Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Borla ve 711...

Konu, 'Sedona' kısmında Mülteci tarafından paylaşıldı.

1. Mülteci

Mülteci Üye

Seviye:
    Arkadaslar merhaba.
    Arkadaslar gunluk bınmek ıcın, kampcılık ve kotu arazı kosullarında bıle sorunsuzca kullanacagım bır bısıklet arıyorum. Dag bısıkletlerı arasında forumda baya bır arastırma yaptım kı, kısıtlı butceler ıcın en tercıh edılen modelın borla oldugunu gordum.Ama her nedense rengıne bır urlu ısınamadım :) 711 cok hosuma gıttı renk olarak.Ama tabı onemlı olan renk degıl kullanım amacı.benım ısteklerıme cevap verecek bısıklet hangısı ? Yoksa ıkısıde aynı bısıkletmı ? Tercıh hakkımı hangısınden kullanayım. Yenıyım bu arada bısıklet konusunda. Baslangıc ıcın kullanabılecegım ve dedıgım gıbı normal gunluk kullanımın dısında kamp yapan bırısıyım.Kotu arazı kosullarında gercı hepsı hakkını verıyordur.

2. FOR_kahn

FOR_kahn Yeni Üye

ben geçenlerde Sedona sd 711 aldım.çok memnunum.istediğim performası yola yansıtabiliyor.arazideki mükemmelliyeti beni hayran bırakıyor.sanada tavsiye ederim...
    ayrıntılı biligi:
    http://www.sedona.com.tr/

3. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    2007 model borla veya sd 711 alacaktık benim hatuna, sonunda sd711 aldık, çünkü kadrosu ileride gelişime daha çok izin veren bir yapıya sahip, yani borla'ya gidip deore ve üstü komponent taksan yazıktır da sd711 in kadro güzel. bir de amortisörünü bilemeyeceğim çünkü axon d-rl kullanıyoruz bizim sd711'de. xcm'yi hüç kullanmadım.

4. S. Burak Cebeci

S. Burak Cebeci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    711 tek geçerim:)ama 2008 model

5. deepcriminal

deepcriminal Aktif Üye

Seviye:
    borla ve 711 arasında çok büyük fiyat farkı yok zaten, 711 alman iyi olur siyah güzel ;)

mavihan bunu beğendi.
  6. mirza_tt

mirza_tt Yeni Üye

Seviye:
    bence borla ile 711 arasında pek bir fark yok. borla 2008 kadrosu her türlü geliştirmeye açık. ikiside 6000 serisi aluminyum. 711 çok daha iyi diyen arkadaşların neden boyle soylediklerini açıkçası anlayamadım. Kadroların ağırlıklarını biliyorlarmı?

7. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    dikkat ettiyseniz geçen seneki modellere göre kıyasladım. 2007'nin 711 ve borla'sini karşilaştirirsaniz çok rahat anlarsiniz farkı. ben 2007 761 kullaniyorum, o 2007 711'in kadrosu bence fazlasi var eksiği yok benim kadromdan.

2008 de ne borla ne 711 i alici gözle incelemediğim ve kullanmadiğim için yorumum yok o konu ile ilgili.

8. akustik

akustik Yeni Üye

Seviye:
    aralarında yaklaşık 130YTL fark var. önemli değil diyorsan 711 güzel.
    ama benim işimi görsün, yalnız kaliteyide elden bırakmam diyorsan işte o zaman borla al gerisine bakma.:in:

9. encralis

encralis Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sırf amortisörün rampadaki önemini deneyerek gördüğüm için 711 aldım.
    Kilitlenebilir olması çok farkediyor.
    Herkes bas bas bağırırdı kilitlenebilir al diye, borla alacaktım. Ama farkı gördüm, vites ve fren sistemi de borla'nın bir üst modeli.
    Ağırlıkları aynı denebilir.
    Beyaz'ını aldım.
    Sadeliği sevdiğim için ve ufak çizikleri fazla belli etmesin diye.
    Yoksa siyahını alacaktım.
    Fiyat*performans borla tabi ki ama alabiliyorsan 711 al pişman olmazsın.
    Ucu ucuna denk getirip kasktan feragat edeceksen borla al.

ilhan.b bunu beğendi.
  10. S. Burak Cebeci

S. Burak Cebeci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:

parçalar....

11. mirza_tt

mirza_tt Yeni Üye

Seviye:

parçalar zamanla değiştirilebilir ben zaten kadrodan bahsediyorum. Bisikleti alırken üstüne 50-100(bu 100 lira farka alivio olur full set) ytl verip vites grubunu değiştirebilirsiniz.40 ytl de lock out amortisor farkı var. Rengi hosuna gitmiştir,ismi hoşuna gitmiştir yaparsın. Ama paran yoksa Borlanın 711 den pek farkı yok. Al bin dolaş keyfine bak..

12. Mülteci

Mülteci Üye

Seviye:
    tesekkur ederım yardımlarınız ıcın.

13. mavihan

mavihan Üye

Seviye:
    katılıyorum. bütçe meselesi tamamen

14. userguide

userguide Yeni Üye

arkadaşlar ben her iki biskikletide yerinde inceledim borla ve 711 in (2008 modelleri için) kadro yapıları aynı olmasına rağmen alaşımları farklıymış ki buda ağırlıklarının farklı olması demek. borlada shimanonun en alt sistemi olan tourney var 711 de ondan biraz daha iyi olan altus takılmış (ruble,arka aktarıcı,ön aktarıcı,ayna kol,ön arka hazneler) borlada ön ve arka hazneler sıradan rulmanlı 711 de shimano altus kullanılmış. borlanın ön amortisör kitlenmeyen cinsten 711 de sertlik ayarı ve kitlenebilirlik özellikleri var. borlanın cantları 711 in cantlarına göre daha düşük model. yani bu fiyat farkı bunlardan dolayı ben 711v almayı düşünüyorum ve memnun kalmayı umuyorum :)

15. sessiz_dj

sessiz_dj Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bende borla almayı düşünuyordum tam borla alcaktım erdoğanlar bısıkletın sahıbı lutfu beyle konuştuktan sonra kararımı değiştirim 711 v - break siparişi verdım bugun yarın elımde olcak. Bır cok konuda fark yanı kardeşim arkadaşta yukarda ızah etmiş Borla 21 vıtes 711 sitede 21 vıtes yazsada 24 vıtesdır kadro arasında fark fıyat olarak yanı 711 borlaya cok ustundur kardeşim ama yınede karar senın tabıkı kardeş her ne alırsan al memnun kalacağinı umuyorum

16. F&d reco

F&d reco Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar, ben borla aldım çok memnunum şimdilik bir problem yok vites geçişleri biraz kemikli 130 km filan oldu bisikletim inanın yok satıyorlar son maviyi aslı bisikletten ben kaptım siyah zaten getirmeyeceklermiş galiba kırmızı vardı. pozitif yanları şöyle bence ucuz fiyatı ( fiyat faydaya göre bence en iyisi) , hafif, 21 de bile sorunsuz kalkabilirsiniz, sessiz ve güzel frenleri ve sağlamlığı, negatifliği ise bence, kilitli maşa olmaması, kemikli vites geçişleri

ayrıca 1 sorum olacak üzerindeki orj. sistemle fly in önünde 59.5 km gördüm ( 60 yapamadım uyuz oldum) deli gibi çevirmeme rağmen buda aynakol ve arka ruble den kaynaklanıyor ilerde ben bunu geliştiremem mi yani buna kadrom müsade etmez mi ? lütfen cevaplarmısınız.

17. sessiz_dj

sessiz_dj Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ilerde aynakol'u geliştirebılırsın sedona borla kadrosu gelişmeye acıktır ılerleyen zamanlarda deore 27 vıtes sıstemı kullanabılırsın borlada ben tam bılgı sahıbım forumdan öğrendığım kadarıyla bır arkıdede vardı 2006 borla deore sıstem vardı uzerınde sorunsuzdu yanı kardeş bu arada hayırlı olsun bısıkletın bol pedallar....

18. bariskarasu

bariskarasu Yeni Üye

merhabalar yolda ve bazen de toprakta kullanmak icin sedona borla almak istiyorum.Ancak boyum 1.96cm sedona borlanin en buyuk kadro boyu ne kadar?Benim icin bu en buyuk kadro boyu sikinti yaratir mi?tesekkurler

19. sessiz_dj

sessiz_dj Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    sedona borlanın en buyuk kadro boyu 20 ınc kardeş senın boyuna uygun kadro boyu kardeşim 22ınc'dır ama senın için 20ınc kadronunda fazla bır sorun olcağinı düşünmuyorum kardeş burdakı ustalarımız bu konuda sana daha cok yardımcı olcağinı düşünuyorum bıldiğim kadarıyla sana yardımcı olmaya caliştım kardeş...

20. mavihan

mavihan Üye

Seviye:
    20inc sana olur. en büyük de sedonada bu var hatta çogu modelin 22inc olmaz. sana tavsiyem 20inc bulabilirsen alman