Bostancı - Kartal Sahil Yolu Kullanıcıları Dikkatine

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
Buna ne denir bilmiyorum... Artık sahil şeridindeki bisiklet yolunada dadanmışlar bu kadar "cahil" bir toplum olabilir mi? İşte fotoğraflarda gözüküyor.

• Beğen
Tepkiler: Antares
Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
siz bide zeytinburnu bakırköy sahil yolunu görün. 2 arabanın yan yana rahat sığacağı yere 5 araba park edebilir mi. edebilir. bisikletleri elimizde havaya kaldırarak geçiyoruz aralardan. sanki görevimiz tehlike :confused:

• Beğen

Bahadır Aktaş

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
Geçenlerde yaptığım ümraniye pendik turundan sonra artık hafta sonu sahil yolunu kullanmamaya yeminliyim. Bisiklet kullanmak yerine millete insanlık öğretmeye çalışırken buldum kendimi. Hiç gerek yok h.içi sakin sakin giderim. Sinirlerimi bozmak istemiyorum.

• Beğen

Tunakan Önen

Forum Bağımlısı
Tepki
273
Bisiklet
Salcano
Aksine kendi kendimizi avutuyoruz diyoruz haftasonu çıkıcaz bisiklet yoluna parkedenleri polise şikayet edeceğiz tabi nemi oluyor ? polis gelmiyor en iyi örnek 1 hafta önce yaşadım tam 55 dakika Maltepe şato kafesinin önündeki araçların şikayeti için polisi bekledim polis gelmedimi ? geldi ama ne yaptı önünden geçti gitti 34 A 4441 bunun ile ilgili e-devlet şikayet yazdım bakalım ne zaman cevap gelir :)

• Beğen
Tepkiler: Y. Serdar Güler
Tepki
211
Bisiklet
Scott
Küçükyalı'da aracını bisiklet yoluna park eden kişiyi yanından geçerken uyardım.Bana; 'yoluna bak yoluna' diye çıkıştı.Bisikletten indim geriye üzerine doğru gelirken,koltuğa eğildi.Sopa almaya eğildiğini anladım.Ben de hemen çantamdan avcı bıçağı çıkardım.(Yanlış anlamayın) Bıçak ile eğilip tekerden yapışan cikleti çıkardım.Sonra tekrar çantama attım.Sanırım hiç muhatap olmadan verilecek en iyi yanıt buydu.Bir daha sopaya sarılırken düsünür.Velhasıl o da silah çekebilirdi belki ama,o sahneyi yasamadan daha sağlıklı düsünüp durumu anlayabildiğini umuyorum...

Bu hususta semte göre kültürel algı değişiyor.Bazen yalnızca Caddebostan sahilinde sürüş yapmak gerektiğini düşünüyorum.Kendimi ikna edersem tabi.

Antares

Forum Demirbaşı
Tepki
194
Bisiklet
KTM
Yürüyüşte yapamıyorsun bu bisikletliler yüzünden bıktık valla :D

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
@Y. Serdar Güler

Fotoğrafları ilgili yerlere gönderdiniz mi ?

B. Cagta

Daimi Üye
Tepki
19
Bisiklet
Salcano
Nüfusu aşağı yukarı 18 milyon olan bir şehirde yaşıyoruz maalesef ne bekliyorsunuz arkadaşlar. Bulunduğum bölgede bile zaten yerleşik bir bölge olmasına rağmen nufüs son 15 yılda min 5 katladı. Heryer şantiye halinde, 3 katlı evleri yıkıp yerine 15 katlı evler dikiyorlar (bahanede deprem hep aynı çakallık devam ediyor sanki deprem birtek buralarda olucak). Dağ taş betona döndü, imkanı olan bi adalar vapuruna binip bu sahil baksın, korkarsınız, resmen hastalık gibi her taraf beton sarmış, ben hayatımda hiçbir ülkede böyle bir betonlaşma görmedim. Her halde bu atasözünü biliyorsunuz ""Nerde çokluk orda b.kl.k""

BF Okuru

Üye
Tepki
2
artık kendi işinizi kendiniz görüceksiniz. çünkü polis " bu cahil topluluğun gardiyanı "
sizin hiçbirşeyiniz polis ,hatta sizin gibi duyarlı kültürlü insaları sevmez polisler.

size polisle ve şikayetle ilgili ufak bir anımı anlatayım :
beşiktaş çarşıda otuyorum.
evimin önüne hergün biri kaldırıma motorunu bırakıyor.kaldırım zaten 1 kişilik,geçemiyoruz.

yandaki bakkala söyledim.dedim sahibine söyle buraya bırakmasın.
sahibi hiç sallamadı.

polisi aradım.
plakayı çartu curtu aldı.
" tamam geliyoruz dendi "

ertesi gün motor gene kapıda,gene aradım polisi gene "geliyoruz".
ertesi gün tekrar aynı şeyler.

son aramadaki konuşmamız şöyle oldu :
- bu kapıdaki (+^&^'%'*-! motoru sanırım sizin memurlardan birinin tanıdığının.5 gündür şikayet ediyorum kimse '^+lemiyor.
10 dakka sonra ekip çekici ile geldi.

sövmekten anlıyorlar demekki.

ERTĞRL

Aktif Üye
Tepki
140
Bisiklet
Sedona
@Y. Serdar Güler

Ben bisiklet yoluna parketmiş arabaları, özellikle o bisiklet yolunun sonuna parkedip yolu tıkayarak kaldırımdan inmemi engelleyenleri hep çiziyorum. Araba nedeniyle bisikleti kaldırımdan kendi çabalarımla indirmem gerekiyor, o esnada takıyorum wellgo pedallarımın ucunu hooop boydan boya bırakıyorum imzamı. Geçenlerde bir arkadaşımla sahil yolunu kullanırken onun da aynısını yaptığını farkettim, hatta o vıııcccjjjk diye ses bile çıkardı, takdir ettim. Dedim herhalde sadece ben değilim, bu genel bir bisikletçi refleksi.
Düşününce çok da etkili bir yöntem aslında, arabasını oraya bırakıp çizdiren bir kişi bir daha bırakmayacaktır.

• Beğen
Tepkiler: UmAykut

BF Okuru

Üye
Tepki
2
daha önce dernek olarak bisiklet yoluna girdik üzerimizde dernek formaları var idi ,bisiklet yolu üzerinde mangal yapanları aynen enseledik sonra kibar bi şekilde mangalları çekmelerini söyledik harfi harfine uydular bu işi yapacak olan dernektir ,özel bi ekip oluşturacak orada görev yapacaklar gönüllü dernek görevlileri lazım ,
orada bisiklet süren büyük şehrin belediyesine ait görevli varda hikaye adamların ağzını bıçak açmıyor bu halkı boş bırakmaya gelmez ayrıca dernek plakaları polise verecek resim çekerek bunlar yapılmaz ise dingonun ahırına çevirir millet burayı .

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Aklıma birden '''''nazi almanyası''''geldi..hitler derdi ya hep nedir bu yahudi'lerden çektiğimiz toplumu temizlemek lazım!! bizdeki sorun'da hemen ,hemen aynı gibi upsss!!!çok abartımı oldu yoksa:):):):)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Geçtiğimiz cumartesi günü başıma gelen olay.
Forumdakilerle Yalova Sudüşen Şelalesine gittik. Dönüyoruz. Pendik'den Kartal'a doğru sürüyoruz. 3 kişiyiz. İki arkadaş öndeydi. Bende arkada. Arkadaşlar geçti, ben geçerken 4-5 yaşlarında bir kız çocuğu önüme atladı. Hızlı değildim ama mesafe çok kısaydı duramadım. Ne yazık ki çarptım. Ailesi çocuktan 100-150 metre ötede piknik yapıyorlar. Çocuk başı boş geziyor. Neyse forumdan arkadaşlar ve çevredekiler "çocuk atladı önüne, suçu yok" dediler. Ben hafif soyulmuş bir diz ve mosmor bir bacakla atlattım ama ufacık çocuk, bir şey oldu diye ona aklım çıktı. Ailesi telefon numaramı aldı. Doktora götürün, polis çağırıp tutanak tutturalım dedim ama kafasını çarpmadıysa sorun yok dediler. Çocuğun gözünün altı çizilmişti.
O çocuk öyle kurtulamayabilirdi. Daha ciddi sonuçlar doğuracak şekilde de çarpabilirdim. Sonuçta bisiklet yolu ve orası benim alanım, her an tetikte olmama rağmen normal şartlar altında o yolda bende başka olması gereken tek şey başka bir bisikletli.

Bisiklet yolunda bisiklet sürmek normal yolda sürmekten daha tehlikeli. 5 metre yaya yolu var o gene gider 2 metrelik bisiklet yolundan yürür, araba park eder, mangal yakar, hiç bakmadan atlar yola. Sonra tepki gösterince aynı cevap "burası bisiklet sürme yeri mi?"
Kazayı yapınca da bir amca gelip "burası bisiklet sürme yeri mi?" diye sordu. Evet dedik "hani nerede bir işaret göster" dedi. Ne dersin sen buna şimdi?
Tamamen eğitimsizlikten ve cahillikten kaynaklı. Kadıköy'den Kartal'a kadar dikkat edin bu bisiklet ve yaya yollarına. Semtin eğitim seviyesi (buradaki eğitim seviyesi eğitim kurumlarından verilen kağıt parçaları demek değil) ile kurallara uyma paralellik gösteriyor. Bunu demekten nefret ediyorum ama maalesef böyle...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link)

25 haziran çarşamba günü dernek toplantısı olacak saat 19.00 da başlayacak yukarıdaki sorunları dile getireceğim herhangi bi gruba bağlı değilim tek olarak katılacağım bir bisiklet sürücüsü olarak şikayetlerimi dile getireceğim evet özellikle bu bostancı-tuzla arası mangal işgaline, araç işgaline büyük şehir belediyesinin çareler yaratmasını dernekten isteyeceğim dernekte başkan yardımcısı büyük şehirde çalışmaktadır ,direk kendisine bu durumları anlatacağım ,,,

ERTĞRL

Aktif Üye
Tepki
140
Bisiklet
Sedona
@Murat Ü.

Çok geçmiş olsun. Benim en büyük korkum başınıza gelmiş.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Y. Serdar Güler

Aktif Üye
Tepki
209
Bisiklet
Carraro
@Furkan Tamer

Plakası okunan araçları tek bir fotoğrafta birleştirip aşağıdaki gibi gönderdim çünkü site ((link)) sadece tek dosya upload etmenize elverişli.

(link)

@ERTĞRL

Dün ben de aynı şekilde park etmiş bir araba gördüm içimden çizmek geçti ama acıdım yapmadım belki de acımamak gerek haklısın..

suat06

Aktif Üye
Tepki
67
artık bize düşen görev her haftasonu bu güzergahta dolaşıp bisiklet yolundaki araçları fotoğraflayıp saat gün bildirerek polise mail atmak.. belgeli şeyler her zaman iş görür diye düsünüyorum.. ayrıca büyükşehir belediye'ye de böyle böyle olaylar oluyor diye maillemek lazım.. cumartesi bu kutsal göreve baslıcam.. bir kişi bile ceza alsa içim rahatlar :)

Antares

Forum Demirbaşı
Tepki
194
Bisiklet
KTM
@4441154 hesabına Tweet yazabilirsiniz.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Burası İstanbul/Kaynarca "eski" bisiklet yolu, bilenler mutlaka vardır.

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t1.0-9/10456016_10152529758812094_4895242712931483714_n.jpg

Dragos
https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/t1.0-9/p180x540/10378920_10152529757737094_4206225291992910868_n.jpg

Maltepe
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/t1.0-9/p180x540/1908336_10152529758347094_1919729108329533882_n.jpg

https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t1.0-9/p180x540/10384588_10152529758952094_5342739323730084871_n.jpg

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ibbbeyazmasa'ya bu fotoğrafları ilettim, onlar da bimer'e durumu iletmemi söylediler. Ben de üşenmeyip bimer'e gerekli yazıyı yazdım. Başvuru sonucumu buradan paylaşacağım.

(link)