Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bolu-Yedigöller

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında hasan454 tarafından paylaşıldı.

1. hasan454

hasan454 Üye

Adı:
    Hasan
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bir sabah uyandım ve neden evde olduğumu pencerelerden bakmaktan yorulduğumu gördüm ve Yedigöllere gitme kararı verdim.Bolu-dan Yedigölere harika bir asfalt yol var ayrıca ormanın içinden gittiği için hep kıvrımlı manzara eşliğinde bir yolu takip ediyorsunuz aslında

848101dc-fd21-4846-9ef5-fd2565b2c273.jpg

Bir ara yoldan çıkıp köy yollarına geçmek istedim bir buğday tarlasının görüntüsü beni hep etkilemiştir :)

1.JPG

Yokuşlar bitmiyor derken 1568 rakıma çıktım.Dağlar arasından rüzgar öyle esiyordu ki üşümeye başlamıştım artık.Dağların arasından çıkan ses o uğuldama sanki hoş geldin diyordu doğa bana!

2.JPG

hayatımda çok fazla manda görmemiş birisi şu tablo ile karşılaşınca şaşırıyor.15 tane manda suyun içinde serinliyorlar.Katılmak lazımdı aslında aralarına ama yakınlaşıp fotoğraf çekeyim dedim bir tanesi beya bir kovaladı beni :)

3.JPG

Bir baska nefes alabiliyorlarsan,bir başka bakıyorsan doğa sana herseyi verir.Gözlerim açıldı artık görebiliyorum !

13494867_1147480891977446_4199728748069832765_n.jpg

Boluda ki ağaçlar kavukları hep ilgimi çekmiştir.Çok uzun süre yeşil kalabilen yaprakları yola yatıp seyretmeye değer

5.JPG
    Yedigöllere giriş yaptım gerçekten zorlayan bir rota oldu benim için.Aç ve uykusuz yola çıkmam zorladı aslında.Geldiğimde çadırımı kurup çayımı ısıtıp onun üstünde tabi ki bazlama :) Karınımı doyurup uyuya kalmışım hemen :) Uyandığımda manzara buydu ne harika ama dimi ?

13512204_1147928441932691_2510842409459189264_n.jpg

İnsanlara aşık olmayı bırakalı çok uzun süre oldu.Artık sadece kendimi gözlemliyorum birde doğayı.Benliğinizi bulmaya çalıştığınızda ilk adım düşleriniz oluyor hayal ettiklerinizi gerçekleştirmek istiyorsunuz.

10.JPG

Dört gündür burada yaşıyorum.Deselerki burada bir ağacın dibinde yaşa yaşarım.3 gün ormanda dizimi sakatladım.Kısacası burada kalmak zorunda kaldım.Zorunda kalmak mı :) şaka tabi ki yardım çağrısı dilenmeden her günümü merhaba yeşillik diye geçiriyorum :)

13509132_1148068565252012_5532407647530770030_n.jpg

11.JPG 12.JPG
    Akşam uyumadan önce tek düşündüğüm şey hayallerim.Uyuyacağımız manzarayı seçme lüksü kaçımızın elinde ki ?

13521854_1148719295186939_943179049991821764_n.jpg

15.jpg 16.jpg 17.jpg 06241678.JPG

2. ilker

ilker Forum Bağımlısı

Adı:
    İlker
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Çok güzel anlatım ve fotoğraflar. Bir kaç hafta önce ben de gitmiştim bisikletimle, Ankara tarafından. Bolu yönü kaymak asfalt ama oldukça sıkı rampa tırmanılıyor, bravo valla. Bu arada çakallarla aranız nasıldı, çadıra kadar sokuluyorlardı gece.
    DSC_0651.JPG DSC_0663.JPG

3. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    yazdıkların beni 80 lerde soğuk savaşın son demlerinde yapılan mutlu mesut edebiyatçılığa götürdü. Ama artık modası geçmiş betimlemeler bunlar. Sanırım yedigöllerde yaşamak bir zaman makinası efekti etkisi veriyor.
    bu arada yoldan, imkanlardan, turcular için önem arzeden bir sürü birşeyden bahsetmemen eksik olmuş. bolu çıkışı asfaltlanmışmı, yığılca tarafındanmı gittin, insan çokmu, kamp malzemelerin nedir

4. ilker

ilker Forum Bağımlısı

Adı:
    İlker
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @mehmetsunu Turcu için en önemli malzemelerden biri duygudur, heyecandır. Dolayısıyla fotoğraflar gayet güzel veriyor bunu.

nonsteril, yusufgs3625 ve hasan454 bunu beğendi.
  5. kutsaruzgar

kutsaruzgar !!!

Adı:
    Hüseyin
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hasky bizam mımın dili olsa da konuşsa.

6. Ömer Murat

Ömer Murat Onursal Üye

Seviye:
    @hasan454 Keyifli bir tur olmuş, paylaşım için teşekkürler. Turlarınız ve huzurunuz bolsun, selamlar.

hasan454 bunu beğendi.
  7. hasan454

hasan454 Üye

Adı:
    Hasan
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @ilker Bende İzmit-Bolu-Yedigöller yaptım.Teşekkür ederim :) Gece çakalları besledim gibi birşey oldu bir tanesi poşetimi aldı kaçtı :) Kurt gibi uluyorlar onların misafiri olduğumuz bir gerçek :) fotoğraflarınız çok güzel bir daha ki gititğinizde yağmur yağarsa a sakın oraya çadır kurmayın sele yakalanıyorsunuz :)

@mehmetsunu Direk Bolu'dan yedigöllere geçtim dediğiniz yolu kullanmadım.Eleştirinize saygı duyuyorum ama kullandığım ekipmanları,bisikletimi dillendirmeyi sevmiyorum.Bisikleti bir yere gitmek için kullanmak yerine yol ruhunu hissetmek için kullanıyorum.Doğada hissedilenlerin hiçbiri modası geçmiş edebiyatçılık olamaz.Bir insanın özü topraktan gelir.En azından ben buna inanıyorum.

8. Ömer Murat

Ömer Murat Onursal Üye

Seviye:
    @ilker Merhaba, sizin fotoğrafların da huzurda geri kalır yanı yok :harika: ayaklarınıza sağlık, selamlar.

ilker bunu beğendi.
  9. m.ecik

m.ecik Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Paylaşımınız için çok teşekkürler.
    Ağustos ayı içinde bir kaç arkadaş şehir dışından gelip Bolu'daki doğa güzelliklerini turlamayı planlıyoruz. 5-6 günlük bir tur. Nereden başlayıp nerelere gidilmeli, ne yenir, ne içilir, dikkat etmemiz gerekenler neler? Yardımcı olacak arkadaş olursa çok sevinirim.

10. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ağustos ayında Bolu'da bisiklet festivalimiz var 3 günlük oraya bekleriz..

Kerem Groims ve DDŞ bunu beğendi.
  11. directedby

directedby Aktif Üye

Adı:
    sadık başal
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    anlatım ve görsellik harika.ayağınıza yüreğinize sağlık

nonsteril ve hasan454 bunu beğendi.
  12. Ferhat Karaca

Ferhat Karaca Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Güzel bir tur ve kamp olmuş. Fotoğraflar harika...

hasan454 bunu beğendi.
  13. Kerem Groims

Kerem Groims Bisikletkolik

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Süper bir paylaşım. Yolunuz açık olsun.

Hayallerim doğa, gerçeklerim betonerme.

nonsteril ve hasan454 bunu beğendi.
  14. DDŞ

DDŞ Üye

Adı:
    Doğukan
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bende Ankarada yasiyorum. Gerede de kankam var arazi ekipmanli defender jipimiz var.

Bu yaz ufak ufak kamp yapmaya baslayalim diyoruz. Ankaradan da 1-2 dostum var. ilk etapta ankaraa ve cevresindeki kamp alanlarina gidelim biraz da tecrube edinelim diyoruz.

Sonrasinda bolu planimiz var. arabayla gerede, gerededen defenderla arazi. Sonrasinda guzel bir bisiklet turu ve kamp seklinde planliyoruz.

Tam olarak kamp yaptiginiz yer neresiydi? Boluda yabani hayvan sikintisi var midir? (Ozellikle ayi)

Biraz daha detay verebilirseniz sevinirim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kerem Groims bunu beğendi.
  15. hasan454

hasan454 Üye

Adı:
    Hasan
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @DDŞ doğada tabiki yabani hayvanlarla karşılaşıyorsunuz.Ben yabani tavşan gördüm tilki gördüm kurtta gördüm ama saldıran olmadı tavsiyem eğer bisikletle tek çıkacaksanız yold gidersen müzik açıp öle gitmeniz veya biraz yüksek sesle şarkı söylemeniz ben dağ yollarını böyle geçiyorum.Kamp yaptığınız alana ateş yakarsanız asla yabani bir hayvan size yaklaşamaz.Ayı konusu tamamen bir şans 4-5 dağda bir iki tane ayı olur ve nadir karşılaşırsınız.Ayılar çok meraklı hayvan oldukları için sizi görürse inclelemek istiyorlar.Eğer akrşılaşırsanız(çok zor ihtimal) size bakmadığı bir an küçük adımlarla uzaklaşmayı deneyin ve korktuğunu belli etmeyin.

Kerem Groims bunu beğendi.
  16. nonsteril

nonsteril Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Anlatiminiz yani bayatlamis(!) edebiyatiniz cok güzel. Yüreğinize sağlık. Bu iş duygu işidir ve her bisiklete binen de anlamaz bunu. Ekipmanlar yol bilgisi vs. hakkinda da bilgi istenebilir ama guzel bir dille duygusuzca değil...

@ilker katiliyorum size

Bu arada dudagimdaki gülümsemeyi yarıda kesen arkadasi da engelledim. Hepimizin az cok teknik konularda bilgisi var. Bize gereken, bizi harekete geciren ve bak benim gibi dusunenler de varmis dedirten duygu paylasimidir...

17. kutsaruzgar

kutsaruzgar !!!

Adı:
    Hüseyin
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    !

18. MertAhci35

MertAhci35 Üye

Adı:
    Mert Ahçı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Yurt dışında bir yer olsa ağzımız açık bakarız bu resimlere ama bizim ülkemizde olması ve sizin böyle yerleri tanıtmanız gerçekten keyif verici.

hasan454 ve ilker bunu beğendi.
  19. DDŞ

DDŞ Üye

Adı:
    Doğukan
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @hasan454 bilgileriniz icin tesekkur ederim. Yanlis anlasilmasin hayvanlarla aram cok cok iyidir. Genellikle de iletisim kurdugum hayvani etkim altina alabilirim. Ancak ayi kismi gercekten de soru isareti. Beni tehdit olarak algilarsa ve saldiriya gecerse kacmak ya da kacamazsam tufekle vurmaktan baska carem yok malesef. Cunku basa cikilacak gibi degil asiri guclu hayvanlar. Kurt cakal tilki problem degil. Saldirsa dahi atagi yarida kesilebilir savunma yapilabilir hayvanlar bunlar. Ya da aldigi karsilikla korkutulup kacirilabilicek hayvanlar. Ama ayi kismindan yana cekincelerim var. ancak bir nebze de olsa rahatlattiniz beni.

Sent from my iPhone using Tapatalk

hasan454 bunu beğendi.