Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

boşaltın bisiklet yolunu

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında rcw tarafından paylaşıldı.

1. rcw

rcw Üye

Seviye:
    sonunda korktuğum başıma geldi.daha önce bu konu üzerine bi konu açmıştım ama ozaman yaram bukadar derin değildi şimdi ise tamamen doluyum .bu cadde bostan sahilindeki bisiklet yolundan bahsediyorum sonunda bisiklet yolundakiler yüzünden kaza yaptım ufak bir çocuk önüme fırladı bende durmaya çalıştım ve takla attım ve kazaya sebep olan çocuğun babasıda oradaydı geldi ayağa kalkabiliyomusun dedi bende evet dedim ve arkasına bakmadan çekti gitti ve giderken kendine diilde çocuğa kızıyodu sanki büyük olan çocukmuş gibi insan sorar birşeye ihtiyacın varmı diye mesela telefonumun şarzı bitmişti eve kadar kendi başıma gitmek zorunda kaldım ama tabi böyle hayvanlar olduğu kadar duyarlı insanlarda çok bi bisikletli bayan durdu yarabandı kolonyağı felan verdi yardım etti çok sağolsun.ama sorun şu ki böyle insanlar oldukça bize yüzlerce km yol yapsalar yine boş.artık birşeyler yapmalı.aslında hangi merciye şikayet edebiliriz orasıda meçhul çünkü ben yerdeyken yanımdan devriye gezen zabıta geçti dönüp bakmadılar bile:)
    duyarlı insanlara teşekkürler:)

2. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

Size çok çok geçmiş olsun diyorum. Fakat bu İstanbul'da artık bu ve bunun gibi birçok problemin artık kolay kolay düzelmeyeceği apaçık ortada gibi görünüyor ama hayırlısı bakalım. Bu şikayeti bizlerin dile getirmesinden ziyade bisiklet federasyonu ve bisiklet severler derneği dile getirse o zaman belki bir şeyler değişir gibi me geliyor.

Tekrardan çok geçmiş olsun, lüften dikkat edin. :(

3. Bulunmaz

Bulunmaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    rcw bunu beğendi.
  4. rcw

rcw Üye

Seviye:
    hızım 25 30 arasıydı baya takla attım sele yüksekdi bisiklet yere yapıştı ilk takladan sonra ben uçtum yuvarlandım ama çocuğa deymedim bile allahtan ben ona sevindim bişey olsaydı küçük çocuğa çok üzülürdüm. peki nasıl şikayet edebiliriz, nereye başvurmamız lazım? bu sorun bayaa canımı sıkmaya başladı.sonunda ıssız yerlere gitcem yada araba yolunda sürcem.:)

5. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Bisiklet yolunda sürmek daha bir stres veriyor. Direkt araba yolu diyorum ben. Ama araba yolu da stres yapıyor. En iyisi ıssız alanlar..Yanınızda birileri olmak kaydıyla..

6. Emre Ede

Emre Ede Forum Demirbaşı

Seviye:
    herkesden özür dileyerek ' sığır, Allahın kazması, iyi ayaklı köpek !! ' diorum ve geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum, Allah daha kötüsünden saklasın..
    böyle insan taklidi yapıpta gezen hayvanlar olduğu sürece bizim işimiz çok zor arkadaşlar, istediğiniz yere şikayet edin sizi takıcaklarını hiç sanmıyorum :( çünkü halkın güvenliğinden sorumlu polise bile tacizciyi, kapkaççıyı götürüyosun, iki okşuyo bi dürtüyo sonra salıo :mad: sen bisikletle kaza yapmışsın, takla atmışsın bence umurlarında olmaz :( o yüzden, herkes kendi başının çaresine bakıcak..mesela ben bisiklet yolunda giderken, karşımdan gelen adamın çekilmemesi üzerine ona çarpıyorum, adam gayet sinirli ' lan körmüsün insanlar yürüyo burda v.s. ' bi ton laf ediyo, bende ' bak yaya yolu bisiklet yolu, yaya yolu, bisiklet yolu, yaya yolu, bisiklet yolu die ellimlede yolları göstererek 7-8 kere tekrarlıyorum, sonra adama 'söyle bakıyım neymiş ?' burası biisklet yolu burası yaya yoluymuş ozaman hatalı kim sensin, bide bana laf söylüyosun çekil git yolumdan, die postayı koyduktan sonra arkama bile bakmadan yoluma devam ediyorum :D kalabalıklarsa hepsine posta koyuyorum, peki korkuyomuyum ? evet :D ya sus ya posta koy felsefe bu :D

rcw ve Bulunmaz bunu beğendi.
  7. rcw

rcw Üye

Seviye:
    gerçekten güzel bir yöntem bidahakine kafam yerinde olursa bu dediğini yapmaya çalışcam:)

8. Emre Ede

Emre Ede Forum Demirbaşı

Seviye:
    yap yap gerçekten, ben istinasız hergün mınımum 3 kere yapıorum :D hem sinir atıyosun, hem adama doğruyu öğretiosun, hemde dalga geçiosun zevkli oluyo :D

9. rcw

rcw Üye

Seviye:
    o güzergah üzerinden bende geçiyorum pendiğe gidiyorum ve bu tip olaylar banada oluyo buna bişeyler yapmamız lazım. birde o iniş çıkışların bazılarını küt bırakmışlar yere sıfırlamamışlar bayadır gidip geliyorum hala aynı çok hızlı gidince lastiği patlatıyo o kısımlar ,ben artık alıştım ve erzberledim ama bilmeden giren çok 3 arkadaşım bisiklet elinde pendiğe kadar gelmek zorunda kaldı bi iş yapılıyosa tam yapılmalı ya kullanalım ya kullanmayalım kullanırken aynı zamanda sorunlarla savaşmak zorunda kalmayalım