greenbike

Üye
Tepki
0
O cukurun orada olmasi bence hata. İnce lastiklerde denge problemi yaratabilecek bir cukur.

erkan_harman

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Erkan Harman
Bisiklet
Salcano
@Kudret Kurtcebe kudret abi ben de ciktim cogu saatler de hic sikinti yasamadim ama bir tavsiye daha verebilirim dragoa yat ve yelken kulubu oldugu yerde de boyle cukut var bilgine

@greenbike ince lastikler de herhangi bir problem yaratmaz tabiki olmasi hata resim buraya yuklediysen neden ibb beyaz masaya da atabilirsin bizler de atal ki yapsinlar adam gibi.

Y. Serdar Güler

Aktif Üye
Tepki
209
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar selam,

Malum havalar ısınmaya başlıyor. Geçtiğimiz haftasonu sahile inenler için güneşli havanın verdiği o şevk ve heyecan sahildeki kalabalığı görünce bir anda sönüvermiş olabilir:)

Birçoğunuz gibi ben de sahile inince geçen sene paylaştığım videodaki görüntülerin çok benzerlerini yaşadım (video uzun olmuş 13.dk'dan sonrasını izleseniz kâfi)

Şahsi kanaatim bisiklet yolu üzerindeki çizgilerin ve uyarı işaretlerinin yenilenmesiyle ciddi seviyede iyileşme sağlanacağı yönündeydi. Çünkü birçok insanın bisiklet yolu üzerinde yürüdüğünün farkında olmadığını gördüm. Nazikçe uyardığınızda çok azı bisiklet yolunu işgal etmeye devam ediyordu. Bu sebeple İBB'ye tekrar bu konuda bir mail attım ve bu sabah cevap geldi benzeri talepleri siz de iletirseniz öncelik sağlayabiliriz:

https://i.hizliresim.com/d3lMgr.jpg

• Beğen
Tepkiler: Özhan Akgöğ

Hazar Cengiz

Daimi Üye
Tepki
169
İsim
Hazar Cengiz
Bisiklet
Kron
Ben her gün zil çalmaktan bıktım, çalsam da birşey değişmiyor. Airzorn alacağım artık

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hazar Cengiz

Daimi Üye
Tepki
169
İsim
Hazar Cengiz
Bisiklet
Kron
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160725/49a46c26d0bf5f907a04b83c2b991388.jpg

Beyazmasaya bildirdim, gına geldi bu su birikintisinden. Su kaçağı var

• Beğen
Tepkiler: bisikletebin

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Y. Serdar Güler
Videosunu izleyince bile bayağı bir sinirlendim. Dikkatsizliklerinden değil salaklıklarından veya bizi sinir etmek için yapıyorlar bunu bence.

Hazar Cengiz

Daimi Üye
Tepki
169
İsim
Hazar Cengiz
Bisiklet
Kron
Merhaba,

Bostancı balıkçılar ile ilgili bir sorum olacak.

balıkçıların önündeki yolun genişliği 3m. Bu arkadaşlar yolun 1.5 metresini canlı balık leğenleri ile kapatmışlar. İlkelliğe bakınız... Geriye kalan 1.5 metreden de bostancıdaki kalabalık geçmeye çalışıyor... Ülkede doldurmadık alan bırakmadılar, bir tek ne hikmetse orayı elleyemiyorlar. Esas oranın doldurulup, yolun genişletilmesi lazım. Özellikle haftasonu çok kalabalık oluyor.

Geçen ay budapeşteye gitmiştim. Kaldırım 4metre ve sadece 40 cm bir masa dükkan duvarına yapışık. Rahat olma adına masayı biraz yola çektim, garson uyardı yapamazsınız bunu diye. Ben de pes dedim içimden. Adamların refah seviyesi bizden geri ama, bir toplumsal bilinç var...

Ben şimdi bunu nereye şikayet edeceğim? Etsem de ben pek ilgileneceklerini sanmıyorum. Bu memlekette tanıdığın yoksa bir cacık olmaz. Dün haberlerde izledim, eski millet vekilinin arsasının içinden otoban geçmesin diye yolun güzergahını değiştirmişler, hakkatten oha diyorum artık...

İstanbul içinden çıkılmaz bir hale doğru gidiyor...

alembey

Üye
Tepki
98
İsim
Dinçer
Bisiklet
Fuji
Aslında bisiklet yolunu deniz tarafına alsalar sanki daha az işgal edilir.

Sağdan soldan gelen sayısı ciddi olarak azalır.

Hazar Cengiz

Daimi Üye
Tepki
169
İsim
Hazar Cengiz
Bisiklet
Kron
İBB BEYAZ MASADAN GELEN CEVAP AŞAĞIDAKİ GİBİDİR.

İLGİLENDİKLERİNE ÇOK ŞAŞIRDIM DOĞRUSU... HELAL OLSUN.

Başvurunuz:
Merhaba,

Bostancı ışıklarda deniz kenarı hizasında olan balıkçılar, 4 metre genişliğindeki yaya yolunun yarısından fazlasını işgal etmektedir. Bu alanda leğen içinde canlı balıkları yol üstünde sergilemektedir.

Yolu işgal ettiklerini düşünerek gereğinin yapılmasını rica ediyorum. Eğer yolun yarısını kullanma hakları var ise yolun sarı çizgiler ile kendilerine ait kısmına kadar boyanması doğru olacaktır (pazarlardaki gibi). Her geçen bu husustan şikayetçi olmaktadır.

Ben yine de yolu işgal etmemelerinin gerektiğini düşünüyorum. Yaya kapasitesini kaldırım anca karşılamaktadır.

Teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

Sayın Başvuru Sahibi ;
İlgi : 20.10.2016 11:16:50 Tarih
Başvuru iletinizde yer alan konu değerlendirilmesi ve gereği için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu Yakası Zabıta Müdürlüğüne iletilmiş olup, alınan bilgi aşağıdaki gibidir:

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu Yakası Zabıta Müdürlüğü, Merkez Zabıta Amirliği ekiplerince 22.10.2016 tarihinde 08.30-17.00 saatleri arasında yapılan kontrollerde, söz konusu cadde üzerinde balıkçılara yönelik çalışmalar yapılmış, dükkan önlerindeki fazlalık işgalleri kaldırılarak olumsuzluklar giderilmiştir. Konu ile ilgili fotoğraflar ekte sunulmuştur.”

IMG-20161024-WA0031 - Kopya.jpg IMG-20161024-WA0032.jpg IMG-20161024-WA0033.jpg IMG-20161024-WA0035.jpg IMG-20161024-WA0036.jpg IMG-20161024-WA0031 - Kopya.jpg IMG-20161024-WA0032.jpg IMG-20161024-WA0033.jpg IMG-20161024-WA0035.jpg IMG-20161024-WA0036.jpg

• Beğen
Tepkiler: Decsan ve lealtad

bisikletebin

Forum Demirbaşı
Tepki
503
İsim
birol
Bisiklet
Dahon
ben bazen bisiklet ile kaldırımdan gidiyorum. yayalar caddelerde arabalara yakın yoldan yürüyorlar. sağdan gidiyorsun 5 metre de bir önüne insan çıkıyor. biri bana bir şey dese sizde caddeleri kullanıyorsunuz deyip geçeceğim :)

balık sulu kaldırım caddesi değil mi burası :)

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@D.Cengiz

Bunlar kesin eski fotoğraflardır.. :)

Aypedden Tapatalk kullanarak atıldı

Hazar Cengiz

Daimi Üye
Tepki
169
İsim
Hazar Cengiz
Bisiklet
Kron
Yok ya eski değil. Yenilendi ya balıkçılar

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Literary

Daimi Üye
Tepki
342
Bisiklet
Carraro
balıkçılar bugün kaldırdı yarın yine koyacaklar o kovaları yolun ortasına bu kadar. bu kadar medeniyetsiz bir toplum olmaz yeryüzünde ne yaya ya ne bisikletliye hatta araç süren bile diğer araç sürene saygısı yok.

• Beğen
Tepkiler: mywashere

Hazar Cengiz

Daimi Üye
Tepki
169
İsim
Hazar Cengiz
Bisiklet
Kron
Evet gecen gun tekrar koydular. Ben de her koyduklarinda ibbye ayri vir sikayet acacagım. Bir insana 1 kere soylersin anlar, yapmaz. Bugün köpeğe bile otur desen anlayıp oturuyor. Malesef bunlar insan olamamışlar...

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Literary

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@D.Cengiz
Biraz istihza ile sormuştum..
Yoksa biliyorum yurdum insanını..
Dükkan önü onundur..
Bisikletli kim gitsin başka yerde sürsün...

Literary

Daimi Üye
Tepki
342
Bisiklet
Carraro
Ufak bi uyari ufak para cezasi tamam yarin yine ayni hic bir sey caydirici degil

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi