Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bontrager RXL MTB ayakkabıyı nasıl bilirsiniz?

Konu, 'Giyim' kısmında MuratHan tarafından paylaşıldı.

1. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bontrager marka MTB ayakkabı kullanan arkadaşlar kalite,rahatlık, ve estetik konusunda artısı ya da eksisi nedir? Diğer mtb ayakkabılar gibi Bontrager ayakkabılarda da bir numara büyük ayakkabımı seçmek gerekiyor. Fotoğraflardan tip olarak pek albenili değil fakat yabancı bir sitede 150 euro'dan 66 euroya düşmüş. Markayı bisiklet jantları dışında pek duymadım ayakkabıları nasıldır hiç bir bilgim yok. Yorumlarınızdan yola çıkarak alıp almama konusunda karar vereceğim.

http://www.cyclingnewsasia.com/en/tech/37-general/936-tech-review-bontrager-rxl-mtb-shoes

bahtiyar közen bunu beğendi.
  2. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Yarışlarda kullanmak için aynısından almıştım. Karbon tabanlı ve ciddi derecede rijit bir ayakkabı. Yalnız bu esnemezliğin avantajı ve dezavantajı var. Bisikletin üstünden inmiyorsan çok güzel, performansını artıracaktır. Ama inip yürümeye başladığında keyfini kaçıracak :) Ayrıca tabanı karbon olduğu için çizilmelere karşı çok hassas. Kısaca bu ayakkabı ile bisiklet üzerinde kalacaksın fazla yürümeyeceksin. Eğer günlük kullanım için istiyorsan başka modellere bakmanı öneririm. Bu detayın haricinde ayakkabının ayağa oturması gayet güzel ama bu kişiden kişiye değişir tabi. Benim ayağımda topuk kavrama kısmı yürürken biraz oynuyor ama bunun pedallamaya bir dezavantajı yok hatta bu rijitlikte bir ayakkabı için böylesi daha iyi. Ayrıca standart kalıp SIDI 'ler gibi tarak kısmı dar değildir ama bir Northwave gibi de geniş değil. Orta kararlı yani, çoğu insanın ayağına sorunsuz uyar. Kalıp olarak sakın 1 numara büyüğünü alma. Bu dahil 4 değişik markanın ayakkabısını kullanıyorum hepsi de aynı numara. Shimano veya Sidi ayakkabın var ise aynı numarayı alabilirsin.

Salih Manavoğlu ve MuratHan bunu beğendi.
  3. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Yaklaşık 2.5 sezondur Bontrager RL modelini hem yarışlarda hem de antremanlarda yaz kış, yağmur çamur kullandım. Ayakkabı gerçekten çok sağlam ve çok konforlu. RXL modeli daha üst modeli, RL modelinden daha hafif, daha esnemez tabanlı..
    Hangi sitede bulduğunuzu öğrenebilir miyim? Eğer numarası uyarsa bende almayı düşünüyorum :) Ayrıca Güney abinin de dediği gibi büyük numara almayın.. Ben 44.5 giyiyorum alırken bulamamıştım 44.5 numara 45 numara almıştım zamanla biraz daha genişledi ayakkabı ve şu an biraz büyük geliyor..
    Bu ayakkabılar ile yaşayabileceğiniz tek sorun tokalarıdır. Ben aldığım ilk gün kırmıştım bir tanesini :( Ancak Sidi'nin tokası tam oluyor ilk aldığım zamandan beri Sidi tokası ile kullanıyorum hiç sorun yaşamadım..

MuratHan bunu beğendi.
  4. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Güney bey yorumunuz için teşekkür ederim. Yol bisikletinde kullanacağım. Aslında yol ayakkabısı düşünüyorum fakat azda olsa yürüme mesafesi gerektiği için yol ayakkabısından şimdilik caymış durumdayım. Görünüş olarak umarım çok kaba değildir. Yorumunuzdan ayakkabının verilen parayı hak edeceği belli. Bir kaç merdiven inip çıkacak olsak Özellikle bisikleti taşırken basamak inip çıkmak tehlike oluştururmu? Tabanı çok mu kaygan bildiğimiz taş parke zeminlerde tutunma bakımından sorun çıkartır mı?

5. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @d.berkay numara olarak sitede stoklarda 42,46 ve 47 numaralar var. Sanırım tek elde kalan numaralar bu yüzden fiyatı aşşağı çekmişler ayrıca ayakkabılar 2010 model.

Yeri gelmişken daha önce scott ve specialized marka ayakkabıları denedim hepsinde 46 numara tam oldu. Normal ayak ölçüm 45,5 buçuklu numara olmadığı için 46 numarayı almam gerekiyor umarım büyük gelmez.

6. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @d.berkay Ayakkabının 44 numarası eklenmiş Sabah 44 numarası yoktu. ilgilenirsen linki : http://www.evanscycles.com/products/bontrager/rxl-mtb-shoe-ec022380

d.berkay bunu beğendi.
  7. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Bana 44 lazımdı ancak yine kaçırdım sanırım :( Görsem alırdım hemen..
    Şu an sadece 42 ve 47 numarası görünüyor stokta..

8. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Mesajı gönderdiğim sırada 46 numarayı sipariş vermiştim 44 numarada stokta görünüyordu. Kısmet, daha iyisi olur umarım.

9. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Teşekkür ederim. 46 numarada bitmiş görünüyor. Sanırım bir tane vardı ellerinde onuda siz aldınız..

10. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Evet bir tane 46 ben aldım şu an itibari ile stokta hala var görünüyor. İnternette ayakkabı hakkında yapılan yorumlar genellikle olumlu sadece dediğiniz gibi toka'dan şikayetler var. @d.berkay Sidi'nin tokasından bende yedek almak istiyorum. Standartmıdır bu tokalar? değilse model ve nerden bulabileceğime dair yardımcı olabilrsen sevinirim.

11. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ayakkabı hakkında yorumlarını paylaşıp alıp almama konusunda karar vermeme yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim. Ayakkabıyı anlatmaya hiç gerek yok, arkadaşlar yukarıda değindiler zaten gerçekten dört dörtlük bir ayakkabı. Ayağa oturuşu,kalitesi ve duruşu mükemmel. İnternette adam akıllı fotolarına ulaşamadım. Bende elimden geldiğince çekip siteye ekledim. Yakından görüp incelemek isteyenlere yardımcı olur umarım.

12. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Hayırı olsun..
    Gerçekten çok iyi bir karar verdiniz bu ayakkabıyı almakla.. Numarası olsa hiç düşünmeden alırdım bende.. Güle güle kullanın..

F.Ertuğrul Aydın ve MuratHan bunu beğendi.
  13. F.Ertuğrul Aydın

F.Ertuğrul Aydın Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bu akşam siparişi veriyorum teşekkürler bu ilginiz için :)

MuratHan bunu beğendi.
  14. F.Ertuğrul Aydın

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    siparişi verdim inşallah ayağıma tam olur :D kaç günde gelir acaba ?

15. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Hayırlı olsun diyelim şimdiden. Bu gün ya da yarın hangi kargoya verildiğine dair bir mail gelir. UPS ise 5 günde Royal Mail ise benim gibi 12 günü bulabilir. Ne kadar sürerse sürsün en nihayetinde beklediğine değecek bir ayakkabı almış oldun. Geldiğinde sende bizleri haberdar edersin artık.;)

F.Ertuğrul Aydın bunu beğendi.
  16. F.Ertuğrul Aydın

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    abicim bana hala mail gelmedi :S sitesinde kargoya verildiğine dair bir bilgide yazmıyor ? :)

17. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Benimde dikkatimi çekti ayakkabı hala stokta görünüyor. Hesabında Order history'de status bölümünde Successful yazısını görebiliyormusun. Görüyorsan problem olmaması lazım. Processing yazısını görüyorsan işlem başarılı olmamıştır tekrar denemen gerekir. Şu ana kadar mail göndermeleri gerekir di. Ayakkabın hala stokta olduğuna göre büyük olasılıkla parayı hesabından çekemediler. Ödemeyi nasıl yaptın bilemiyorum ama hesabından paranın çekilip çekilmediğini ya da bekletilip bekletilmediğine bir bak istersen.

18. F.Ertuğrul Aydın

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Successful yazıyor kredi kartıyla aldım ama bir haber yok hala :(

19. skycsar

skycsar Üye

Seviye:
    Bende Bontrager Race Mountain kullanıyorum gayet rahat ve sağlam bir ayakkabı güle güle kullanın...umarım sorunsuz elinize geçer...

MuratHan bunu beğendi.
  20. F.Ertuğrul Aydın

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bu arada Shipping Service:Standard yazıyor bu birşey ifade ediyor mu?