Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Borla 2009 Hakkındaki Düşünceleriniz.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Felat Şen tarafından paylaşıldı.

1. Felat Şen

Felat Şen Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,
    sedona borla 2009 hakkında kullananlar ve bisiklet üstadlarından fikir almak istiyorum. ayrıca bu bisikletin bilinmeyen özellikleri -olumlu ve olumsuz- var ise bunları da öğrenmek istiyorum.

saygılarımla.

2. Felat Şen

Felat Şen Aktif Üye

Seviye:
    Bilgi verebilecek kimse yok mu?

3. mert yazgan

mert yazgan Kıdemli Üye

Seviye:
    evet ya arkadaşlar yardımcı olabilirmisiniz bende kararsız kaldım sedona ile salcano arasında burdaki yorumlar seçimi çok etkileyecek

4. Felat Şen

Felat Şen Aktif Üye

Seviye:
    Ayrıca 711'e göre farkları nelerdir? donanım, teknik bilgi ve kullananların memnuniyetini öğrenmek istiyorum

5. burakhan21

burakhan21 Yeni Üye

Seviye:
    borla 7li sistem 711V 8li sistem ve maşa farkı var bildiğim kadarıyla borlada masa kilidi yok 711v de var ve borlada tourney serisi var 711de altus olması lazım farklar bu fiyatkonusunda bütceniz 711vye yeterse onu almanızı tavsiye ederim ama borlada cok dayanıklı bir bisiklet oldugunu unutmayınikiside iyi bir seçim olur
    saygılar:)

6. Emre Ceylan

Emre Ceylan Üye

Seviye:
    ben yeni sedona borla aldm 2009 18"...
    salcona'yla karşılaştırlmycak kadar iyi bir mtb.
    hem asfalt'ta hemde arazide cok iyi bir performansı war.
    ben alalı 3 gün oldu ve bu 3günde 110km. civarında bi yol sarfettim.. yokuş cıkarkende inerkende zemin asfalt veya toprak farketmio gayet rahat.. ön süspansiyon cokk güzel..merdiven inerkende cok rahat bi bisklet :D beni zorlayan tek sorunu ayaklığının olmaması sadece çarşıda bırakıcaqım zaman bana zorluk yaratıo onuda taktırıcam.. :D ama bu ayaklık meselesi mtb.lerin nerdeyse %95'inde war..:) her konuda tavsiye edebilceğim bir bisiklet.. :)

berkay soydan bunu beğendi.
  7. mathcup

mathcup Kıdemli Üye

Seviye:
    bende salcano kullanıyorumm ama çıkıp sedonayla kıyaslanmayacak kadar iyi demiyorum şöyle çıkıp cahil cahil konuşmayın biz hata mı yaptık şimdi salcano alarak.her iki bisikletin modellerini farklı şartlarda uzman görüşler altında incelemeden nasıl salcanodan iyi diyebilirsin.burda yeni bisiklet alacak arkadaşlara nasıl böyle hiç bir tecrübeye dayanmayan şeyler söyleyebilirisin.ben salcano ng 303 sv aldım bu sene 1000 km yakın yol yaptım. inmediğim merdiven hoplamadığım rampa kalmadı hiç bir sorunda yaşamadım.Ama çıkıpta mutlaka salcano alın sedonalar berbattır demiyorum.

adam gelmiş ilk mesajından saldırmış salconaya direk.böyle insanları forumda barındırmayalım.

güzel kardeşim özet olarak borla gayet iyi bir bisiklettir alırsan çok ciddi sorunlar yaşamazsın.ama 711 v de kilitlenebilir maşa ve bir üst seviye vites sistemi var.bende kullanmadan kilitlenebilir maşanın faydalarını bilmiyordum yokuş çıkarken ve şehir içi asfalt yollarda ciddi performans kayıplarını önlüyor.kullandığım bisikleti tavsiye ederim ama borla alırsan memnun kalacağından eminim.şimdiden hayırlı olsun kardeşim.

8. Felat Şen

Felat Şen Aktif Üye

Seviye:
    Aydınlatıcı bilgileriniz için çok teşekkür ederim.

9. Muhammed PINAR

Muhammed PINAR Forum Bağımlısı

Seviye:

ben de salcano kullanıcısıyım en yakın arkadaşımda da borla 2009 var kötü tarafları aynakol biraz uzun ya da benim ayaklarım uzun bedal yan olduğunda ayakkabı yere sürtüyor o bisikletteyken ve ayak yok bulamadık sanayide uyduracak birşeyler sanırım :) ayak modelleri eskişehirde bulamadık ona uyacak birşey... son olarak bence fiyatına göre pahalı alacaksan salcano astro alabilirsin daha uygun daha iyi donanımlı :)

para sorun değil gözden çıkardım derseniz 70 TL ekleyip 711 V alın kesinlikle memnun kalacağınız bisikletlerdir ama fiyatları konusu size kalmıştır :)

10. Lisaju

Lisaju Üye

Seviye:
    24"-26"-28" jant bisikletlere uygun ayarlanabilir park ayakları piyasada mevcut. Eskişehir'de bulamadıysanız, internetten sipariş verebilirsiniz. Yani sanayi'de ayak yaptırmanıza gerek yok. İlla yaptıracam diyorsanız ustaya söyleyin aşağıdakilere benzer bişeyler yapsın.

[​IMG] [​IMG]

11. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Merak ediyorum, ikinci cümlenizden memnun musunuz? Bu da saldırganca değil mi? Hem de markaya değil insana karşı.

Ayrıca bahsettiğiniz mesaja..
    Buna soru ile karşılık vermek gerekir, hangi modelleri hangi şartlarda karşılaştırdınız, ve neden?

güven şengönül bunu beğendi.
  12. mathcup

mathcup Kıdemli Üye

Seviye:
    o an sinirlenmiştim hoş olmamış söylediklerim.bu forumda bu tür işlere ben karar veremem zaten burda yöneticilerimiz var.ama daha ilk mesajından kullandığım bisiklet markasına saldırması kızdırdı beni sadece.

13. ercan günes

ercan günes Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bisikletya sinirlenmeyin kırmayın klapleri farklı seylere sinirlenin ne bilim sinirlenin iste ama bisiklet olmasın mewzubais :)):):)

14. berkay soydan

berkay soydan Yeni Üye

Seviye:
    borla alıcaksan ve trial ile bıraz ilgiliysen orta gobek mılı sorununu goz onunde bulundurmanı tavsıye ederım. xc kadrosu oldugu için fazla zorlamasamda bu kadar kolay kırılan bir mil sadece borlada gördüm, bısıkletten gercekten cok memnum muhtesem hafif ,ama arka gobek mili 7-8 kaldırıma gelemıyor diyebılırm cok hassas 2. side pedal sesi; giderken ayna dişlisinden sankı demıre surtuyor gıbı ufak bır ses gelıyor alma demıyorum amacım kararını vs değiştirmekte degıl sadece fikirlerim saygılar .)

15. alkankoca

alkankoca Aktif Üye

Seviye:
    sedona borla ilk başlangıc bisikletidir bence bunu kulandıktan sonra daha üst modellere gecmeniz daha doğru olur ancak daha iyi birşey olsun ben alınca 2-3 yıl binmek istoyorum derseniz borla uygun bir bisiklet olmaz daha iyi donanımlı bir bisiklet bakın bence