Bosch Firması'nın çıkaracağı bisiklet farı

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
Merhaba Arkadaşlar,

Henüz piyasada yok ancak iki üç aylık bir zaman dilimi içerisinde piyasada bulabileceğiniz, Türkiye’de bisiklet üzerinde deneyen ilk kişi olarak kendimi şanslı gördüğüm bir ürünü sizler ile paylaşmak istiyorum. Marka ismi kullanacağımdan reklam olarak algılanmamasını rica ediyorum, bu sene Türkiye’de 100. yılını kutlayan bir firmanın bu tarz bir reklama ihtiyacı olmayacağı hepinizin taktiridir.
10 yıldır aynı aile içerisinde yer alıyorum ve bisiklete olan düşkünlüğüm sebebiyle bu tarz bir ürün çıktığında, sağolsunlar arkadaşlarım test edebilmem için bana olanak sağlıyorlar.
Aslında bu ürün, akülü bir ürün alan kişiye aküyü başka bir amaçla da kullanabilmesine olanak sağlayan bir aksesuar seti. Benim denediğim akü 18 V ve 1,5 Ah lik bir akü ( Lithium ) ve ürün sorumlusu arkadaşlarımdan aldığım bilgi sürekli yanması durumunda 10 saat kadar kullanılabildiği şeklinde. Akünün tam şarj süresi 3 saat kadar. Bu aksesuar seti hem masa lambası, hem kafa lambası hem de bisiklet farı olarak kullanabilmemize imkan sağlıyor. Akünün ağırlığı 405 gram, tüm aksesuarları ile birlikte tartmadım ancak tamamı 420 veya 430 gram gibi diye düşünüyorum.

Gece karanlığında flaşsız olarak çekilmiştir
(link)

Bisiklet üzerinde takılı hali
(link)

(link)

Kendi çantası bel çantasına takılabilecek şekilde tasarlanmış, Akü içerisindeyken ışığı açabilmeniz için açma kapatma düğmesinin yerini gösteren bir ibare ve kablonun rahat kullanılabilmesi için bir yuvası mevcut.
(link)

(link)

Masa lambası hali
(link)

Kafaya veya kaska vs takmak için aparat
(link)

Ürün sorumlusu arkadaşıma da ilettim, orijinal çantası bisiklet kadrosuna da montaj yapılacak şekilde tasarlanmış ancak tek noktadan bağlantı yapılabildiğinden salınım çok fazla oluyor, bel çantanıza taktığınız zamanda her bisikletten indiğinizde kablo ucunu lambadan sökmeniz gerekiyor. Ben kullanım esnasında başka bir çanta kullandım, bu konuda da bir iyileştirme yapılacaktır diye düşünüyorum. Herkese iyi akşamlar.

Scudo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
marka yeterli zaten ama kullandığı led mi ampul mü ve özellikleri nelerdir hangi fiyat aralığında düşünülüyor bu bilgileride verirsen cok mutlu olacağım.bu arada akü suluk kafesine konacak büyüklüktemi akünün ölçülerinide yazarsan ayrıca sevinirim aydınlatması mükemmel gözüküyor.paylaşım için teşekkürler.

Ercx

Aktif Üye
Tepki
37
Akü Furş'un olduğu yere bir cırtla yerleştirilebilir mi ? alın borusu denilen yere. Flaşör modu var mı bir de sistem ne kadar kapalı, su geçirmezlik olarak soruyorum. test için verilmiş ürünün testini bekliyoruz yakın zamanda :)

• Beğen
Tepkiler: Bulunmaz
Tepki
205
acıkcası bana kullanıslı gelmedi akülü bi lambayıda sırf çok ışık veriyo ve marka diye bisikletime takmam ayrıca akü kullanarak bir cok lamba buna yakın ışık verir ki bir led ne kadar enerji harcarki bundan cok daha guzel aydınlatan aküsüz fenerler var biraz araştırılsa bir cok ornegiyle karsılasabilirsiniz arkadaslar ama yinede kullanıslı bir urun..

Tepki
13
Bisiklet
Salcano
bisiklet değil de araba sürücüsü olarak düşündüm... far ayarsız araba ve motorsikletlerden sonra bir de bisikletlerle uğraşıcaz sanırım... bu kadar ışık veren bir alet düzgün ayarlanmazsa şöförler çok kulak çınlatır...

bisiklet sürücüsü açısından: akü taşınacaksa çeşitli çözümler elbet sunulabilir ama düzgün bir sunum ve güzel bir fiyatla işe yarar bir alet olur...

cemal_007

Daimi Üye
Tepki
284
benim de kullandığım lamba bu çok güzel ışık veriyor 3 kademesi var 1ci uzun far 2cisi kısa far 3cünsü flaşör şeklinde yanıyor ortalama 4 - 5 saat gidiyor fiyat 83 dolar Hong Kong bir siteden altım posta ile elime 5 günde geldi

http://img29.imageshack.us/img29/4738/dsc0138wd.jpg

http://img705.imageshack.us/img705/9951/dsc0139ml.jpg

burak altınsoy

Daimi Üye
Tepki
71
119 $ aşağı yukarı 185 tl ye denk geliyor ki muadillerinin neredeyse 3 te 1 fiyatı

burak altınsoy

Daimi Üye
Tepki
71
bunu kullanan arkadaşlar var.....site güvenilir..teslimat 8 10 gün arasında gerçekleşiyor...sizin için iki link daha.. :)

burak altınsoy

Daimi Üye
Tepki
71
kesinlikle...eğer şehirler arası aydınlatmasız bir yolda iseniz muhtemelen karşıdan gelen selektör yapar...aydınlatma gücü çok yüksek...piyasayı araştırdım buna yakın sistemler 300 EU dan başlıyor 900 EU bile var...