Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bolu - Mersİn - (adana)

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Tarık DUMAN tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Tarık DUMAN

Tarık DUMAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar,

Malumunuz askerden yeni geldiğimden dolayı işe girmeden önce güzel bir tur yapmak istiyorum.

Haftaya salı günü (12.06.2007) Bolu gezisine start vereceğim. Fakat gerek maddi gerekse zamandan dolayı sıkıntı yaşamamak için olayı biraz hızlandıracağım. Bu sebeple İSTANBUL - BOLU arasını Salı sabahı otobüsle (bisikletimi otobüsün bagajına atarak) geçip o günü ABANT'ta, ikinci günümü YEDİGÖLLER'de üçüncü günümü ise GÖLCÜK'te geçirmek istiyorum. Üçüncü gün akşamında tekrar otobüse binerek (bisiklet yine otobüsün bagajında) MERSİN'e geçeceğim. Orada bulunan öğretmen bir arkadaşımda 1 hafta civarı kaldıktan sonra param yeterse ADANA'ya pedal basacağım. Bir iki günde Adana'da kaldıktan sonra tekrar otobüsle sevgili İSTANBUL'uma geri döneceğim.

Şimdik soruyorum: Özellikle Bolu'da eşlik edebilecek arkadaş var mı??? Varsa çok sevinirim.
    Mersin ve gelebilirsem Adana'da bulunan sevgili bisikletçi arkadaşlarımlada tanışmayı isterim...

Sevgilerr
    Tarık

cazz bunu beğendi.
  2. Lütfü Çolak

Lütfü Çolak Bisikletkolik

Seviye:
    selam Tarık,
    demek askerlik bitti. :)
    daha dün değilmiydi, ender abilerin gezisinde hadi ben yarın askere gidiyorum demen. :D

neyse bu gezini bitir sonra bol bol pedallarız.

hoşgeldin.

3. Tarık DUMAN

Tarık DUMAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Vayyyy Lütfü kardeşim...
    Sağol hoşbulduk... Zaman ne kadar hızlı geçiyor deilmi :)

Efet... Şu gezimi bitireyim ondan sonra haftasonları yine birlikteyiz..

Bu arada uzun zamandır siteyi kullanmadığım belli oluyor deimi.. Başlığı yanlış yere açmışım..

Yetkili arkadaşlardan rica edeyimde burayı kapatsınlar bari :)

Görüşmek üzere

Sevgiler...

4. Tugfox

Tugfox Bisikletkolik

Seviye:
  5. rahmankarataş

rahmankarataş Bisikletkolik

Seviye:
    önelikle hoşgeldin
    askerlik bitti
    turlar başladı
    pol pedallar

6. cazz

cazz Kıdemli Üye

Seviye:
    Tarık 'cığım Bolu' da sana eşlik edecek kimseyi bulamazsın ben bir senedir arıyorum bulamadım. inşallah biri çıkar.

7. Tarık DUMAN

Tarık DUMAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Saoğ Tuğberk bende buradan tekrar hoşgeldim diyim :p

Evet Rahman.. Biraz öyle oldu.. Aslında geleli epey bi oldu fakat bilgissyar bozuk olduğundan buraya yazamamıştım.. Biraz hızlı bir başlangıç yaptım askerden geldikten sonra bu sebeple evde pek oturamadım.. Çanakkaleye felan gittim Tabi bu gezimiz ailecek oldu ondan bisikletle gidemedim.. Ama yakında resimleride buraya göndereceğim.. Şimdik asıl bike gezileri başlıyor işe girmeden önce..

Öylemi diyosun Cazz.. Baktım dediğin gibi kimseyi bulamadım bende O zaman tek giderim.. Nasılsa çadırım var.. Kocaman aslanlar gibi yüreğim var.. Hazır bide askerden gelmişken... :D
    Eğer halen arıyosan birilerini bak ben buradayım :p Bu arada Merzifonlumusun... Bende aslen Taşovalıyım biliyomusun.. Amasyada da bisikletçiler görmek harika..

Bu arada konuya http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=13131 linkinden devam edebilirmiyiz.. Burası "Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri" yazıldığı yermiş, uzun zamandır kullanmayınca yanlış yere açmışım başlığı :p Halbuki ben sadece tur organizasyonu yapmak istemiştim:cool:

8. güray

güray Kıdemli Üye

Seviye:
    ilginç bir askerlik anısı dinleyebilir miyiz?hatta bu konu için yeni bi başlık bile açabiliriz.neyse geçmiş olsun ve iyi sürüşler..!

9. Tarık DUMAN

Tarık DUMAN Kıdemli Üye

Seviye:
    sağol gryars.. hoşbulduk diyim öncelikle.. ve bolu içnde iyi dileklerin için saol...

askerlik anısı mı??? :rolleyes: ya ne anlatsam bilmiyorum.. çünkü ben 15 aylık askerler gibi açıkcası dolu dolu bi askerlik yaşamadım ondan pekde anlatcak bişiyim yok.. genelde hep yattım :D akşam 5 e kadar elemanların bilgisayar işlerini yapıyodum, 5 den sonra counter strike yada winning eleven oyununu açıp oyun oynardım :D yada aldığım filmlerden birini izlerdim :p

ama yinede bi anımı anlatayım... askerliğin ilk günü.. 12 aralık salı günü ben evden çıktım, uçağa bindim ve van havaalanında indim.. orada bulunan inzibatlara askeri birliğe tek gitmek tehlikelidir düşüncesiyle kendi ellerimle teslim oldum hemde beni KTM'ye (Asker Kabul ve Toplama Merkezi) teslim edeceklerini bile bile....

neyse saat 15.00 civarları beni KTM'ye teslim ediyolar. burası nasıl biyer felan diye şaşkın şaşkın etrafa bakerken birde civarda kömür taşıyan sivil kişileri fark ediyorum.. KTM ye bağlı askerler ben ve benimle gelen diğer askerlerinde yanına gelerek sizde yardım edin diyolar.. kimileri gidiyor kimileri benim gibi aradan sıvışıyordu... sonrada öğreniyorum ki o kömür taşıyanlar bizden bir önceki uçakla gelen kısa dönemlermiş..

neyse aradan biraz daha zaman geçiyor.. saat 17 civarları.. bu sefer herkes toplansın diyerek ilk ictimamızı alıyolar.. ictima sebebi yemek yemek isteyen varsa onların sıraya girmesini istiyolar.. bende acıktığım için sıraya giriyorum.. yemek yiyoruz ve hemen ardından yemek yiyenler toplansın diye yeni bir ictima daha alıyorlar.. bu seferki ictima sebebide kirlenen tabldotların yıkanmasıymış.. tabi bende hiç yemek yememiş süsü vererek hemen kantin sırasına giriyorum ve karavanadan kurtuluyorum :)..

saat 19 civarları.. televizyonu açıyor oradaki askerler.. bizde haberler açacaklar diye sevinirken bi bakıyorum ki elemanın biri almış eline kumandayı nerede müzik kanalı var onu açıyor.. ama amacı müzik dinlemek felan deil.. kliplerde oynayan hatunlara bakmak...

neyse aradan biraz daha zaman geçiyor ve saat 21 civarları... birden bağırdı kopartı herkes ayaklanıyor.. bende o kalabalıklığın arasında ne olduğunu anlamaya çalışıyorum.. bakıyorum ki aradan 2 si önde 2 si arkada toplam 4 asker bişi taşıyolar.. bana doğru yaklaştıkça ellerinde; yerlere kan damlaya damlaya sivilleri giyili bir asker taşıdıklarını görüyorum.. taşıyan askerlere ne olduğunu sorunca "tuvalette kendini jiletlemiş fakat sebebini bilmiyoruz" diyolar... herkesin yüzünde aceyip bi korku belirmeye başlıyor..

saat 21.30... yat saati geliyor.. koğuşlara gidiyorum bakıyorum ki kocaman uçsuz bucaksız bi koğus.. 300 kişilikmiş.. içeride leş gibi bi çorap kokusu ve sigara dumanı... konuşup yatmak istemediğmi söylüyorum.. tamam diyolar.. git kantinde bekle diyolar.. gidiyorum kantine ve orada uyumaya karar veriyorum...

saatler 23.30 ı gösteriyo.. tüm sivilleri kaldırıyolar.. tatvana gidecek olan askerler hazırlansın diyolar ve 00.00 gibi bizi 3 tane araca yerleştiriyolar.. termometre -5 i gösteriyor.. biz araçların içinde araçların kalkmasını bekliyoruz.. saat 12.30 oluyor kalkmıyor.. 01 oluyor kalkmıyor... şofore soruyoruz neden gitmiyoruz diye.. muhafızları beklediklerini söylüyor.. o zaman kaloriferleri aç diyoruz.. adam ne desin: "abi biz kişi başı 8 ytl alıyok. gelirimiz belli giderimiz belli. eğer yola çıkmadan aracı çalıştırırsak mazot gider.. bunu kim karşılayacak" diye bi cevap... abi diyoz sen aç parasını veririz.. ama yok.. adam açmıyor... sonradan herkes laf söleyince adam her yarım saatte 5 dk motoru ısıtmaya başlıyo.. ve gece yarısı saat 03. de biz yola çıktık... benim bindiğim araç ford transit idi ve en önde oturuyodum.. 3 saat boyunca donarak oturduğum koltukda bu sefer en önde oturduğum için kaloriferin direkt bana üflediği sıcak hava sayesinde önce ısınıyorum sonra pişmeye başlıyorum.. ben hava kanalını kapatıyorum şoför arkadakiler üşüyo diye tekrar açıyodu.. pişe pişe yolculuk yapıyorum..

ve sabah 7 olduğunda biz tatvandaki askerlik şubesinee teslim oluyoruz.. ben askerlik hayatmdaki ilk günümün bu kadar rezilliklerle geçtğiini düşünürken kısa dönem olduğum için şükrettim.. ve geçecek 5 ay 5 günümü düşünmeye başladım....

10. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Tarık hoş geldin aramıza...

Yap bakalım yine güzel güzel turlar. Özendir bakalım yine bizi. Bekliyoruz makalelerini ve fotolarını...

11. Tarık DUMAN

Tarık DUMAN Kıdemli Üye

Seviye:
    sağol kews... hoşbulduk...

ben mi sizi özendiriyorum... ankara, istanbul, muğla, bolu, trabzon, rize, artvin ve daha hatırlayamadığım kadar çok yere gittin... walla ne yalan sölim.. asıl ben sizlere özeniyodum.. :p

gittiğim yerleri daha güzel çekmek iiçn yeni bi foto makinası aldım.. artık renkleri daha canlı görebileceksiniz :D tabi ben makinanın ince ayarlarını öğrenebilirsem :p

şimdilik

12. apaçhi

apaçhi Yeni Üye

Seviye:
    merhaba tarık, ben boludayım. (ilçede) bisikletimi yeni aldım... önceden yapardım ama şu ana kadar tura çıkmaya fırsat olmadı. Seninle çıkamam . aslında bekarken çok gezerdim ama evlenince eskisi gibi olmuyor. yine de yardım edebileceğim birşey olursa buradayım.

13. cazz

cazz Kıdemli Üye

Seviye:
    birader ben bolu' luyum. sen hangi ilçedsensin?

14. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    hoş geldin tarıkkkk...askerlik anın için teşekkürler ilk turda görüşmek üzere.

15. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    Sevgili Tarık hoşgeldin.
    Yolda olduğunuzu beraberinde heyecanınızı sevgili Çağrı'nın aramasıyla öğrendim.Sizler Mudurnu dan aşağı rüzgarla sevişerek indiğiniz vakit bende Büyük Karadenizin Gezisinin Proğramını çıkarıyordum.Sizlerin heyecanını Çağrının mutluluğundan anlayabiliyordum.Ne mutlu siz güzel İnsanlara.Hoş,güzel verimli seyirler diliyorum.
    Yüreğim ve Sevgimle...

'''Bir gün hepimizin Aile olarak bir arada pedal çevireceği gün de gelecek.'''

16. Tarık DUMAN

Tarık DUMAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Ne demek efendim...
    Umarım istanbula gelince görüşmek üzere.. o zaman daha çok anılarımızı tazelemek için askerlik hatıralarını konuşuruz...
    şimdilik sevgiler... saygılar
    tarık

17. Tarık DUMAN

Tarık DUMAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Vayyy Can kardeşim...
    Hoşbulduk...
    Efet Çağrıda söylemişti bende selam söyle demeye kalmadan telefonu kapattığı için ona kızmıştım :)
    Efet çok güzel bi gezi oldu.. Adapazarı-Bolu hattını gezdik... Arkadaşlarla ayrıldıktan sonra ben yanlız olarak Mersine geldim.. Devamında Adanaya geçmeye niyetim var fakat hava inanılmaz derecede sıcak...

İstanbula gelince resimleride yollayacağım...

Bu arada planladığın Karadeniz turu için şimdiden başarılar diliyorum

Sevgiler
    Saygılar

18. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.