bornova-spil mümkün mü?

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
arkadaşlar bir aksilik çıkmazsa bu haftasonu pazar günü bir etkinlikte yer almak istiyorum onun haricinde kafamda spile çıkma fikri var kaç km?ne kadar sürer daha önce deneyen var mı?acaba aranızda merak ettim.Bana katılmak isteyen varsa beraber de hareket edebiliriz.Bornova' oturuyorum bu arada.

Scudo

simplonmurat

Forum Bağımlısı
Tepki
336
İsim
Murat ALTINCAN
Bisiklet
Simplon
Sağlam bir tırmanış seni bekliyor diyebilirim.Eğer ankara asfaltından çıkarsan daha rahat edersin.Manisadan çıkmak biraz zorlayabilir.

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
bornova'dan belkahve üzerinden spil dağı tabelasına kadar yapılamayacak, imkansız gibi nitelenecek bir durum yok.ancak sola spil dağına sapaktan sonrası hakkında hiçbir fikrim yok maalesef. adaşımın da dediği gibi gayet sıkı sağlam tırmanış ama keyifli olacağına eminim.

• Beğen
Tepkiler: semihcelikoglu

Turkishflier

Aktif Üye
Tepki
143
Merhaba,
Murat zaten tırmanış o noktadan sonra başlıyor.Belkahvenin 260 metre gibi bir rakımı var.Belkahveden indikten sonra ~12 km kadar sonra solda Sütçüler köyü var.O köyün içinden geçerek tırmanışa başlıyorsunuz.Ben uzun bir süre önce mtb ile 10 km kadar tırmanmıştım orayı,bir 5-6 km si daha vardı sanırım.Ama çok keyifli bir tırmanış

• Beğen

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
sanırım bu haftasonu pazar deneyeceğim bu tırmanışı gelmek isteyen yok mu?cevaplar için teşşekkür ederim ayrıca herkese.

TrekOnur

Üye
Tepki
25
slm dostum beni çeşmealtından hatırlarsın. biz iki kişi daha önce manisadan gidip belkahveden gelmiştik. toplam 100km'yi biraz geçiyo. ama manisadan çıkmak acayip yorar. ben de bornovadayım. başka bi zaman birlikte gidebiliriz. gerçi orda görülecek pek bişey de yok

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
Selam Onur ayıpsın tabiki hatırladım seni geçen hafta malesef olmadı aksilik olmazsa bu hafta yapmayı düşünüyorum tırmanışı katılırsan çok sevinirim

TrekOnur

Üye
Tepki
25
semih bu pazar yağmurlu olmazsa güzelbahçedeki yarışa katılacam. sonraki haftaya da ne olur bilmem ama ümidini yitirme elbet birgün gideriz

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
sağolasın sana iyi yarışmalar haberim yoktu başarılar dilerim

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
Arkadaşlar bugün itibariyle Spil-Bornova mümkün mü diye birşey kafamı kurcalamıyor.Evden çıktıktan yaklaşık 3 sa 40 dk sonra Spil zirvesindeydim.16 km lik tırmanışın başlayacağı Sütçüler Köyü'ne kadar sorunsuz diyebileceğim bir sürüş oldu.Belkahve'nin 260m lik rakımına ulaşmak biraz yordu tabi ama sonrası rahattı.Yalnız yalan söylemeyeyim 16km lik tırmanışın %80 civarını bisiklet ile beraber yürüyerek çıktım gerçekten yorucuydu.Zirve de müdüriyetteki amcaların çay ikramı bitik birini hayata döndürdü diyebilirim.Yorucu da olsa öyle güzel bir iniş sizleri bekliyor ki 45-60 km arası hızlarda müthiş adrenalinli bir olaydı.Tüm yorgunluğumu aldı coşkunluk hissinden başka birşey düşünmedim.Bu arada eve geldiğimde 79.6 km lik yol yapmışım ve toplanda 4sa 55dk süre görünüyordu.Neyse lafı çok uzattım.Tek başıma olmam dolasıyla çekebildiğim az sayıda foto ile sizleri başbaşa bırakıyorum.
(link)(link)(link)(link)(link)(link)

Açılmayan Fotoğraflar tarafımdan kaldırılmıştır Ercan...

• Beğen
Tepkiler: simplonmurat

simplonmurat

Forum Bağımlısı
Tepki
336
İsim
Murat ALTINCAN
Bisiklet
Simplon
Tebrikler.Artık sende bir zirve sahibi olmuşsun.Her ne kadar yokuşun büyük kısmını el de çıkartsanda vaz geçmeyişin azmini gösteriyor.Bir daha kine yarısınnı tırmanmayı dene..

• Beğen