Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bostancı Kaçkar Bisiklet Kepazeliği

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında ahmetcan44 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Arkadaşlar 19 Ekim 2013'te, Mavic Aksium ön jant için, kırılan teli yenilemek adına bu firmadan 3 adet jant teli sipariş ettim. 2'si yedekte duracaktı. Siparişi verdim ve beklemeye başladım. Sonrasında beni arayıp ellerinde tel olmadığını, belki bir adet gri renkli bulabileceklerini belirttiler. Dedim boyayarak kullanılabilecekse sıkıntı yok. Olur tabi dediler, ben de göndermelerini rica ettim. Gönderilmeyen 2 tel için ücret iadesi yapacaklarını söylediler, peki dedim. Sonrasında jant teli geldi. Bisikletçim ile boyayıp kullanıma hazır hale getirdik. Bunun keyfiyle çıkıp dolaşmaya devam ettim.

Olay buradan sonra başlıyor. Birkaç gün sonra aklıma geldi, jant telleri için ücret iadesi yapıldı mı diye bakayım dedim. Karta iade yapılmamış. Neyse dedim arayayım, unuttular herhalde. Aradım, gayet nazik bir dille durumu anlattım. IBAN numarası istediler (ki daha önce başıma geldi, karttan çekilen paranın hesaba nakit olarak iadesinde sıkıntı yaşadım), ben de belirttikleri şekilde e-posta olarak gönderdim. Kutu dolu, e-posta ulaşmadı diye uyarı geldi. Ertesi gün aradım, dedim hata verdi, size ulaştı mı diye, ulaştı sorun yok dediler. Peki dedim, kapattım.

Aradan birkaç gün geçti, 8 küsür lira için ben bu adamları tekrar aramak zorunda kalacağım için gerildim. Şehirdışında işlerim vardı, sinir-stres had safhada. Bir kez daha aradım. Tabi bu arayışımda da nezaketi elden bırakmadım, yeni gelen bir çalışan olduğunu söyleyen arkadaşa, durumu ifade ettim ve geri dönüş yapılmasını rica ettim. Not aldım dedi, kapattık. Tabi para yine yatmadı ve ben çarşamba günü çileden çıktım. Neden mi?

- Merhaba, benim jant telinden kalan para iadem vardı, onu ne zaman iade edeceksiniz?
    + İade edeceğiz beyefendi. (kaçıncı sefer aynı yalan)
    - (Gayet bağırarak) Ne zaman iade edeceksiniz? Dalga mı geçiyorsunuz benimle? Şurada yapacağınız işlem bir dakikanızı almaz, insanı salak yerine koymaktan zevk mi alıyorsunuz?

Burada gelen tepkiye dikkat!

+ 10-15 liranın lafını mı yapıyorsunuz beyefendi? Cebimize mi atıyoruz? (cevap aynen bu şekilde)
    - Cebinize atmıyorsanız iade edeceksiniz, hepsi bu! Kaç hafta oldu, hesap numarası dediniz verdim, iade etmek bu kadar mı zor?
    + Siz jant teli istediniz gönderdik, sonra hepsinin parasını iade ettik, daha ne istiyorsunuz? (bu minvalde bir sürü zırvalık)

Burada nasıl bir saçmalık döndüğünü ben bile çözemedim. Hesap basit; 2 jant telinin parası iade edilecek, bu kadar. Lakin neler saçmaladığını kendisi de bilmiyor.

- Ne diyorsunuz beyefendi, ne iadesi, ne anlatıyorsunuz? Bana iade yapılmadı, bir de utanmadan 10-15 liranın hesabı falan diyorsunuz!
    + Burası şöyle dükkan, böyle mağaza, işte iadeler şöyle oluyor falan filan... (ne diyor anlamıyorum ve sinirden köpürüyorum)
    - Parayı ne zaman iade edeceksiniz parayı?
    + Unutulmuş olabilir, iadenin pazartesi günü yapılmış olması lazım. (unutulduğu falan yok, bu yazıyı yazarken de insaf edip kontrol ettim, iade falan yok)
    - Kontrol edeceğim, sonra görüşürüz sizinle.

Sinirle telefonu kapattım. Ben hayatımda böyle pişkin, böyle terbiyesiz insan görmedim. Bana 10-15 liranın lafını mı yapıyorsunuz diyor, arsızlık dizboyu. 10-15 lira için müşteriyi 4-5 defa arattıkları için utanmıyorlar ama o paranın lafını mı yapıyorsunuz diyebiliyorlar! Normalde sabırlıyımdır fakat paranın iade edilmediğini görünce bir kez daha aramayacağım dedim ve durumu da aklıma geldikçe her yere yazacağım diye kendime söz verdim. 8 lira için bu kepazeliği yaşattılar, 8 liralık güzel bir reklam olsun sevgili Kaçkar Bisiklet'e.

Not: Cümleler birebir aynı cümleler değil, eksik kelimeler ve vurgular elbette var ama tam olarak bu şekilde konuşuldu. Olayda bir farklılık yok. Parayı sokaktan toplayan insanların işlettiği bir firma olduklarına eminim. Bu arsızlık başka bir şeye delalet değil.

2. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Uğraşmana gerek yok. Bankana faks ile harcamaya itiraz et onlar uğraşsın.

3. enzo

enzo Kıdemli Üye

Adı:
    Enes Çatal
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Demek ki sadece ürün satarken çok ilgili ve alakalı görünen bir yer. Madem 10-15 liranın hesabını yapmıyorlar, ürün alırken niye daha fazla indirim istediğimizde "mümkün değil" diyorlar? Hiç yakışmamış bu durum onlara...

Cihan Şar bunu beğendi.
  4. Çetin ŞAHİNÖZ

Çetin ŞAHİNÖZ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bende birkaç kez uğramıştım onlara ufak tefek birkaç malzeme sormak için.
    İnanılmaz ilgisiz davranmaları dikkatimi çekmişti. Çok ayıp etmişler.

5. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    8 lira için ne sizin bağırmanıza, ne onların size yalan söylemesine, ne konu açmanıza, ne de bir firmayı karalamaya ihtiyacınız var bence ahmetcan bey.
    alttan alsaydınız keşke. sinirlerinize yazık. 8 lira para değil deyip duruyorsunuz ama, herşeyin çıkış noktası o 8 lira.. demekki önemli bir para bu 8 lira..

6. Kerim BEŞER

Kerim BEŞER Forum Demirbaşı

Seviye:
    İşler zıvanadan çıkmış. Müşteriye karşı büyük terbiyesizlik yurt dışı alışverişlerde stok sorunu olduğunda uğraştırmadan hemen iade ediyorlar.

7. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    TR110003200000000009760736

8TL göndermenizi rica ediyorum. Madem bu kadar önemsiz bir para size göre, arkadaşın hakkını araması garip geliyor. :)

Ben olsam 1 hafta sonrasında doğrudan suç duyurusunda bulunurdum savcılığa. Burada önemli olan 3-5TL değil, firmanın davranışı. Özellikle yaptık dedikten sonra yapmamışlarsa olay dolandırıcılıktır.
    İleride aynı olay 300-500 lira için başımıza gelse demek ki aynı şekilde davranacaklar.

8. Gökhan Çim

Gökhan Çim Yeni Üye

Seviye:
    abi ben katılmıyorum valla. şöyle iyiyiz böyle büyüğüz diye geçinen firmaların müşteriye böyle davranmaya hakkı yok. 8 liraysa 8 lira. para kolay kazanılmıyor. afedersin arkadaş enayi mi aldığı ürün eline ulaşmadıktan sonra niye parasının peşine düşmesin. kimbilir kaç müşteriye bunu yapıp peşine düşmeyenleri tırtıklıyorlar. türkiye'deki şu zihniyetin(firma zihniyeti) silinmesi lazım. bankalar da kesintiler yapıyorlar benzer şekilde. peşine düşersen alıyorsun paranı düşmezsen adamlar cukka yapıyor.

ayrıca karalama falan değil bu. karalama demek olmayan bir şeyi olmuş gibi göstermek ya da anlatmak demektir. durduk yere kimse de böyle bir senaryo uydurup iftirada bulunmaz diye düşünüyorum.

ihtiyar ve Emrah GÜLEZ bunu beğendi.
  9. mustafa tabanlı

mustafa tabanlı Aktif Üye

Seviye:
    Sayın Lammarth,
    Siz ne dediğinizin farkındamısınız .sayın Ahmetcan 44 yerden göğe kadar haklı ciddi bir müessese bu anlatılanları hiçbir zaman yapmaz.burada önemli olan 8 lira değil,müşteriyi kaz yerine koyan kötü esnaf veya elemanına terbiye veremiyen kötü işletme..konuyu açmasıda gayet normal bu fena duruma başkalarıda düşmesin diye uyarı..
    saygılarımla..

ihtiyar ve mustafa genç bunu beğendi.
  10. murat aslan

murat aslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    hocam burda sorun paranın miktarı değil. Sorun insanları salak yerine koymaları. Kendilerini aynştayn sanmaları. Kimbilir kaç kişiden böyle para tokatlayıp öğle yemeklerini çıkartıyorlardır bilinmez. Madem böyle çirkin bir olay var herkes bilmeli ona göre iş yapmalı. Ne yani benim sorunum 8 liralık değilde 800 liralık olsa farklı bir müşteri muamelesi mi görücem kaçkarda ? Artık bu bisikletçilerin ilgisizliği sorun olmaktanda çıktı kronik bir hastalığa döndü. Bunların hepsi bi yerdemi yiyip içiyor ne yapıyor yazık ya. Bu arada geçmiş olsun ahmet bey

11. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    BİMER'e şikayet edin, bizim başımıza da buna benzer bir olay gelmişti oyalamalar vs. BİMER'e şikayet ettik onlar bizi aradı :) Önemli detaylarıyla, resmi bir şekilde tel nosuyla vs. gönderin, en geç 3 gün içerisinde onların sizi arayacağını garanti edebilirim. Buyrun (sağ üstte "Başvuru Yap" butonu): http://www.bimer.gov.tr/Forms/pgMain.aspx

Edit: "Onlar" dan kasıt, firmadır.

12. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    balataları kaçkar serkandan almış idim ,1 ay önce ama yerinden aldım 20 lira verdim ,bostancı şubesinden ama bu duruma üzüldüm desem doğru olur keşke kaçkar böyle davranmasa idi..

13. Tunakan Önen

Tunakan Önen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Vaybe Bostancı Kaçkar Bisiklet Bu Kadar Nankörmüymüş Bide Biz Ordan 2 Adet Bisiklet Almıştık Her Yüzüne Gülene Dönemeyeceksin Demekki.. :)

14. Ali Demir

Ali Demir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    zamanında ben de jant telini serkan arkadaştan almıştım. gayet efendi, naziklerdi. sizin için kötü bir deneyim olmuş, ama hakkınızı 5 kuruş dahi olsa bile aramanız çok güzel bir durum. tabii çok fevrileşmeden, kalp kırmadan. her iki taraf için.

15. Burçin Çoban

Burçin Çoban Kıdemli Üye

Adı:
    Burçin ç.
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Çok ayıp etmişler.Sattığı bisiklet markasının bu olayı soruşturuyor olması lazım.Neredeler,haberleri varmı?Bir defa da ben girdim kapılarından içeri.Bisiklet meraklısıyız sonuçta.Dört tane var bende .Bir tane daha alacağım.Arkadaş içeriye müşteri girdi ,bişeymi alacak diye bakılırmı ya.4-4.5 liralık bisiklet soruyoruz sanki bisiklet dilenmeye geldim gibi hissediverdim.Rezalete bak.Bu şubeyi buraya (Bostancı) niye açtınız be kardeşim...

ihtiyar bunu beğendi.
  16. Semiral Öztürk

Semiral Öztürk Aktif Üye

Seviye:
    bende decathlondan 700x18-23 Presta 28'' Bisiklet İç Lastiği istiyorum. çifti 7 lira 8 değil 7 lira

ben delta bisiklete sipariş verdim 100 tl civarı geri dönüş yapıp ellerinde olmadığını söylediler dakikasında iade ettiler esnaflık var esnaflık var

17. sedat_slave

sedat_slave Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    Bostancı da Serkan abi var, aşağı yukarı 5 senedir tanırım. Bu muhabbetin geçmesine üzüldüm.
    Mesele 8 liradan çıkmış. Bağzı satıcılar 1 liralık ürün için 3 liralık EFT masrafını göze alarak iade yapıyor.
    Maksat müşteri memnuniyeti. 8 lira onlara kim bilir sezonu zararla kapatmalarına neden olacak.
    Hadi bakalım...

ToffieBoi ve muratcodek bunu beğendi.
  18. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    1 kuruş dahi olsa kimsede bırakmamak gerekiyor para kolay kazanılmıyor ,ibandan para yollamak 2 dakika bile almıyor ,8 tl için itibarları zedelendi ve google aramalarında herkez görecek gidecek olanda gitmicek.

19. murat atay

murat atay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Su memlekette adam gıbı bır bısıklett magazası yok ona yanarım avrupalı onlıne magazaları zengın ettık anasını satayım ama mustehak buradakı satıcılara 50 usd ayakkabı burada 150usd olursa boyle olur((

20. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Firmayı karalamak derken? :)

Neyse, ikinci kez okuyunca anlarsınız herhalde durumu. Ben hem suçlu, hem güçlü durumdaki bu insanların tavırlarını buraya aktardım. Özür dilemek yerine "daha ne kadar oyalarız bakalım ehehehe" pişkinliğinde bana terbiyesizce "10-15 liranın hesabını mı yapıyorsunuz" diyebilen insanlara aslında farklı şeyler söylenir ama gerek görmüyorum.

Buradaki mevzunun 8 liranın ötesinde bir şey olduğunu anlatabilmişim diğer arkadaşlara. Ha 8 liraya üniversitede 8 öğün yemek yeniyor, bu da ayrı bir konu. Param da böyle adamlara karşı çok kıymetlidir, kuruşu kuruşuna hesabımı yaparım.