Boreas ve ben...

M.Ergun GÖZET

Forum Demirbaşı
Tepki
688
Bisiklet
Fuji
Boreas ile dün gece saat 22,00 dolaylarında anlaşarak bir Edirne-Kırklareli yolculuğu yapmaya karar verdik ve bu pırıl pırıl güneşli pazar günü saat 11,30 gibi buluşarak Kırklareli'ne doğru pedal çevirmeye başladık.
Bu benim şu ana kadar yaptığım en uzun yol olacağından oldukça heyecanlı ve bir o kadar da şüpheliydim. Acaba Boreas'a ayak uydurabilecekmiyim?, acaba yolu tamamlayabilecekmiyim?, acaba "market bisikletim" bir sorun yaratacak mı? sorularıyla yolu neredeyse yarıladık. Fakat bu yol çok rampalı ve beni oldukça etkiledi.
Saat 15,00 dolayında Kırklareli'ne 10 km. mesafede İnece Köyüne geldik. Boreas'la burada birşeyler atıştırdık. Saatin ilerlemesi nedeniyle dönüşte karanlığa kalma ihtimalimiz yüksekti. Benim "Kırklareli'ne gidip dönüşü minibüsle yapalım" mızıkçılığıma karşın, Boreas "ağabey buradan geri dönelim, böylelikle 100 km. yapmış oluruz" teklifi gelince onu da kırmamak için kabul ettim ve dönüşe başladık.
Son 20 km.'yi karanlıkta katederek 18,15 dolaylarında Edirne'ye ulaştık.
Daha önce de söylediğim gibi bu benim en uzun ve en maceralı gezimdi. Boreas harika bisikletine rağmen tüm yol boyunca benim "market bisikletime" eşlik edip beni hiç yalnız bırakmadığın için sana binlerce teşekkürler...Böyle bir bisiklet arkadaşım olduğu için ne mutlu bana...
Ayrıca yol boyunca Candede ve Çağrı'nın mücadelelerini düşünerek onlardan feyz aldığımı da söylemeliyim...
İkimiz de Fotoğraf makinalarımızı almadığımız için fotoğraf sunamadım sizlere, bağışlayın...

Scudo

Ergün Gündoğar

Forum Bağımlısı
Tepki
206
Fotoğraf da isterdik tabe ama geziyi paylaşmanız bile yeter :D, ikinizi de tebrik ederim, bu güzel günü çok güzel bir şekilde değerlendirmişsiniz.;)

• Beğen
Tepkiler: M.Ergun GÖZET

burgazz

Forum Bağımlısı
Tepki
324
ah uzun yol deyınce bana gelıcektınız ama bıraz uzak kaldık.yınede okuması bile guzeldı tabe resımlı olsaydı kaymaklı ekmek kadayıfı durumları

• Beğen

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
Yüreğinize saglık canım abim.Tabi isterdik siz güzel insanların nadide fotoğraflarını.Paylaşımlarınız da yoksun kaldığımız fotoğraflarınızdan etkin.

'''Her Saniye Değerlidir.''' L. Armstrong

• Beğen

r_scribble

Aktif Üye
Tepki
30
Ergun abi Tayfur(boreas) benim ev arkadaşım.Bu hobiyi vodka-redbull ikilisinden daha hızlı bir şekilde damarlarıma nüfuz ettirmeyi başardı :D .Şuan bir bisiklet toplamaya başladım bile.Yakın zamanda bol ve uzun gezilerde birlikte olacağız.Sen bence gizli gizli kondisyon çalışmalarına başlamalısın :)

• Beğen

M.Ergun GÖZET

Forum Demirbaşı
Tepki
688
Bisiklet
Fuji
r_scribble;(daha kolay bir nick bulmanı isterdim), yol boyunca boreas senden söz etti. Bisiklet konusundaki arzun çok güzel. Zaten bir de bisikletforum'a girmeye başladıysan hiç kurtuluşun yok, bu işin hastası olacaksın.
Seninle ve boreas ile birlikte pedal basmak beni mutlu eder.
Kondisyona gelince; 49 yaşında olup 4 ayda bu kadar kondisyona ulaşmam şu an için bana yeter. Ama ilkbaharda yeni bisikletim ve daha gelişmiş kondisyonumla sizleri zorlamaya çalışacağımı bilesin.
Hoşgeldin...

• Beğen
Tepkiler: r_scribble

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
Bu bir ilk olan gezinizi keşke fotoğraflama imkanınız olsaydı. Okumakta zevk vericiydi. Ellerinize ve ayaklarınıza sağlık.

Sevgiler...

• Beğen

boreas

Forum Demirbaşı
Tepki
159
merhabalar:
öncelikle bu gezide benimle birlikte pedal çeviren ergun abime sonsuz teşekkürler.
49 yaşında olmasına rağmen 7saatte 100km pedal çevirmesi gerçekten azımsanmayacak bir olay. onu kutluyorum. ayrıca 17kg.lık çift amortisörlü bisikletiyle harikalar yarattı diyebilirim. nice 49yaşlara ve nice 100km.lere.....
fotoğraflasaydık keşke diyorum...:(

boreas

Forum Demirbaşı
Tepki
159
@r_scribble

senin bisikletin maşası teker seti hazır. kadro ve donanim kaldı :D onlarıda aldıkmı tamam. ama sen ergun abiye ayak uydurabilecekmisin bakalım.:D

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Merhaba Ergun bey

Bisiklet arkadaşlığı işte bu. Bisikletçi yolda arkadaşını bir saniye bile yanlız bırakmaz. Yolun başında beraber başladığı gezide, sonuna kadar yanında olur. Boreas' ı da sizi de bu güzel gezinizden dolayı kutlarım.
Demek gezinize, 1 saat önce başlayabilseymişsiniz, hedefiniz olan Kırklareline de varmış olacakmışsınız. Ama 10 Km nedir ki? varmış kadar olmuşsunuz.

İkinizide kutlar, sağlık ve sıhhatler dilerim.
Hoşçakalın.

• Beğen

M.Ergun GÖZET

Forum Demirbaşı
Tepki
688
Bisiklet
Fuji
@Ender Alıcıoğlu

Değerli Ender Bey, sizinle hiç tanışmadık ama Candede'den dolayı sanki sizi tanıyormuş gibiyim. Size teşekkür ederim. İnşallah bir gün birlikte pedal basmak mümkün olur.
Saygılarımla...

M.Ergun GÖZET

Forum Demirbaşı
Tepki
688
Bisiklet
Fuji
@boreas

Teşekkür ederim boreas. Sizin gibi pırıl pırıl gençlerden ve yaşama sevincinizden biz de birer kırıntı alabiliyorsak sizlerin sayesindedir.
İnsanlığının ve sportmenliğinin hep böyle doruklarda olması dileğimle...

• Beğen
Tepkiler: candede ve boreas