Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bontrager RL mtb spd krampon

Konu, 'Giyim' kısmında S.Emre DURMAZ tarafından paylaşıldı.

1. S.Emre DURMAZ

S.Emre DURMAZ Forum Demirbaşı

Adı:
    S.Emre
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Selamlar, dün Bontrager' in RL model spd krampon ayakkabısını satın aldım. Yanında da shimano 540 model spd pedal aldım. gerçi 520 model ile 540 arasında yalnızca 20 gr kadar bir ağırlık dışında bir fark olmadığı söylense de pedalın aynakola takıldığı kısım 540' ta 520' ye göre biraz daha ince ve kibar görünümlü. Bu yüzden 20 dolar fazladan verip 540 aldım. neticede alınca yıllarca kullanılacak bir ürün olduğunu düşünerek iyisini almak istedim. Ayakkabıya gelince ise ilk başta sidi düşünüyordum, nedeni ise herkesin ayağında sidi görmem. Ama giyerek denediğimde sidileri pek rahat bulmadım açıkçası. Bontrager ayağıma çok güzel oturdu, hem şık hem de rahat. Marka olarak da Trek' in markası oluşu kalite açısından beni tatmin etti diyebilirim. 140 euroluk fiyatıyla biraz yüksek ancak yıllarca kullanabileceğimi düşünerek tercihimi bu yönde yaptım. Sanırım ayakkabının tek dezavantajı sert tabanından dolayı yürüme konusundaki çıkarrtığı zorluk, ancak bisiklete bindiğim zaman yürümeyeceğim için önemli olmadığını düşündüm. Bu ayakkabıyı kullanan veya hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar yorumlarını paylaşırlarsa sevinirim. Ayrıca bir de merak ettiğim husus var, ayakkabıların içinden çivi de çıktı, ancak ben monte etmedim. ayakkabının ön tarafına monte edilen bu çivilerin amacı nedir? diğer markalarda da olduğunu biliyorum. Bazı arkadaşlar çivili, bazıları ise çivisiz kullanıyor. Kullanım amacı hakkında beni aydınlatırsanız eğer, amacıma uygun olursa çivileri monte etmeyi düşünebilirim.
    Saygılar.

alkan koca bunu beğendi.
  2. koray bulut

koray bulut Üye

Seviye:
    krampon mu? maça mı gidiyoruz? :)

Ayakkabının altına monte edilebilen çiviler arazide, özellikle çamurlu arazide bisiklet üzerinde olmadığınız anlarda kaymamak için. Günlük hayatta kesinlikle gerekli değil, tam tersine rahatsız edici.

3. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Ben Nisan 2009'dan beri her antreman, her sürüş ve her yarışta bu ayakkabıyı kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum.. Özellikle konforu gerçekten çok iyi ayağı hiç bir zaman rahatız etmiyor.. Bunun dışında gayet dayanıklı bir ayakkabı, daha önce aynı koşullarda Northwave marka bir ayakkabıyı sadece 4 ayda parçalamıştım ancak bu ayakkabı 1.5 senedir banamısın demedi.. Sadece tabanı eridi biraz oda gayet normal, sonuçta çoğu zaman gündelik yaşamımda da giydim, yarışlarda kayalık zeminde koştumda..
    Ayakkabı ile beraber gelen çiviler ağır arazi koşulları(çamur vb.) için kullanılması için varlar ancak ben şu ana kadar hiç ihtiyaç duymadım.. Sizinde duyacağınızı sanmıyorum..

F.Ertuğrul Aydın bunu beğendi.