Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bornova'da yada daha yakın mesafede idman parkuru

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında gunerli tarafından paylaşıldı.

1. gunerli

gunerli Üye

Seviye:
    Saygıdeğer Forumdaşların, Ege/İzmir/Bornova sakinleri;
    Bornova'da Özkanlar da oturmaktayım, yakalşık olarak 4-5 hafatadır yeni başladığım bisiklet sporunda, gerekliliğine %100 inandığım kilo,kondisyon kazanma adına uygun diyetle birlikte, mümkün olan en fazla idmanı yapmak için elimden gelen herşeyi yapmaya çalışıyorum.
    Ancak hem çalışan bir kişi olarak, hemde eve karşı sorumlu bir baba olmak hengamesi derken akşam üstleri mesaiden sonra (ekseri 18.00-18.30 civarlarında) ister istemez, (buralarda herhangi bir bisiklet yolu olmamasından - bu arada olsa ne yazar!- ötürü, Manavkuyu-Osmangazi-Atatürk mah.nin bir kısmını kapsayan trafiğin tüm karmaşıklığı ile aktığı yollarda, tam da yoğun saatlerde pedal çevirmek zorunda kalmaktayım.Bu durum artık bana son derece sıkıcı gelmesiyle beraber,güzergâh olarakta son derece tehlikeli bir parkur aynı zamanda...
    Netice itibarı ile aranızda, Bornova'da yada buraya en yakın, yaklaşık 1-1,5 saatlik bir idman yapılabilecek, daha güvenli pedallayabileceğim,herhangi bir parkur veya ARAZİ parçası var mıdır?Nereye gidebilirim?vs..
    Yardımda bulunan veya ilgilenen tüm arkadaşlara şimdiden çok teşekkür eder, sağlıklı, huzurlu ve dingin tur ve geziler yaşamalarını temenni ederim.

Bülent Günerli
    İzmir - Bornova

yalancıyarim bunu beğendi.
  2. shealien

shealien Aktif Üye

Seviye:
    bende ozkanlarda oturuyorum ve haftada 1-2 kere bahsettigin yerlerde ısınıp evka 4 e tırmanıyorum. bence bulunabilecek en iyi antrenman parkuru.. trafik var bu yoldada ama ara sokakları kullanınca pekte problem olmuyor.. ama daha az trafik istersen evka 3 tarafını tavsiye ederim orada da bir mtb parkuru vardı... manisa kavsagından manisa yolunu tırmanırken ilk ısıklar (yada evka 3 e dogru ikinci kavsaktan girip hemen manisa yoluna paralel bir yoldan mtb parkurunun girisine ulasıyorsun-BİRAZ KOTU 1 TARİF OLDU AMA BASKA YOLU YOK SANIRIM)

3. zuvaymamy

zuvaymamy Yeni Üye

Trafiğin hiç olmadığı ege üniversitesinin içi bence çok ideal..Fakat burda inişli çıkışlı yer olmadığı için size sıkıcı gelebilir belli bir süreden sonra.evka-3 te idealdir..

4. gunerli

gunerli Üye

Seviye:
    Shealien, öncelikle yardım ve önerin için çok teşekkür ederim.Anladığım kadarıyla, Manisa kavşağından, Manisa yoluna girer girmez (yaklaşık 100 mt.sonra) gelen ışıklardan sağa değilde, daha ileriden BP benzin istasyonuna doğru tırmanışa geçtikten sonra gelen ikinci ışıklardan sağa gireceğim, değil mi?
    Eğer buraya kadar doğru anladıysam, bahsettiğin bu giriş, camiinin olduğu girişe benziyor.Buradan sağa, Evka 3'e doğru girdikten sonra hemen sol yapıp, Manisa yoluna paralel olarak mı devam edeceğim?..Yrıdım için tekrar teşekkür....

5. Ergün Gündoğar

Ergün Gündoğar Forum Bağımlısı

Seviye:
    Size bir parkur öneremem fakat trailer/roller önerebilirim, evde vakit buldukça sürekli antreman yapabileceğiz bir yöntem, ülkemizde tacx markası bisiklet satıcılarında bulunabiliyor.

rochas bunu beğendi.
  6. agencalp

agencalp Aktif Üye

Seviye:
    ben size şöyle bir rota önerebilirim:Atatürk mahallesinin en doğu ucundan geçen yoldan tırmanmaya başlayın yolun sonlarına doğru karşınıza bir park çıkıyor ve yol sola dönüyor,siz sağ taraftaki yola sapın ve onu takip edin yol boyunca 2 köy geçiyorsunuz ve 2. köyün sonunda asfalt bitiyor. Artık ordan sonra gidip gitmemek size kalmış ben sonuna kadar gitmedim fakat yol baya uzun ve eğlenceli.

sniper ve alibo bunu beğendi.
  7. yalancıyarim

yalancıyarim Yeni Üye

Seviye:
    Bende her çarşamba bayraklıdan bostanlıya kadar bir tur atıyorum arkadaşımızın dediği gibi yoğun trafik içinde bu mesafelaeri katediyorum.Ama bir bisiklet yolumuz olsa hiç bunları düşünmeyeceğiz ama maalesef bu bisiklet sporuna gereken önemin verilmediğini düşünüyorum. saygılar,

8. Umut96

Umut96 Yeni Üye

DAKAR'ı alır almaz deneme sürüşü yaptın anlaşılan, hemde bana haber vermeden, alacağın olsun bakalıım.

sniper bunu beğendi.
  9. gezgin35

gezgin35 Aktif Üye

Seviye:
    Selam Bülent,

Sana Yunanistan'a gitmeden önce de anlattığım gibi, biraz yokuş tırmanmak istiyorsan, Bornova merkezden Kayadibi Köyüne gidebilirsin. 57. ci Topçu Tugayı'nın tam arkasından çıkılıyor o köye, Bornova merkezindeki Hükümet binasının tam arkasında eski kamyonet duraklarının olduğu yerde kime sorsan tarif ederler. O yolda fazla trafik akışı yok, çok tenha bir yol orası.

Kenine iyi bak belki bir gün beraber de gezebiliriz.

10. gunerli

gunerli Üye

Seviye:
    Yardım için teşekkürler, uygun olduğumuz bir zaman birlikte pedallamak dileğiyle...:in: