Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bostanbcı sahil bisiklet yolunun...

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Tuğba Anbanazli tarafından paylaşıldı.

1. Tuğba Anbanazli

Tuğba Anbanazli Kıdemli Üye

Seviye:
    Evet, Bostancı sahil bisiklet yolunun sınırlarına elektrik telleri döşensin istiyorum! Her kim ki kocaman yürüyüş yoluna sığamamış bisiklet yolunu işgal ediyor, elektrik şokundan nasibini alsın. Bu gün tam 9 kişiyle polemik yaşadım Ya zaten normal yolda huzur yok, bari bisiklet yolunda huzurla basayım pedalıma dedim. Ne mümkün, her 2 dk. da bir sert fren. ne yapılır bu konuyla ilgili bilmem ki...

Sait Hislioğlu bunu beğendi.
  2. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    forumdanda uzaklaştırılmak istemiyorum ama alacaksın yanına bi tane jop.hem bisiklet yolundan gidip hem de laf yapanın tam yanağına doğru vuracaksın bir tane ama bayıltacaksın yani o derede.bak bi daha yapar mı onu.ne uyuz insanlarımız var bizim ya.sen bana niye baktından bile adam oldürebilecek kapasiteye sahip insanlarımız...aslında bisiklet yolunu yollardaki gibi ayırsalar mı bariyer gibi bir şeyle.arada çıkmak isteyenler için boşluklar olur belki daha çok dikkat çeker insanlar girmezler...

Koray06 ve Mesut C. bunu beğendi.
  3. sedat_slave

sedat_slave Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    çok kez kavga ediyodum bisiklet yolunu işgal edenlerle.oranın insanları kurala uyuyo ,uymasada zil çaldığım zaman kenara çekiliyo veya özür diliyo.oraya ait olmayan insanlar hem bisiklet yolunda yürüyo hemde zil çaldığımda kavga etmeye çalışıyo.
    bi kişiyi dövüyodum,feci tepem attı.yoldan geçen diğer bisikletçiler müdahele etti.

4. mustafa tanrıverdi

mustafa tanrıverdi Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Fatih Bey cim, bende benzer şeyleri çok düşündüm ancak kaçırdığımız bir nokta var. Bsiklet yolundan yürüyen insanlar hep aynı kişiler değil, her seferinde farklı bir insanla münakaşa ediyoruz. belki de uyardığımız insan ilk önce bizimle tartışıyor sonra bir daha o yoldan gitmiyordur, bunu bilemiyoruz. bu yüzden sabırla uyarmaya devam edelim.

5. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    gerçi ben başlayalı 1 sene oldu belki o yüzden bana öyle geliyordur ama mustafa abi bi bitmediler ki.ama şu da kesin geçmişe göre bisiklet kullanımı da insanların bakış açısı da olumlu yönde arttı...(aslında joplama sistemi pek doğru değil benim yaptığım da biraz niye baktından adam öldürenlere benzetiyor beni ama başka da çözüm gelmiyor aklıma :) )

6. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    bisiklet yolu da başka bi sinir stres kaynağı yahu... iy'ki ankara'da yok :p

7. Emir-

Emir- Üye

Seviye:
    Belediye başkanı geçen gün 1.100 km bisiklet yolu yaptık diyordu. İyi güzel yapıtınız ama yapıp öylece bıraktınız, ne bir ilgi ne bir alakadar olma var. Bisiklet yolumuz var ama etkili bir şekilde kullanamıyoruz. Park edenler mi istersin, bisiklet yolundan gitmeme ragmen tip tip bakanlar mı ( sanki bisiklet yolundan giderek yanlış yapan benmişim gibi) :D

8. Cüneyt Y.

Cüneyt Y. Kıdemli Üye

Seviye:
    alacan biber gazını sıkacan yüzüne sonra alıp eline çayını çekirdeğini can çekişmesini izleyecen

fatihaydın ve Mesut C. bunu beğendi.
  9. Mutlu Köksal

Mutlu Köksal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bisiklet yoluna gereksiz girip işgal edenlerle ilgili söylenecek o kadar sözler var ki...
    Hele dün bakırköy sahil yolu felaketti tam bisiklet yolu üzerine arka arkaya mangallar koymuşlar resmen slalom yaparak geçmek zorunda kaldık rezillikti.Mangal yau,mangal..

Edip Dinçer bunu beğendi.
  10. sedat_slave

sedat_slave Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    ben olsam tekmelerdim mangalları.sıkıysa yakalasınlar.ancak o zaman fark edebilirler o yolun bisiklete ait olduğunu. :)

fatihaydın bunu beğendi.
  11. Sait Hislioğlu

Sait Hislioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:

dostum aynısı düşündüm biliyomusun. Yoldan geçerken birimi çıktı önüme, tam yan yana durduğumuz zaman sıkıcam birazcık öhöö öhhöö diye kalcaklar. Oturup izlememe de gerek yok giderken kafamı çevirir bir kahkaha patlatırım yeter:) ya da yapışkanlı post-it kağıtlarına ''bisiklet yolundan yürüyorum çünkü ben bir öküzüm'' yazıları yazıp arkalarına yapıştırmayı düşünüyorum.

12. aykut34

aykut34 Yeni Üye

Seviye:
    Siz biber gazı ile geziyorsunuz da onların boş gezdiğini mi sanıyorsunuz? es kaza karşınızdaki silahını çekip o can acısı ile sıksa bir mermi o zaman ne olacak bisiklet yolu gazisi yada şehidi :) sakın böyle bir şeye kalkışmayın derim ben kibarca uyarın oranın bisiklet yolu olduğunu ve bunun resmi olduğunu anlatın bu kuralı öğrendikleri vakit bir daha yapmayacaklarına eminim, zaten işimiz allah a kalmış şansa yaşıyoruz bu memlekette, tartışarak hiç kendinizi boş yere üzmeyin,
    biber gazına gelincede taşınması suç polis bile belli bir süre eğitim aldıktan sonra taşıyıp kullanabiliyor tecrübe ile sabittir :p herkese iyi pedallar diliyorum

13. Koray06

Koray06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Çözümü havalı korna :) Bisikletinizin ön maşasına küçük el tipi pompa ile birlikte adapte ediyorsunuz. Pompayı her bastığınızda Tır geçti sanıyorlar.( nereden temin ederim demeyin, yeminle daha ben bulamadım o havalı kornayı :S )

14. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Araba yolunda giden öküze de "çüşşş" diyorsun, yavaş yavaş yoldan çekiliyor...

Bisiklet yolundakilere "Bisikletyolundasınız, farkında mısınız?" diyorum... Hala aynı yoldan yürümeye devam ediyor...

Artık kıyası siz yapınız...

Bu insanların kendi çocukları 2 tekeri öğrenemediği sürece, ebeveynler bir yere gelemez... Çünkü kendileri hayatlarında 2 tekere binmemiş...

Çocuğu 2 tekere alışmasın diye teşvik edenler etrafımda...

15. korcanugur

korcanugur Yeni Üye

Seviye:
    selamlar

bende bostancı bisiklet yolundaki karambolden şikayetçiyim ama işin çözümü şu aşağıdaki cihaz ile süper şekilde sağlanıyor, 2 metre mesafeden çalınca oracığa çişini,kakasını yapıveriyor vatandaş, ayrıca bulunduğunuz noktadan itibaren en az 200 metre önünüz açılmış oluyor, tavsiye olunur

http://www.hepsiburada.com/liste/mo...d=otm310001&categoryId=20024825&SKU=OTM310001

sevgiler

16. Fatih.Kökovalı

Fatih.Kökovalı Üye

Seviye:
    yorumları okudum da çok komik ya insanlar ne kadar bilinçli gerçekten komik, en iyisi yürüyen bant alın üstünde bisiklet sürün başka türlü olmaz :D

17. Erdem Ş.

Erdem Ş. Misafir

Aslında o mangalları domino taşı gibi yıkıp geçmek ve "bisiklet yoluna koymasaydın birader" demek mümkün. Sonuçta şehir planlamanın bisiklet sürmek için inşa ettiği bir alanı amacı dışında kullanım söz konusu burada. Ama gelin görün ki,bunu kimse anlamaz ve olan yine bisiklet sürenlere olur. Sabır demekten nefret ediyorum ama yapacak bir şey yok. Sabır!